Je tohle už šikana rodičů? Máme si zítra sednout s ředitelkou?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MattoniUzNeni
Povídálka 39 příspěvků 13.12.18 13:25
Je tohle už šikana rodičů? Máme si zítra sednout s ředitelkou?

Ahoj,
Mám 2 děti syn 3,5 a dceru 5 měsíců.
Starší chodí do školky. Paní učitelka mi nebyla sympatická už od začátku. Pořád něčím poučovala. Tuhle mi dala podepsat, že jsem viděla záda syna, prý spadl na poličku. No to kdybych šla k doktorce by už mohla dát i k policii ten úraz vypadal ošklivě.
Nebudu rozebírat detaily napíšu jen 2 aktuální nebo 3.
1. Když dítě něco nejí donutí ho to učitelka ochutnat nebo sníst něco jiného, tuhle byli fazole. Půlka třídy dostala suchý rohlík protože to nejedli. Vím toto od jiných rodičů s té samé třídy.
2. Mají v školním řádu vyzvedávat děti od 12:00-12:45. Přišla jsem v 12:30 a už rvala na mě že co si dovoluji chodit pozdě, že mám chodit v 12:00 nejpozději v 12:15.
Jednou jsem si zabouchla klíče v bytě a jela za manželem. Volala jsem jiné učitelce která byla dopoledne, odpoledne už tato. Nebyla ji předána informace ze výjimečně přijdu v 13:00 protože jsem musela si dojet za náhradní klíče k manželovi.
3. Spaní. Mladší dítě má hlavní rolí v seriálu historickém. Jednou-dvakrat to vycházelo že v 12:00 to určitě nestihnu a musel syn spát ve školce. Přijdu pro něho odpoledne a učitelka kroutí hlavou že né, že běhá a mluví a ruší spaní… dobrá ať ho dá do jiné části a zabaví ho knížkou ( jak to většinou aby se ho zbavili dělají) Bora co mi po dvou měsících řekne ředitelka: že už je načase aby tu spal. Kdyby manžel nebyl invalidní důchodce a já na mateřské. Tak by tam spal do práce by nemohl.
4. Dnešní už vyvrcholení a to přeskakuji ten nejzásadnější problém.
Zhruba před týdnem jsem za přítomnosti 2 učitelky+ ředitelka+ asistentka byla upozorněna, že má nevhodnou seslapanou obuv. Je stejná jako ostatní, na suchý zip, lehce nandavaci, stejná jako obuv ostatních. Prý dneska mě přinutili podepsat že mi dali čas na koupi nových bačkor. Že když se stane úraz nenese zodpovědnost školka, ale my rodiče. Jenže v době Školky za dítě zodpovídá školka.
5. Ten nejhorší důvod krom toho předchozího co mě vytáčí už jsem se i v soukromí rozbrečela jak mě štve učitelka.

Před 2 měsíci zhruba mě ředitelka upozornila na podezření adhd jen lehké náznaky,
Před měsícem měl 3 týdny rýmu bez horečky, lehký Kašel a po týdnu me učitelka poslala k doktorce, že mají podezření na zánět močáku že moc nechodí na WC, a že v pondělí bude papír že je zdravý jinak ať tam nechodí. Doktorka napsala papír že je zdravý, jen smrkat neumí, že má trauma a je to psychicky blok. Tak jsme kontaktovali školní psycholožku, ta si vyslechla manžela v telefonu, že tam je šikanující učitelka ( šikanuje mě i dítě) ( že se neumí oblékat),(jiná paní mi říkala jak přísně na syna ať se obléká sám, nemám mu pomáhat) ta řekla ať školka výplní a pošle formulář a psycholožka zkontaktuje školku a staví se na pozorování. Zatím se nic neděje. 2 týdny do nás hucela školka ať to dítě dáme někam vyšetřit k psychologovi, po 2 týdnech mi dali ten formulář odeslala jsem to a školka nic o kontaktování neví. Dávají od toho ruce pryč To ať vyřešíme sami oni s tím nechtějí nic mít společného.

Prostě pochopte mě už me seou :zed: :pocitac: :poblion: :nevim: :andel: 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
flaus
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 13.12.18 13:35

no to se nedivím, aby člověk obstarával papíry od kde koho, aby vůbec mohlo dítě být ve školce, žádný papíry bych jim nepodepisovala, je zapsanej, přijali ho a zodpovídají za něj..ještě bych tam poslala kontrolu kvůli zranění a stravování :cert: nejde ho dát jinam?

Monchichik
Kelišová 6182 příspěvků 13.12.18 13:39

Co je tohle za blábol? Neumíš napsat ani větu, aby to dávalo smysl a navíc je to celé vymyšlené.

MattoniUzNeni
Povídálka 39 příspěvků 13.12.18 13:39

@flaus když problém je kvůli kamarádům a kolektivu on je přátelský s každým. A jeden kluk z baráku je sním ve třídě. Tak by byl smutný a možná zakřiknutý on se těší jako jediný skoro do školky ze třídy.

MattoniUzNeni
Povídálka 39 příspěvků 13.12.18 13:40

@Monchichik ty sama si blábol :cert: na tvůj názor se nikdo neptal

Lychee13
Závislačka 3110 příspěvků 13.12.18 13:41
@MattoniUzNeni píše:
Ahoj,
Mám 2 děti syn 3,5 a dceru 5 měsíců.
Starší chodí do školky. Paní učitelka mi nebyla sympatická už od začátku. Pořád něčím poučovala. Tuhle mi dala podepsat, že jsem viděla záda syna, prý spadl na poličku. No to kdybych šla k doktorce by už mohla dát i k policii ten úraz vypadal ošklivě.
Nebudu rozebírat detaily napíšu jen 2 aktuální nebo 3.
1. Když dítě něco nejí donutí ho to učitelka ochutnat nebo sníst něco jiného, tuhle byli fazole. Půlka třídy dostala suchý rohlík protože to nejedli. Vím toto od jiných rodičů s té samé třídy.
2. Mají v školním řádu vyzvedávat děti od 12:00-12:45. Přišla jsem v 12:30 a už rvala na mě že co si dovoluji chodit pozdě, že mám chodit v 12:00 nejpozději v 12:15.
Jednou jsem si zabouchla klíče v bytě a jela za manželem. Volala jsem jiné učitelce která byla dopoledne, odpoledne už tato. Nebyla ji předána informace ze výjimečně přijdu v 13:00 protože jsem musela si dojet za náhradní klíče k manželovi.
3. Spaní. Mladší dítě má hlavní rolí v seriálu historickém. Jednou-dvakrat to vycházelo že v 12:00 to určitě nestihnu a musel syn spát ve školce. Přijdu pro něho odpoledne a učitelka kroutí hlavou že né, že běhá a mluví a ruší spaní… dobrá ať ho dá do jiné části a zabaví ho knížkou ( jak to většinou aby se ho zbavili dělají) Bora co mi po dvou měsících řekne ředitelka: že už je načase aby tu spal. Kdyby manžel nebyl invalidní důchodce a já na mateřské. Tak by tam spal do práce by nemohl.
4. Dnešní už vyvrcholení a to přeskakuji ten nejzásadnější problém.
Zhruba před týdnem jsem za přítomnosti 2 učitelky+ ředitelka+ asistentka byla upozorněna, že má nevhodnou seslapanou obuv. Je stejná jako ostatní, na suchý zip, lehce nandavaci, stejná jako obuv ostatních. Prý dneska mě přinutili podepsat že mi dali čas na koupi nových bačkor. Že když se stane úraz nenese zodpovědnost školka, ale my rodiče. Jenže v době Školky za dítě zodpovídá školka.
5. Ten nejhorší důvod krom toho předchozího co mě vytáčí už jsem se i v soukromí rozbrečela jak mě štve učitelka.

Před 2 měsíci zhruba mě ředitelka upozornila na podezření adhd jen lehké náznaky,
Před měsícem měl 3 týdny rýmu bez horečky, lehký Kašel a po týdnu me učitelka poslala k doktorce, že mají podezření na zánět močáku že moc nechodí na WC, a že v pondělí bude papír že je zdravý jinak ať tam nechodí. Doktorka napsala papír že je zdravý, jen smrkat neumí, že má trauma a je to psychicky blok. Tak jsme kontaktovali školní psycholožku, ta si vyslechla manžela v telefonu, že tam je šikanující učitelka ( šikanuje mě i dítě) ( že se neumí oblékat),(jiná paní mi říkala jak přísně na syna ať se obléká sám, nemám mu pomáhat) ta řekla ať školka výplní a pošle formulář a psycholožka zkontaktuje školku a staví se na pozorování. Zatím se nic neděje. 2 týdny do nás hucela školka ať to dítě dáme někam vyšetřit k psychologovi, po 2 týdnech mi dali ten formulář odeslala jsem to a školka nic o kontaktování neví. Dávají od toho ruce pryč To ať vyřešíme sami oni s tím nechtějí nic mít společného.

Prostě pochopte mě už me seou :zed: :pocitac: :poblion: :nevim: :andel: 8)

Moc to,co zde popisuješ nedává smysl. Nepřijde mi nic divného na tom,co popisuješ. Oblékat by se sám měl,protože kdyby učitelky měly oblékat 20 dětí,tak se ven nedostanou nikdy. Papuče má mít vhodné,nedivím se,že si nechtějí vzít na triko,když se mu něco stane v sešmajdaných křuskách. Spát ve školce nemusí,ale má být potichu a ležet,to jsou prostě pravidla. Jste lidi,tak se rozumně domluvte. Je zajimavé,že z rodičů máš asi problém jen Ty.

Monchichik
Kelišová 6182 příspěvků 13.12.18 13:42

@MattoniUzNeni ptal, protože je to diskuze a já si můžu diskutovat jak chci a kde chci ;)

e008
Závislačka 3379 příspěvků 107 inzerátů 13.12.18 13:42

Pate pres devate, uplne se v tom ztracim… chtelo by to trochu lepe zformulovat, tezko se v tom orientuje.

enyf
Ukecaná baba ;) 1530 příspěvků 13.12.18 13:43

Prosím o překlad této části bodu 3: „Bora co mi po dvou měsících řekne ředitelka: že už je načase aby tu spal. Kdyby manžel nebyl invalidní důchodce a já na mateřské. Tak by tam spal do práce by nemohl.“

MattoniUzNeni
Povídálka 39 příspěvků 13.12.18 13:44

@Lychee13 nejsem jediná s problémem, ale taky jsem typ k šikaně na který si každý dovolí

Slečna Ferka
Extra třída :D 10216 příspěvků 13.12.18 13:44

@MattoniUzNeni No je pravda, že to je vše velmi špatně srozumitelné, v některých částech vůbec.

Shrnutí (pokud nejsi troll): Ve školce Tě personál prudí. Já bych jako první řešila změnu školky: kamarádi jsou jedna věc, ale ty si najde nové, pokud je dobrá povaha… bude to pro něj menší trauma než opruz s učitelkami apod.

Ale teda na základě Tvého projevu by mě docela zajímalo, co by řekly ty učitelky - možná bude problém na opačné straně komunikačního řetězce…

Lendie
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 13.12.18 13:45

Takže… zkusim to od 1.

1. V dnešní době to je tak,že většina rodičů nechce, aby byli děti do jídla nuceni. U nás měli pravidlo 3 kousnutí minimálně (ale kazda ucitelka si to urcuje samozrejme dle sveho). Jidelna ma jen jedno jidlo a myslim, ze pokud deti nechteji jist tak jim musi nabidnout jinou alternativu (nic menne to neznamena, ze budou o suchem rohliku, spis bych nabidla vic polevky). Pak jsou zase rodice co chteji aby deti jedli kdyz to plati. A my ucitelky se z toho muzeme zblaznit. :think:
  2. Pokud maji ve skolnim radu takove informace tak bych asi reditelku informovala. Treba vam vysvetli proc mate chodit driv. Ale asi bych apelovala na zmenu ve skolnim radu. My meli treba, ze starsi deti chodili na obed ve 12 a mladsi v 11:30. Tudiz rodiz starsich deti si musel kdyz prisel brzy pockat a u mladsich si vetsinou malovali potichu u stolecku. Jde o to jak se take vase dite dokaze chovat kdyz ostatni deti uz lezi a napr. poslouchaji pohadku. Ale asi i pro dite je lepsi prijit si driv. Kazdopadne i tak podle ŠŘ nemuzou rict nic pokud to stihate do danne doby.

3)Nechapu, ze ho zabavuji knizkou. Deti nemusi nutne spat,ale dodrzovat odpoledni klid a lezet a nerusit ostatni deti. Opet jsme u toho jak se synator chova?!? Nemusi to byt vzdy tak, jak se chova doma. Deti jsou ve skolnim kolektivu jiny. Spi vam doma odpoledne nebo dodrzujete odpoledni odpocinek?

1. Pokud se mu obuv vyzouva je to o uraz a chapu ucitelky…a pak se nedivim ze s vasim nazorem chteji podepsat papir, ze vas na to upozornili. On ma „nebezpecnou“ obuv a uraz by byl na skolku? To je trosku padle na hlavu. :roll: …psala jste 3,5 roku? Mel by mit pevne backurky. Nerozepina se mu treba i zip nebo nekynkla se mu v tom noha?

Pro klid váš bych doporucila si V KLIDU popovidat s pani reditelkou a nejlepe aby u toho i byla danna ucitelka. Ono je pak i neprijemne kdyz si rodic stezuje za zady ucitelky. Prijde mi to tak fer pro obe strany. Pak bych kdyztak postupovala dal…nikdo do skolky jak se chova ucitelka ci syn nevidi. Muzete videt zkreslene syna i vy (skutecne se deti chovaji ve skolce jinak nez doma).

MattoniUzNeni
Povídálka 39 příspěvků 13.12.18 13:45

@enyf omlouvám se jsem dneska vytočena z hádky z učitelkou. Proto píšu rychle dokavad to v sobě dusím

Lychee13
Závislačka 3110 příspěvků 13.12.18 13:46
@MattoniUzNeni píše:
@Lychee13 nejsem jediná s problémem, ale taky jsem typ k šikaně na který si každý dovolí

Spíš podle reakcí tady jsi opravdu trošku mimo a není s tebou lehká domluva.

elinka90
Závislačka 2561 příspěvků 13.12.18 13:48

Dceri jsou 3 roky a oblekat se umi. Max ji pomuzou zapnout zip. Pokud ma seslapanou obuv, tak s nediv. Nove backory u Bati koupis za 100kc. Pokud deti nespi po obede maji byt potichu, pokud to tvoje dite nedokaze, je asi nekde chyba.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >