Je tohle normální zapomínání ve 27 letech?

2344
11.4.16 18:27

Je tohle normální zapomínání ve 27 letech?

Zajímalo by mě, jestli je moje zapomínání ještě v normě nebo už bych měla být nervózní. Často se mi stane, že místo teplo řeknu zima. Nebo horké, studené. Prostě opak. Moc ráda čtu, ale většinou si nevzpomenu na děj knih zpětně. Třeba na dvě poslední, co jsem četla ano, ale u dalších už mám problémy. Asi nejvíc mě to znervózňuje u těch knížek. Něco si pamatuju, ale když čtu detektivky na jednou brdo, tak s tím dějem pokulhávám. Měla jsem s tím docela problémy na vejšce, kdy jsem se fakt všechno musela biflovat hodně na poslední chvíli, protože co jsem se naučila před týdnem, to jsem si nepamatovala. Stačilo si to přečíst znovu a rychle jsem si to oživila, ale musela jsem si to prostě pořád opakovat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
JayLee
11.4.16 18:32
@koala123 píše:
Zajímalo by mě, jestli je moje zapomínání ještě v normě nebo už bych měla být nervózní. Často se mi stane, že místo teplo řeknu zima. Nebo horké, studené. Prostě opak. Moc ráda čtu, ale většinou si nevzpomenu na děj knih zpětně. Třeba na dvě poslední, co jsem četla ano, ale u dalších už mám problémy. Asi nejvíc mě to znervózňuje u těch knížek. Něco si pamatuju, ale když čtu detektivky na jednou brdo, tak s tím dějem pokulhávám. Měla jsem s tím docela problémy na vejšce, kdy jsem se fakt všechno musela biflovat hodně na poslední chvíli, protože co jsem se naučila před týdnem, to jsem si nepamatovala. Stačilo si to přečíst znovu a rychle jsem si to oživila, ale musela jsem si to prostě pořád opakovat :(

me to teda normalni neprijde a asi bych byla teda dost nervozni a premyslela na koho se s tim obrátit :think: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2344
11.4.16 18:33

Mám to po tátovi, ten to má stejně, ale je mu 60, tak má na to nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5389
11.4.16 18:41

@koala123 Asi by bylo dobré někam zajít…ale jinak to mám podobně. Já si domluvím termín kontroly, položím sluchátko a za půl hodiny už tápám zda sem byla objednaná na 15. nebo 20. o čase vůbec nemluvím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15530
11.4.16 18:42

Ja si knihy nepamatuji déle jak mesic. Z VŠ mam taky totální okna. Je mi třicet, ale toto mam snad od puberty. To mi nijak zvláštní nepřijde - spis je divné to zaměňování slov. To se mi stávalo pri nevyspani z kojeni a ted v tehotenstvi obcas taky, ale pokud nekojis či necekas mimi, tak je to zvláštní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 18:44
@koala123 píše:
Zajímalo by mě, jestli je moje zapomínání ještě v normě nebo už bych měla být nervózní. Často se mi stane, že místo teplo řeknu zima. Nebo horké, studené. Prostě opak. Moc ráda čtu, ale většinou si nevzpomenu na děj knih zpětně. Třeba na dvě poslední, co jsem četla ano, ale u dalších už mám problémy. Asi nejvíc mě to znervózňuje u těch knížek. Něco si pamatuju, ale když čtu detektivky na jednou brdo, tak s tím dějem pokulhávám. Měla jsem s tím docela problémy na vejšce, kdy jsem se fakt všechno musela biflovat hodně na poslední chvíli, protože co jsem se naučila před týdnem, to jsem si nepamatovala. Stačilo si to přečíst znovu a rychle jsem si to oživila, ale musela jsem si to prostě pořád opakovat :(

adhd jak vyšitý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
11.4.16 18:46

@Tichošlápek Je pravda, že to zaměňování slov mám až poslední dobou a mám doma klučinu rok a půl a jsem zase těhotná, takže věčně utahaná, nevyspalá a vykojený mozek, takže to asi bude tím ;). Je pravda, že pořád přemýšlím o věcech kolem malého a nemůžu pořádně vypnout a soustředit se na svoje věci. Asi to bude tím. Je pravda, že v minulém těhotenství jsem i blbla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 18:47

Adhd, nebo add, způsobuje poruchy paměti, okna, zaměnování slov. vlivem nesoustředěnosti, někdo má špatnou vyjadř. schopnost, nemlže si vzpomenout na slova při stresu, já mám taky, při diktátech jsem zapomínala písmenka, porucha paměti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
11.4.16 18:48

@maminka189 Tak tohle mi problém nedělá, ale stejně si všechno zapisuju, protože pak o tom začnu přemýšlet a znejistím se, jestli si to pamatuju dobře. Ale asi to bude tím, že jsem teď na mateřský a fakt mám z toho v hlavě blázinec :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
11.4.16 18:49

@mirecekblbecek To se mi někdy stane, když se hodně na něco soustředím, hlavně u pohovorů, zkoušek, že se nemůžu vymáčknout a chybí mi slova. Začlo mi to na vejšce a teď co jsem těhotná jsem zase nějaká zblblá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
11.4.16 18:49

@koala123 Já takhle zaměňuju slova, když jsem nucená tříštit pozornost mezi více věcí. Prostě pusa mluví o jednom a mozek už myslí na něco jiného. Myslím si, že kdyby mě dnes někdo diagnostikoval, měla bych asi nějakou lehčí formu ADHD. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 18:53
@koala123 píše:
@mirecekblbecek To se mi někdy stane, když se hodně na něco soustředím, hlavně u pohovorů, zkoušek, že se nemůžu vymáčknout a chybí mi slova. Začlo mi to na vejšce a teď co jsem těhotná jsem zase nějaká zblblá.

jestli to je add, pak to začlo v dětství, pouze sis to neuvědomovala, může to být nedostatewk minerálů, vitamínů, způsobůporuchy paměti, v extrémním případě alzheimer, nebo jiná neurolog. porucha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
11.4.16 18:56

@mirecekblbecek Díky za info. Snad se to nebude zhoršovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
11.4.16 18:56
@maminka189 píše:
@koala123 Asi by bylo dobré někam zajít…ale jinak to mám podobně. Já si domluvím termín kontroly, položím sluchátko a za půl hodiny už tápám zda sem byla objednaná na 15. nebo 20. o čase vůbec nemluvím :nevim:

To máš ještě dobré, já tápám, jestli jsem tam už volala :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
sunshinegirl
11.4.16 18:57
@mirecekblbecek píše:
adhd jak vyšitý

Tak tohle bych si nedovolila paušalizovat ani omylem. Však známkou ADHD je také hyperaktivita. O té pisatelka nic nepsala. :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat