Je to znásilnění či ne?

Anonymní
1.5.20 10:41

Je to znásilnění či ne?

Ahoj, zajímá mě váš názor. Kámoška je hodně společenská, měla v posteli dost kluků. Nedávno si našla jednoho kluka přes seznamku, plánovali spolu pouze spát, nic víc. Domluvili se na schůzku, u něho na chatě, popíjeli víno. Když už kluk začal být nadrženej, holka si uvědomila, že to nechce. Prý ho neustále odstrkovala a on si stále nedal říct, ošahaval ji, a tak se s ním vyspala. Teď tvrdí, že je to znásilnění a chce s tím jít na policii. Podle mě to znásilnění nebylo, co myslíte vy? Anonym snad chápete, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10819
1.5.20 10:44

Podle mě nebylo a když s tím půjde na policajty po nějaké době bez jakýchkoliv stop, tak to bude jen tvrzení proti tvrzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2431

Pamatuji že ti bylo obdobne téma a bylo to tam jak na život a na smrt..
Ať jde na policii pokud ten pocit má od toho tu máme policii a soudy a ty jsou k tomu kompetentní..
Jinak se tomu říká dělala drahoty a stejně dala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22402

Pokzd ji k tomu dotlačil, tak ano, ale jak to chce dokázat? Sex si předem domluvili a zranění nejspíš nemá, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6209
1.5.20 10:47

Pokud řekla ne, a přesto ji donutil k sexu, je to znásilnění. Nějaké „delala drahoty“ je nesmysl. Ale bojím se, že pokud půjde na policii, tak s tím nic neudělají, policie je znásilnění nepristuje zrovna dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
1.5.20 10:49

Znásilnění bych tomu neříkala, on byl tak dlouho neodbytný, až si dala říct. Proč tedy neodešla? Hádám, že násilím jí tam nedržel. Pokud to ona vidí jako znásilnění, tak měla jít na policii hned potom, tedˇuž s tím těžko něco udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33173
1.5.20 10:50
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímá mě váš názor. Kámoška je hodně společenská, měla v posteli dost kluků. Nedávno si našla jednoho kluka přes seznamku, plánovali spolu pouze spát, nic víc. Domluvili se na schůzku, u něho na chatě, popíjeli víno. Když už kluk začal být nadrženej, holka si uvědomila, že to nechce. Prý ho neustále odstrkovala a on si stále nedal říct, ošahaval ji, a tak se s ním vyspala. Teď tvrdí, že je to znásilnění a chce s tím jít na policii. Podle mě to znásilnění nebylo, co myslíte vy? Anonym snad chápete, děkuji

Nedávno tu byla podobná diskuse, zkus dohledat…

Podle mě at si to vezme jako ponaučení do budoucna, že jít na noc na chatu s naddrženým mladíkem, kterému jsem předtím slíbila sex (on má důkazy po sms nejspíš), popíjet a pak si to na poslední chvíli rozmyslet, není dobrý nápad…

On to popře, doloží jejich předchozí konverzaci, ona k němu šla dobrovolně, popíjela dobrovolně, nedokáže to…

Předpokládám, že modřiny, šrámy a jiné stopy fyz. násilí nemá a ani svědka…

Tvrzení proti tvrzení, může být ráda, že to nebyl nějaký sadistický násilník a nedopadla hůř, neznala ho a hned šla k němu na noc, to moc chytré nebylo… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
1.5.20 10:59

Je mi ji lito, ze svolila k sexu pod natlakem. V poradku to v zadnem pripade není!!!.Holky mlady sakra, musite byt opatrny.Rika se, ze obet vinu nenese, ale nektere slecny ty nohy roztahuji tak dlouho a casto, bez sebeucty, az toho nekdo vyuzije a takto spatne to dopadne.Snad si neodnese trauma, ale jen ponauceni. Podle me s tim policie uz neudela nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33842
1.5.20 11:00

Tak pochopitelně, že sex, k němuž bylo nutno překonat odpor, je znásilnění :nevim:

Ale to je teorie. U soudu platí, že nikdo nemusí dokazovat, že něco neudělal. Naopak státní zástupce musí pachateli dokázat, že něco udělal. A tady to je prakticky vyloučené…

Takže pokud ty jsi ten kluk, a že to tak vypadá, jsi celkem v pohodě. Obecně sice platí, že to, že ti nekdo „slíbil sex“ a „měl hodně sexuálních partnerů“ a ještě „vypil tvoje víno“, ti nedává právo do nej strčit penis přes jeho odpor.

Ovšem pokud došlo k nějakému přemlouvání, slečna pak svolila a teď dělá bububu. Nemusíš se bát, že by tě odsoudili.

Pokud ale půjde na policii a ty tam bude vypovídat takhle „odstrkovala mě, ale já se nedal, tak se se mnou vyspala“, tak žádné další důkazy potřebovat nebudou, protože budou mít tvé přiznání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12450
1.5.20 11:03
@Anonymní píše:
Kámoška je hodně společenská, měla v posteli dost kluků.

To se tomu teď tak říká? Hodně společenská? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33842
1.5.20 11:10

Jinak je celkem typické, že zakladatel uvádí svou snahu se „vyvinit“ větou „Kámoška je hodně společenská, měla v posteli dost kluků.“

Teoreticky by předchozí intimní život oběti neměl mít vliv na posuzování jednoho sexuálního útoku, ale pochopitelně, že má. Čím je oběť „nevinnější“ (a sympatičtější), tím má větší šanci, že bude její oznámení někdo brát vážně..

Celkem hezky to téma zpracovává film Znásilnění s Jodie Foster v hlavní roli z roku 1988 https://www.csfd.cz/…eni/prehled/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12450
1.5.20 11:10
@wildcherry píše:
Je mi ji lito, ze svolila k sexu pod natlakem. V poradku to v zadnem pripade není!!!.

Není, ale hlavně z její strany! Konečně by někdo měl brát do úvahy i základní lidské pudy, které se ne vždy a za každé situace dají plně kontrolovat.

Domluvit si s klukem sex, vyhecovat jej na nejvyšší možnou míru a pak si to rozmyslet? Ne všechno se dá vrátit, ne všechno se dá rozmyslet. Některé rozhodnutí se musí dotáhnout do konce, jelikož cesta zpět je nemožná nebo riskantnější než dokončit plánované. Někdo se ovládá více, někdo méně, rozumný člověk s tím počítá a nevyhrotí situaci do extrému, kdy již to nemusí ovládat podle svých představ. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33842
1.5.20 11:15
@jege píše:
Není, ale hlavně z její strany! Konečně by někdo měl brát do úvahy i základní lidské pudy, které se ne vždy a za každé situace dají plně kontrolovat.Domluvit si s klukem sex, vyhecovat jej na nejvyšší možnou míru a pak si to rozmyslet? Ne všechno se dá vrátit, ne všechno se dá rozmyslet. Některé rozhodnutí se musí dotáhnout do konce, jelikož cesta zpět je nemožná nebo riskantnější než dokončit plánované. Někdo se ovládá více, někdo méně, rozumný člověk s tím počítá a nevyhrotí situaci do extrému, kdy již to nemusí ovládat podle svých představ. :cert:

Ano, na tomhle principu stojí striktní oddělování mužů a žen v muslimském světě.

A přitom to není to tak těžké. Prostě nestrkej penis do někoho, kdo se brání. Většina mužů to celkem s přehledem zvládne výměnou za to, že nikdo jiný nebude strkat penis do jejich matky, ženy, sestry a dcery. :nevim: :think:

Ti, kdo to nezvládnou, musí holt strčit svoje baby pod zámek. No a když k tomu nemá dost ropy, musí se smířit s tím, že v zemi, kde 50% ovybatelstva nepracuje, žádný velký blahobyt nevybudují.

Takže jsme zpět u nestrkání penisu do někoho, kdo se brání. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7598
1.5.20 11:17

Měla odejit, násilím ji tam zřejmě nedržel že? V pořádku to není, ale na policii bych si ostudu dělat nesla. Navíc už je pozdě. Že je to ku.va může kluk dokázat pomocí zpráv. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10081
1.5.20 11:19

„Prý ho neustále odstrkovala a on si stále nedal říct, ošahaval ji, a tak se s ním vyspala“

Ne, znásilnění to není…pokud to je takto jak jsi to napsala, tak ne…šla dobrovolně. Nebo alespoň mě to podle toho psaní tak přijde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat