Je tohle kamarádka? nebo falešná mrcha ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 20:08
je tohle kamarádka? nebo falešná mrcha ?

Ahojky jdu si sem pro radu nebo spíše vypovídat pač si už nevím s touhle ituací rady. :nevim:
Předem se omlouvám že to možné bude dlouhé ale zkusím to zkrátit :)
Jde o mou,,kamarádku,, Evu jestli se to tak dá nazvat, poznali jsem se asi před 5 lety v práci a dost jsme si sedli byli jsme víceméně
nerozlučná dvojka chodily jsme na různé akce a jezdily na výlety i s našimi partnery a užívaly si života měla jsem pocit že jsem našla spřízněnou duši, protože
jsme si hrozně rozuměli jak názorami tak prostě se vším i z její strany jsem to tak pochopila protože mě několikrát řekla, že takovou kamarádku nikdy nenašla. Byli jsme i tak sehraný jezdily společně na dovolený, když jme šli někam bez nich tak vždycky jsme se tak nějak zesynchronozovali a byli všichni spolu vše vždy klapalo a bylo hezký až do doby když jsem začli mít se svým přítelem větší problémy a začli jsme se dost rapidně hádat vypadalo to chvilkama i na rozchod. Protože Eva je typ člověka který chce vyjít s každým za dobře a jelikož já jsem jí dost věřila tak jsem se k ní chodívala dost často vybrečet nebo postěžovt si jenže totéž ona dělala s mím přítelem takže cokoliv já jsem jí řekla tak hned vyzvonila přítelovi(Radek).Trvalo mi dlouho než jsem na to přišla dokonce jsem Evu podezírala že s Radkem něco má protože kdykoliv jsme byli někde na akci nebo kdekoliv tak spolu trávily docela dost času a fůrt něco řešily a když jsem se Radka ptala co řeší tak mi to nikdy nechtěl říct a to jsme si dřívě říkaly vždy vše. JAkmile jsem se to dozvěděla že vše vyzvoní Radkovi a má s obou stran veškěrý informace bylo mě hrozně byla jsem v tu dobu hrozně na dně.(a to upozorňuju že o něm mi ona nikdy nic neřekla).V té době se toho hodně změnilo já jsem prožívala těžký období kdy jsem nevěděla co mám dělat zraněná jak s Evy tak i s Radka protože jsem nevěděla jak to mezi námi bude. V té době k nám do práce nastoupila nová kolegyně(Katka) a samozřejmě to by nebyla Eva aby se hned nesnažila upoutat pozornost. S postupem času jsme i to s Evou nějak vyříkaly a já to hodila za hlavu i když z mé strany už to nebylo nikdy jako dříve veškerá důvěra co jsem k ní měla byla fuč a i ona si toho všimla a řešila to semnou a já jí na to řekla pravdu že člověk nemůžu být kamarád jak semnou tak i s přítelem a na jednoho házet tu špínu že tohle se prostě nedělá. OD té doby to mezi náma dost upadlo a mě přišlo že Eva hledá náhradu za mě v oné nové kolegyni(nebo možná na vztek vůči mě) a jelikož jsem
v tom daném období začla dělat v práci dost chyb a nedařilo se mi tak mě obě tak nějak začli pomlouvat a řešit mě nebo já nevím jestli se to tak dá říct. Když jsem něco udělala špatně tak si to vždy řekli mezi sebou a pak s tím šli za mnou, na jednu stranu jsem byla ráda ale na druhou stranu jsem se v té práci začla cítit hrozně vůbec jsem se tam netěšila
protože i chování Evy vůči Katce předemnou to se nedá popsat mě z toho bylo nablití najednou jsem měla pocit že EVa není kamarádka ale že je tak falešná hrozně se mě zhnusila přišlo mě že to dělá vše naschvál abych já žárlila najednou jsem k ní pocitovala spíše nenávist a odpor ale jelikož jsme spolu pracovali tak jsem si fůrt tak nějak držela ten kontakt i když jsem byla v beznaději a přemýšlela jsem i o odchodu z práce, protože jsem se najednou přestala cítit i sama sebou. S Radkem jsme si to mezi sebou zatím vyříkaly a možná se nám tím i zlepšil vztah (takže vše zlý může být i k něčemu dobrý :) dokonce jsme začali přemýšlet i o miminku( samozřejmě to bylo po delší době třeba po roku kdy jsme viděly že to mezi náma funguje) jenže tahle představa se Evě nelíbila protože jí se nedařilo otěhotnět a asi by nesnesla pocit že já bych otěhotněla dříve jak ona. JEnže ono se tak stalo aniž by jsme se nějak snažily tak jsem rázem otěhotněla a ze začátku jsem měla pocit že to Eva vzala v pohodě že nám to doopravdy přeje, ale pak to zase začlo naschvál mě začala hltit informacemi jak je KAtka úžasná, jak spolu jezdí na výlety apod. no prostě velká story… Nějak jsem se z toho všeho ohrabala smířila jsem se i s tím že EVa není kamarádka ale falešná mrcha co je závistivá, protože ani nyní to není ideální(protože když se člověk s někym necítí sám sebou a spíše se někdy hlídá co vlastně řekne apod.)
jen si spíše teď nevím rady jestli mám takové,,kamarádství,, vůbec jestě nadále udržovat???Nebo ne že nevím rady, ale mě prostě nějak nejde zapomenout a vše to hodit do jednoho koutu a za hlavu :( a jelikož bydlíme docela kousek od sebe tak je dost možné že by jsme se stejně potkávali i nadále. Jen bych se potřebovala zbavit toho pocitu :( té bolesti..
CO si o tom myslíte vy??? nezažily jste někdo něco podobného nebo co by jste dělali na mém místě budu ráda za každý názor :)

Reakce:
hankazm2
Povídálka 17 příspěvků 17.04.19 20:31

Opravdu stojiš o takovou kamarádku, o takové přátelství? A co, že bydlí kousek od tebe, hoď celé přátelství za hlavu a ona se nějaká práva kamarádka najde. Můj strejda by na ni řekl,,takovejch jako je ona ti do rána nase. u kýbl. Takže asi tak. Užívej těhotenství, najdi si taky kamarádku maminku a ať si Katka a Eva pomlouvají a užívají života ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 20:37
@hankazm2 píše:
Opravdu stojiš o takovou kamarádku, o takové přátelství? A co, že bydlí kousek od tebe, hoď celé přátelství za hlavu a ona se nějaká práva kamarádka najde. Můj strejda by na ni řekl,,takovejch jako je ona ti do rána nase. u kýbl. Takže asi tak. Užívej těhotenství, najdi si taky kamarádku maminku a ať si Katka a Eva pomlouvají a užívají života ;)

Prave, že o takové přátelství nestojím jen se přes to pořad nedokážu přenést :/ a často se tím trapim bohužel těch kamarádek moc nemám a těžko se mě s někým seznamuje protože v tom hned vidím fales :(, ale děkuji za názor takovou kuráž bych potřebovala :D dokonce jsem ji dříve taky měla ale nějak se to ve mě ztratilo…

Lioness34
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 17.04.19 20:49

Ze bydlíte blízko je úplně jedno. Slušně bych pozdravila/ odpověděla na pozdrav a Amy řekla ze specham a vůbec ale vůbec bych se nevybavovala. Čím méně toho o vás bude vědět tím lip. Kdyby bylo zle tak se klidně i přestala bavit úplně. Já to udělala s jednou maminkou taky a nesmírně se mi ulevilo - naše deti chodí do školy a ty pomluvy apod :roll: normálně když ji vidím a nejde proti mě tak ani nezdravim. Proste to je potvora a od těch se držím dal. Nemám problém když ji vidím pozdravit ale nevyhledavam ji a nebavím se s ni. Najednou se všude v našem společném okolí zlepšilo vše. Takže nemej vycitky a do budoucna na kamosky bacha.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 21:53

Pokud ti s ni neni dobre nema cenu kamaradstvi udrzovat, ulevi se ti, kdyz to utnes. Vsak bavit se spolu muzete i tak, jen se ji uz nebudes s nicim sverovat. Ber ji jen jako sousedku a spolupracovnici. Za chvili stejne pujdes na materskou a pokud budes mit dite a ona ne, tak se stejne tak jako tak odcizite, ty budes mit s ditetem jiny zajmy, jinej rezim nez ona jako bezdetna. Seznamis se pak s matkama z okoli az budes chodit na hriste a treba narazis na nejakou, ktera nebude takova mrcha.

hankazm2
Povídálka 17 příspěvků 17.04.19 23:44

Nedokážeme se přenést…to můžou dělat i hormony, asi bys s ní chtěla sdílet radost (ale to by stejně nešlo, lidská zavist je šílený zlozvyk). Já píšu z vlastní zkušenosti. Neměla jsem kamarádky, a to bydlím na vesnici. Pak se sem přestěhovala jedna…myslela jsem, že mám konečně o koho se opřít, komu se svěřit. A víš co, mám muže, děti…holky na pokec ano - kamarádku ne. A vlastně než takovou tak žádnou. Buď přijde ta práva, nebo ne, ale tohle kamarádka není. ;) krásné těhotenství přeji :relaxed:️

riccius
Kecalka 320 příspěvků 18.04.19 11:28

Jak to vidím já.
Promiň, ale jsi zářný příklad, jak si člověk dokáže zkazit přátelství, a ještě tím viní toho nesprávného. Primárním a hlavním viníkem jsi ty. Neříkám, že na tom Eva nenese žádnou vinu, ale ty jsi ten kdo jí podezřívá, obviňuje, vidí za všemi jejími činy nějaké zbrojení proti tvé osobě. Věci bývají daleko prozaičtější a bezelstnější. To, že tkz. vyzvonila vše tvému příteli určitě neznamená, že to bylo: hele, víš co ona mi říkala? A jak tě pomlouvá? Ta si tě nezaslouží,… Spíš se snažila váš vztah zachránit, a jelikož viděla hlavní chybu na jeho straně, tak to s ním rozebírala víc než s tebou. A úplně jinak také vidím každý jednotlivý případ, který tu o ní popisuješ.
Eva je asi také daleko víc asertivnější a sebevědomější než ty, takže nemá problém se kamarádit s někým novým a nemá potřebu si tvořit vztah - jedna kamarádka na život a na smrt a bojujeme proti celému světu a naše přátelství je něco víc, než jakékoli přátelství s kýmkoli druhým apod. Ono je to také hodně nedospělé. Je smutné, že nedokážeš poznat kvalitního člověka, a než abys hledala chybu u sebe, a přestala jí podezírat, tak raději obětuješ kamarádství s ní.
Svým přístupem jsi vaše kamarádství fakticky zničila a jen na tobě záleží, jestli to budeš chtít napravit. To ale znamená, přiznat chybu, omluvit se, a zkusit se taky změnit. Daleko jednodušší je určitě říkat o ní, že je kr. áva, a že je chyba na její straně a přijít si potvrdit názor na emimino.

Váš příspěvek
Reklama