Je to zrada? Muž se šel poradit se ženiným psychiatrem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
731
21.1.22 23:37
@brisco píše:
A s Tebou musí okolí taky zacházet jak s míšeňským porcelánem? :roll:

A to jako proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
21.1.22 23:39
@kemeny13 píše:
Víš co, ale ona pláče a dost jí to sebralo. Třeba pro mě by bylo daleko přijatelnější kdyby mi můj chlap řekl na rovinu, že si chce s doktorem promluvit a né, že to bude maskovat svým problémem a ty tu na mě čekej jak jsem dopad.

Jenže s psychicky nemocnými lidmi většinou takhle přímo mluvit nemůžeš. Mám zkušenost z rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
731
21.1.22 23:41
@KimL píše:
Nějaké divné. Psychiatr mu nemůže nic jen tak říct. Ledaže by sama svolila, to pak nechápu, proč ji to vadí.
On se o ni může bát. Nebo taky vůbec k němu nešel a ona si myslí, že jo. Důvodů můžou být mraky.

Přesně to překvapilo mě taky, že by mu psychiatr něco říkal, ale ona tvrdí, že o tom nevěděla a šel sám se sebou. Taky myslím, že kdyby se zmínil bylo by to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132
21.1.22 23:45
@kemeny13 píše:
Přesně to překvapilo mě taky, že by mu psychiatr něco říkal, ale ona tvrdí, že o tom nevěděla a šel sám se sebou. Taky myslím, že kdyby se zmínil bylo by to lepší.

Lidé s psychickým a psychiatrickým onemocněním to nemají lehké. A bohužel mají takových starostí sami se sebou, že potom už nemají kapacitu interpretovat starosti a chování ostatních. Podle mě tedy došlo k nedorozumění, třeba špatně něco pochopila nebo vyhodnotila. To, za čím viděla zradu a lež, stála podpora, láska a starost někoho, kdo jí nechtěl přidávat další trable.
Možná ne, ale možná ano. A je lepší vždy vidět tu světlejší stránku věci. Bohužel i těžší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
22.1.22 00:17
@kemeny13 píše:
Ráda bych se zeptala ostatních na názor. Představa je taková, že se dotyčná léčí s psychikou. Podle jejího muže je to tak hrozné, že se za jejími zády jde poradit s jejím psychiatrem, s tím, že do příslušného zdrav. zařízení jde sám se svým problémem. Z mého pohledu je to docela mazec, když navíc čeká vystrašená na telefonu co se dozví o jeho problému. Bere to jako zradu. Co si o tom myslíte? Ještě navíc má on údajný odpor k telefonu takže když je potřeba někam zavolat, je to na ní, přitom sem se musel objednat.

Vubec nechápu příběh - ona je psycho, on je psycho, nebo jsou oba psycho? Nebo ona je psycho a on předstírá, že je psycho? Nebo ona předstírá, že je psycho? A zrada je to od ní nebo od něj? 8o 8o 8o Nebo jste psycho všichni tři?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1491
22.1.22 00:47
@KimL píše:
Nějaké divné. Psychiatr mu nemůže nic jen tak říct. Ledaže by sama svolila, to pak nechápu, proč ji to vadí.
On se o ni může bát. Nebo taky vůbec k němu nešel a ona si myslí, že jo. Důvodů můžou být mraky.

Tak mohl mluvit jen ten partner, popsal potíže a dostal instrukce, jak postupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7786
22.1.22 03:56
@kemeny13 píše:
Přesně to překvapilo mě taky, že by mu psychiatr něco říkal, ale ona tvrdí, že o tom nevěděla a šel sám se sebou. Taky myslím, že kdyby se zmínil bylo by to lepší.

Tak třeba šel opravdu sám se sebou. Třeba chtěl poradit, jak se chovat k manželce, když je psychicky nemocná. Psychiatr jí zná, tak mu mohl radit, aniž by říkal něco konkrétního o manželce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21829
22.1.22 04:54
@listento píše:
Vubec nechápu příběh - ona je psycho, on je psycho, nebo jsou oba psycho? Nebo ona je psycho a on předstírá, že je psycho? Nebo ona předstírá, že je psycho? A zrada je to od ní nebo od něj? 8o 8o 8o Nebo jste psycho všichni tři?

Vsichni jsme gogo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21829
22.1.22 04:55
@kemeny13 píše:
No tak, to jsem taky říkala. Na druhou stranu, mně by se to asi taky nelíbilo. On jde údajně k doktorovi jinému protože je mu to a to a zároveň ví, že ona se o něj strachuje a čeká na výsledek.

A ty vis od koho, k jakemu lekari a proc sel? A sel tam opravdu? Rekl ti to ten manzel? Nebo si to mysli jjen jeho zena? Nebo si to myslis jen ty? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5573
22.1.22 05:39

Tak třeba už toho má ten manžel dost. Záleží na tom, o jakou psychickou poruchu jde. Jestli má třeba bludy a jde po něm doma a nechce se léčit (neříká třeba lékaři všechno) nebo nebere léky, tak se mu vůbec nedivím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24254
22.1.22 08:27
@kemeny13 píše:
tak já jí znám skoro od dětství a nemám důvod jí nevěřit, víme o sobě navzájem hodně. Ona vůbec nemyslí, že by měl manžel strach, ale spíš, že si na ní chtěl postěžovat a přitom měla strach ona o něj s tím, že jde sám na vyšetření. Proto ta zrada.

Hrabe jí solidně. Manžel by měl mít svatozář jestli tohle vydrží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4576
24.1.22 19:17
@kemeny13 píše:
Víš co, ale ona pláče a dost jí to sebralo. Třeba pro mě by bylo daleko přijatelnější kdyby mi můj chlap řekl na rovinu, že si chce s doktorem promluvit a né, že to bude maskovat svým problémem a ty tu na mě čekej jak jsem dopad.

Ale on už možná svůj vlastní problém opravdu má. Protože já jsem teda kdysi pracovala s duševně narušeným a bylo to příšerné. To opravdu nevydrží každý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4229
24.1.22 19:28
@kemeny13 píše:
Ráda bych se zeptala ostatních na názor. Představa je taková, že se dotyčná léčí s psychikou. Podle jejího muže je to tak hrozné, že se za jejími zády jde poradit s jejím psychiatrem, s tím, že do příslušného zdrav. zařízení jde sám se svým problémem. Z mého pohledu je to docela mazec, když navíc čeká vystrašená na telefonu co se dozví o jeho problému. Bere to jako zradu. Co si o tom myslíte? Ještě navíc má on údajný odpor k telefonu takže když je potřeba někam zavolat, je to na ní, přitom sem se musel objednat.

Ne, zrada to není. A to máš takto převyprávěné od té paní??
Zrada by to byla, kdyby jí nic neřekl, s alil si věci a už se nikdy nevrátil… Jinak je to starost a zoufání si… On už neví, jak dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
25.1.22 00:43

Historka je popsaná z druhé ruky a něco tam nehraje. Psychiatr nevezme do léčení rodinné příslušníky, takže se tam nemůže samostatně hlásit jako pacient. Bez písemného souhlasu nedá lékař informace ani rodinnému příslušníku, takže se tak nic nedoví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 23:58
@kemeny13 píše:

Takto popsané je to divné… tak divné, že to asi nebude tak úplně pravda.
Celé se to stalo asi trochu jinak než je popisováno.

U některých onemocnění je vhodné, aby se členové rodiny určitou formou zapojili do léčby - čím není nijak narušeno lékařské tajemství a už vůbec ne důvěrné věci mezi lékařem a pacientem.
Tato onemocnění nejsou banální a pro rodinné příslušníky jsou extrémně náročné.
Existují specializované programy, vedené psychology pro rodinné příslušníky osob s dušením onemocněním.

Naopak je třeba ocenit partnera, že se situaci snaží řešit a nemocné pomoci.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat