Je tohle periorální dermatitida?

Anonymní
21.2.20 13:00

Je tohle periorální dermatitida?

Celou dobu jsem si myslela, ze mam proste akne, ale nejspis to bude dermatitida, jelikoz akne se behem cyklu lepsi a tohle se me drzi uz tak pul roku. Dokonce jsem si ted objednala Gynex a Cytovital, ze ho vyzkousim, ale spis skocim do lekarny pro Jarisch. Cim jste promazavali? Zkusila bych sadlo, ale zas plet mam fakt spis i aknozni, tak snad to nebude az prilis mastne. Diky za pripadne zkusenosti!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21.2.20 13:06

Mohla by to klidně byt…taky jsem se s ni natrapila..dřív mi na to pomohl ancecolor, ale bohužel je momentálně nedostupný.
Teď v těhotenství se mi to po x letech objevilo znovu a osvědčilo se mi to ničím nemazat, koupila jsem si zubní pastu bez fluoru a kůže se snažím nedotýkat. Mám i vysledovane, ze se mi to zhoršuje po čokoládě, dzusech nebo po cukru obecně.. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.20 13:26

Jenze me ta plet strasne pne a nedovedu si predstavit, nicim ji nepromazat. Je to pak k nevydrzeni, jak kdybych mela na obliceji masku. Jdu se synem pristi tyden na kozni, pani doktorka je hodna, tak se pozeptam i na sebe, i kdyz se u ni nelecim. Ach jo. Vypadam fakt priserne.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15439
21.2.20 13:27

Vypadá to tak. Ale jde o internetovou diagnozu.

Kromě jarische a pokud možno bez dekorativním kosmetiky a s minimalizováním ostatní kosmetiky na minimum a co nejméně dráždivě ještě změň zubní pastu a začni používat tu bez fluoru, občas to dost pomůže.

Na hydrataci jsem používala mandlový krém pro citlivou pleď od Weledy.

Gynex ničem neublíží, ten cytovital bych odložila na později, je tam strašně moc věcí.

Plus suplementuj A, E, D, K vitamíny a zinek. A B-komplex se taky jedinně hodí.

Příspěvek upraven 21.02.20 v 13:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.20 13:27

Pastu bez fluoru zkusim, diky!

• Citovat
  • Nahlásit
229
21.2.20 13:35

Ano vypadá to tak. - já to mám třeba i s vody. Takže nemažu ničím, nemyji se normální vodou, vyzkoušela jsem kdeco od bio a bez fluoru po sádlo a bylinky a pomohl mi jen Zineryt a jediný make-up který můžu je od La Roche Toleriane. Nestarám se jinak o obličej, nesahám si na něj, nemažu…prostě nic. A vždycky se díky tomu Zinerytu dá pleť zas do dobrýho stavu. Jinak to mám možná cca 10 let a každý druhý rok navštívím kožní a nechám si ho předepsat aby se to nerozjelo do horšího stavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.20 14:23

Je fakt, ze mi prijde, ze kdyz jsem se zapomnela umyt, myslim oblicej, bylo to rano lepsi. Co ksem cetla, tak nekdo pouziva jen prevarenou vodu, nekdo Jarisch, nekdo Vincentku. Prevarena voda je asi nejlevnejsi varianta, zkusim zacit tim. Zeptam se teda te kozni, co s tim, pripadne se objednam ke svoji, to bude ale za dlouho. Cytovital ted vynecham. Ale zblaznim se, s tim nepromazavanim, to vim :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat