Podmínky v pronajatém bytě

17
11.8.20 23:34

Je tohle normální ? Pronajatý byt.

Dobrý večer.
Mám takový dotaz a zároveň chci vědět, jestli je toto normální.
Takže začnu následovně. Bydlím v pronájmu na Praze 5,2kk 42m2 majitel mi v celku lhal, ale byl jsem se na něho kouknout, jenže v tu chvíli tu byl klid a bylo to tu naleštěné, jako kdyby majitel řekl ať jsou v klidu do té doby než nesežene nového nájemníka, ale rovnou k věci:Je tu plíseň, spadlo tu světlo (v kuchyni),padající kliky, vrzající dveře, protékající koupelna s plísní, špatná elektřina(odůvodnění:Vždycky když chci zapnout digestoř nad sporákem, tak se mi zapne světlo nebo se mi vypne pc, jenže díky tomu mi vyhořel pc a to mi nikdo nezaplatí a celou tu práci co jsem na něm dělal).
Za mě třešnička na dortu, ale sladkém dortu, tak majitel mi zavolal že přijede v sobotu opravit tu koupelnu a kvůli tomu jsem si dal volno v práci i když se jim to nelíbilo, jenže majitel nepřišel v domluvený den ani nedal vědět co se stalo, a díky němu jsem přišel i o celkem dobrý job v Praze. A ano bylo to kvůli němu, protože jsem musel ještě zůstat doma až příští sobotu, protože majitel nemá klíče, tak jsem jak pako musel zůstat doma 3.dny navíc a nechtěl jsme ho tu nechávat samotného, protože tu mám dosti drahé věci.
No a proč to vůbec píši? protože já absolutně nevím jak dál postupovat, nesetkal se tu někdo s něčím takový? jestli ano poradíte mi prosím vás? (Jediný jak to mohu teď udělat je přestěhovat se do jiného, ale přece to takhle nechám ne?
Předem děkuji za odpovědi, které mi dokáží pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1237
11.8.20 23:45

Ehm a proč bys to jako takhle nemohl nechat a jít? Nějaký vesmírný vyšší princip tě nutí zůstat, dokud nepřiměješ, za cenu svého času a energie a vůbec, majitele opravit kliky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.8.20 23:48

Problém

Co čekat v Praze. No jako… k soudu ho hnát asi nemá cenu, nevím jak tohle vyřešit, bohužel tohle je dost běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.8.20 23:51

Kolik byla kauce a provize? a kolik nájem? předpokládám že nějak do 9 tisíc? tohle by si majitel opravdu neměl dovolit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
11.8.20 23:59

@Nikolas Voleský
Nájem je 13 500 se vším finanční jistota byla 29 000 Kč.
Ano, taky si myslím, že by to nemělo přesáhnout 9 000Kč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
12.8.20 00:00

@elibro Nějak jste si nepovšimla těch ostatních problémů. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
12.8.20 02:48

Jakože když jsi si šel prohlédnout byt, tak byl cajk, majitel to vypigloval, a pak druhý den to majitel naschvál zašpinil, rozbil a vybavil plísní? 8o Jinak nájem mi na Prahu 5 přijde nízko (asi je to zohledněné - i když záleží, jestli je to Smíchov, nebo Stodůlky), já platila před pár lety v dvougarsonce víc, a to měla jen 36m… S hlučností nic moc neuděláš (takže jestli je to děs, hledej dál), to ostatní je o domluvě, druhý klíč jste si mohli dát vyrobit, taky jsi mohl poprosit třeba kamaráda, aby tam v tom bytě počkal, a nemusel sis brát volno. Na čase oprav se musíte dohodnout tak, aby to vyhovovalo tobě. Jinak si kup prodlužovačku s přepěťovou ochranou, to je ve starých domech základ. A zálohuj na cloud. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
12.8.20 03:07
@listento píše:
Jakože když jsi si šel prohlédnout byt, tak byl cajk, majitel to vypigloval, a pak druhý den to majitel naschvál zašpinil, rozbil a vybavil plísní? 8o Jinak nájem mi na Prahu 5 přijde nízko (asi je to zohledněné - i když záleží, jestli je to Smíchov, nebo Stodůlky), já platila před pár lety v dvougarsonce víc, a to měla jen 36m… S hlučností nic moc neuděláš (takže jestli je to děs, hledej dál), to ostatní je o domluvě, druhý klíč jste si mohli dát vyrobit, taky jsi mohl poprosit třeba kamaráda, aby tam v tom bytě počkal, a nemusel sis brát volno. Na čase oprav se musíte dohodnout tak, aby to vyhovovalo tobě. Jinak si kup prodlužovačku s přepěťovou ochranou, to je ve starých domech základ. A zálohuj na cloud. :kytka:

Asi tak, vubec neverim, ze stary byt jeden den vypadal suprove a druhy den to bylo vybydleny. :zed: Proste zakladatel si to vubec neprohlidnul. :zed: Byt si je treba prohlidnout a zjistit zda mi vyhovuje ten stav za tu cenu.
Digestor nad sporakem? To radsi ani nema smysl pouzivat, vetsinou ten odtah je k nicemu, spousta kominu nefunguje u starych baraku dobre a kdyz to nevede do kominu, tak je to uplne k nicemu. CO radsi otevrit okno. :roll: Proste zakladatel ma asi prvni byt a neumi v tom chodit. At si proste najde neco v lepsim stavu, nebo se domluvi s majitelem na sleve a ze se to opravi, ale proste fakt ultimatum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
12.8.20 03:12
@Dexyn píše:
@Nikolas Voleský
Nájem je 13 500 se vším finanční jistota byla 29 000 Kč.
Ano, taky si myslím, že by to nemělo přesáhnout 9 000Kč

Jako davat 29tis financni jistotu, aniz by v tom byl aspon jeden najem? 8o To jses mimo, to se dava jeden mesicni najem, nebo u novejsiho treba 2 najmy. Fakt sis mel o tom vic zjistit a poradit se, jak hledat byty, na co si dat pozor. Treba tu starou elektriku vzdy poznas podle pojistek, zasuvek apod,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
12.8.20 04:54

@listento Je to na Smíchově Plzeňská.62
Nemohu si to už zálohovat, protože se ten pevný disk celý spálil i ten pc a já mám ten Eco power prodlužovák, jenže v tomhle bytě nefunguje. Takže já si budu díky němu dávat nový pc do kupy.
A já kámoše bohužel nemám, kdybych měl tak ho sem vezmu, jenže on podle mě by také pracoval.
Rodina ta na mě zhluboka kašle, protože už jsem jim nedával všechny peníze z výplaty a mé bohužel tetě také ne (od 15.ti makám rukama jak čert a to jsem musel jít do práce hned po škole)

Příspěvek upraven 12.08.20 v 05:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
12.8.20 04:58

@Sandokanec Já tady nic dělat nebudu opět budu muset vytáhnout peněženku a pustit se zase někam jinam. A jo je to tak příjdu sem na prohlídku je to v dobrým stavu, jako nové, byl tu klid a žádný nekuřáci co mi tak říkal, ale když už jsem tu byl a týden na to jsem cítil kouř v bytě a když kouknu ven, tak tam byly Ukrajinci a kouřily jako fabriky za mě asi vykouřily 2.krabky denně. Ten majitel toho bytu si to vůbec neprohlídl ten byt řekl mi že ho zkontroloval, ale pravda byla jinde sám pak uznal že ten byt pořádně nezkontroloval a chce abych platil dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
12.8.20 05:06

@Sandokanec Já jako Zakladatel jsem si byt důkladně prohlédl, ale sprcha byla naleštěná a umytá jako kdyby byla nová a nejsem v prvním nájmu, tohle je můj asi 6.tý nájem za celý můj život 3.roky v UK a tam jsem platil za rodinný domek 600-900 liber a byl v lepším stavu než tady tenhle.Stav bytu byl doopravdy v pořádku když jsem šel na prohlídku a cena byla za mě,,je´´ v pohodě.
Otevřít okno mě také napadlo, jenže ty by sis také otevřel okno v tomhle pařáku??
Ale jdu do lepšího za 18 000 se vším na Stodůlky 2kk také, ale 60m2.Cena mě nikdy neomrzí, protože vydělávám v celku dost na můj věk a bez školy, takže to u mě nehrozí že bych šel do horšího, ale čekal jsem že si našetřím, jenže člověk v tomhle domě riskuje život.
Jestli jsi byl v nějakém z podobných bytů, tak jsi asi táhl hned pryč nebo já nevím. Na prohlídce bytu jsem byl radši 2×…pro jistotu, jenže to bylo stejně v pořádku všechno, ale když člověk tu je tak se to všechno dává do kopru.
A ujišťují tě že nejsem doopravdy v prvním nájmu, ale v 6.tým :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
12.8.20 05:08

@Sandokanec Bohužel je to tak chtěl jistotu 19.tis a 10 tis jako vratnou kauci, jenže tu vratnou kauci nebude chtít vrátit, sice se jedná o 10tis, ale co by za to dali dneska ostatní?
Za mě si majitel chtěl nahrabat peníze na svoje potěšení a dělat si svoje a na ten byt se vysrat, ať si pohraju s tím bytem já a né on a já rozhodně nebudu dávat prachy do cizího hausu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.8.20 05:16

@Dexyn Ladislav Babický, to jsem jednou četl na jednom fóru, je to takový starý páprda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
12.8.20 05:17

@Nikolas Voleský Ano je to on. Žije někde v luxusním velkým domě a s velkou zahradou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama