Je tohle melanom? (Důchodce)-foto

Anonymní
17.2.20 21:03

Je tohle melanom? (Důchodce)-foto

Ahoj. Mám babičku. Má 75let. Po doktorech chodit vůbec nechce. Bohužel musí brzy na operaci kyčle (totální endoprotézou) a jak jsem tu s ní…tak jsem si všimla, že má pihy (normálně nosí furt paruku) myslíte, že bych ji měla poslat na kožní? (Teď před operací se mi nechce..nechci ji stresovat) pihy nesvedi(má to ještě prekryty korektorem). Díky
L.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1336
17.2.20 21:05

Nechci tě děsit, ale tohle vypadá dost blbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12828
17.2.20 21:09

To jsou 3 různé pihy? nebo jedna vyfocená z různých úhlů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 21:09

To ti tady asi nikdo přesně neřekne, musí to vyšetřit kožní. Ale nevypadá to extra dobře, taková piha by mě děsila…
určitě bych na kožní šla, ale se starými lidmi je to těžký no. Dermatologové mívají někdy na jaře akce, kdy se někde ve městech n náměstí může nechat vyšetřit kdokoliv, ale je to omezené velkými městy. Pak by stačilo jen babičku vylákat ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 21:17

Něco vypadá jako verruca seborhoica. Chce to pořádně prohlídnout za světla, takže dermatolog by byl vhodný.

• Nahlásit
  • Citovat
1153
17.2.20 21:20

Také doporučuji lékaře. Tady se můžeme jen dohadovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12828
17.2.20 21:22

No mně ty krajní přijdou jako stařecké jaterní skvrny, ale zas ta zapatlaná makeupem je obrovská, tak nevím nevím
to u nosu vypadá nejhůř, pokud je to ploché, tak to může být špatné
chce to bez makeupu opravdu navštívit kožní, to se tak z fotek nepozná a ani nejsem odborník
mamka měla melanom na nose, na chirurgii jí to vyřízli a chodí jen na kontroly, a už se nic netvoří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 21:28

To jsou 3 různé pihy. Nos, čelo, tvář. Teď otázka…kdy tam sní jít? Teď není mobilní a nechci ji stresovat ještě víc…už tahle to nedává tu operaci ale dohnala ji jen bolest a neschopnost chodit… A dalsich skoro půl roku nikam nebude moct :,(

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
12828
17.2.20 21:32

No těžká rada, a k obvodní lékařce se dostává jak? že by to buď prohlídla obvoďačka a dala jí doporučení na kožní, anebo se s obvoďačkou domluvit, aby babičce napsala sanitku k té kožní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
17.2.20 21:34

První a poslední bych zběžně označil za verruca seborrhoica senilis, prostřední si netroufnu hodnotit. Dermatologické vyšetření zabere pár minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
17.2.20 21:35

@stinga
Jaké měla maminka Breslow-score? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 21:40

@Doctus maminka? Je to moje Babička. Nikde stím nebyla :nevim: nevím co to znamená co píšete. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
1336
17.2.20 21:42
@Doctus píše:
@stinga
Jaké měla maminka Breslow-score? :think:

Takže už jste to internetově diagnostikoval jako melanom? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3699
17.2.20 21:50
@Anonymní píše:
@Doctus maminka? Je to moje Babička. Nikde stím nebyla :nevim: nevím co to znamená co píšete. Zakl.

Jako nelékař bych první (něco obdobného mám u ucha, zkontrolováno, ne zhoubné) a poslední neviděla zle, ta prostřední by problém být mohl. Mrkni tady http://www.melanomy.cz/?…. Jinak bez prohlédnutí odborníkem se stejně dal nehnete. Každopádně držím pěsti, aby to nic nebylo. K takové operaci ještě nedejbože chemo, to není o co stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
17.2.20 21:51

@MrsNorris
Stinga psala, že její matka měla melanom na nose. :zed: Tak se jen ptám, jaké měla Breslow-score, že stačila jen excize.

@Anonymní píše:
@Doctus maminka? Je to moje Babička. Nikde stím nebyla :nevim: nevím co to znamená co píšete. Zakl.

To jsem se ptal jiné diskutující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama