Je tohle v patnácti letech normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 16:53
Je tohle v patnácti letech normální?

Ahojky. Nevím, jestli mám vůbec nějaké právo tady být, když mi není ani osmnáct a vy jste tady povětšinou už maminky nebo aspoň dospělé. Budu se celkem divit, jestli tenhle můj výtvor vůbec někdo dočte do konce :D Řekla jsem si ale, že pokud mi nikdo neporadí tady, tak už vážně nikde. Takže k věci.
Prostě se cítím divná. A to v mnoha ohledech. Za prvé si přijdu strašně… nevím jak to říct… asi nevyspělá…? A to v tom smyslu, že spoustu takových těch věcí, co dělá z puberťaček puberťačky se u mě prostě nevyskytují. Nehledejte za tím nic složitého nebo osobního. Konkrétně: Nemám kluka a nikdy jsem neměla, absolutně se mi hnusí alkohol a cigarety (přitom většina lidí v mém věku pořád mluví o tom, jak se někde opili, že bez cigarety nedají ani ránu nebo jak jsou závislí…), taky mi nechutná kafe (ano, pořád čekám, kdy nastane ta chvíle a mě to chutnat začne a “nebudu bez toho moc žít” jako moje spolužačky), vůbec mě neláká jít třeba někam na diskotéků nebo kamkoliv ven za tmy, a tak dále. Jak říkám, jsou to jen drobnosti, ale dost mi to šrotuje v mozečku :D. Abych se zase úplně neschazovala, říkám, že jsou i věci, ve kterých jsem normální (samozřejmě :) ). Například poslouchám písničky, ráda se namaluju nebo hezky obleču, zanadávám na školu :D. Ale to co jsem vyjmenovala prvně, ze mě, z mého pohledu, dělá tak nějak zaostalou :/. Jenom mimochodem, čtete to ještě pořád někdo?
Tak za druhé. Baví mě věci, které normální patnáctky nebaví :D. Teď pozor. Ráda vysávám a žehlím. Jojo, čtete dobře. Z nějakého nevysvětlitelného důvodu mě zrovna tyhle dvě domácí práce upřímně baví. Potom taky mega ráda čtu, cokoliv, co mi přijde pod ruku. Pak mě hrozně moc baví starat se o děti. Předškolní a mladší školní věk, to je nejlepší. Chodím pomáhat kde se dá a fakt mě to baví. (Chodím i na pedagogickou školu, nečekaně :D). Mám malou sestřičku a trávím s ní snad všechen volný čas, protože proč ne :).
Teď třetí bod. Tenhle jsem si záměrně nechala na konec. Souvisí to dost s tím, jak mám ráda děti. Prostě a jednoduše- nemůžu se dočkat, až budu mít mimčo. Nebaví mě můj momentální život (určitě mi někdo napíše, ať tenhle věk nepromrhám, ať si užívám a že toho budu jednou litovat), umírám touhou být už dospělá. Chci prostě rodinný život, už snad 4 roky směřuje moje myšlení jen k němu. Už dva roky mám vysněná i 2 jména (pro chlapečka a pro holčičku). Myslím na to pořád. Nemůžu si pomoct. Ale neberte to špatně! Rozhodně se nechci nechat zbouchnout na školních záchodech hned při první příležitosti. To ne. Určitě chci mít mimčo až někdy po osmnácti. No dobře, nejpozději ve dvaceti no :D Tady mě ale děsí zase to, že jsem ještě nikdy neměla kluka. Celý život chci být máma, ale co když si nikoho nenajdu a nebudu mít s kým to miminko mít? Jsem na svém budoucím mateřství totálně závislá. A vím to o sobě :D. Jako zblázněná sleduju Malé lásky, koukám na americká rodinná videa na YouTube, v obchodech chodím jen do oddělení pro děti a rozplývám se nad tou vší roztomilostí, ve škole miluju pedagogiku, už roky si zjišťuju informace o mateřství, a jak jsem psala už předtím, musím nad tím neustále přemýšlet.
A proč to píšu sem? Ráda bych slyšela vaše názory na mojí… divnost :D. Ale teď vážně. Prosím, řekněte někdo, že nejsem nepovedený potrat sasanky, ale úplně normální holka akorát s trochu jinými cíly? Neznáte někoho, kdo je jako já? Nebyl jste někdo jako já? Jak na vás působí “ta třetí věc”? Je to až moc divný? Působím na vás hodně jako dement? Už jsem si psala se spoustou lidí typu Linka důvěry, ale nikdy nic moc. Nechápu se :/
Kdyby někoho zajímalo, proč jsem ten třetí bod napsala právě jako třetí- Tu zásadní informaci dát až nakonec. Dostanou se k ní tak jen lidé, které to skutečně nějakým způsobem zajímá. Někdo si po prvních pár větách řekne, že pubertální kecičky jedné patnáctky ho nezajímají a tak se k hlavní informaci ani nedostane, což je pro obě strany lepší. Psychologie 3× týdně ve škole… to jsou následky, co? :D
Proboha, to jsem se zase rozepsala :D To už se tu angličtinu na zítra asi fakt celou nenaučím :D No nic, už teď děkuju, jestli někdo napíše jakýkoliv komentář, ne jen z toho důvodu, abych mu přišla vyžehlit :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
rozand
Závislačka 3412 příspěvků 01.10.18 16:58

Myslím, že to není nijak ojedinělé, nicméně jsi prostě ještě mladá a nevyzrálá, jen se zájmy v jiném směru, než ty opíjející se spolužačky ;).

Jsi prostě evidentně domácí typ - já třeba taky. Ale upírat se teda k tomu, že budeš máma, je minimálně naivní, bacha na to, ať tě pak případná neplodnost jednou nesemele.

divine woman
Echt Kelišová 9138 příspěvků 01.10.18 17:00

Nic tak závažně odlišného na tobě neshledávám. Ve tvém věku jsem byla intelektuálka bez kluka, přečetla jsem vše, co mi přišlo pod ruku a poslouchala klasickou hudbu. Cigarety, alkohol a diskotéky mi též nic neříkaly. Mimčo jsem tedy nechtěla. A prvního kluka jsem si nabrnkla v 17, takže zmeškáno nemáš. A žehlení a vysávání je na mateřské dobrý koníček. :lol: Netrap se, jsi normální a co se má stát, se stane. :mavam:

mroe
Extra třída :D 14551 příspěvků 01.10.18 17:00

Rekla bych, ze tohle pise nejaka prestarla patnactka.

Angel-X
Kecalka 220 příspěvků 01.10.18 17:02

Jsi uplně normalni…jsi sama sebou a nemusíš dělat to co dělají ostatní. Měla jsem to podobně a uklízecí záchvaty mám dodnes :lol:

Katka67
Povídálka 15 příspěvků 8 inzerátů 01.10.18 17:02

Celé sem to sice docetla, ale nějak nemám slov 8o

Tansele
Kecalka 137 příspěvků 01.10.18 17:03

Promiň, asi tě dost zklamu, ale myslím si, že jsi dost normální. Mně je 40, v životě jsem nekouřila, protože mi to smrdí a nikdy mi nepřišlo, že by bylo o co stát. Kafe mi nikdy nezachutnalo, i když všichni tvrdili, že na vejšce ho určitě začnu pít. Nezačla, dodnes. A taky si nemyslím, že je to pro život nutné. Naopak mě děsí, že dnešní 15 letí považují za normální chlastat, hulit a podobně. Nemusíš jít vždycky s davem, nauč se mít zábavu z toho, že se odlišuješ, jde to :).
Pokud jde o 3. bod, tak mi to taky nenormální nepřijde, zvlášť když neplánuješ ještě letos otěhotnět. Klidně si dělej plány, pokud to vyjde, proč bys nemohla být mladá máma? Jen do toho zkus zapojit i trochu praktického materialismu, jak, kde a za co budeš žít? Bohužel to dneska jinak nejde.
Jinak si fakt nedělej starosti a hlavně se nenech tlačit okolím, že bys něco „měla“, jinak nezapadneš. pokud tě někdo do něčeho tlačí, že musíš, jinak neobstojíš, tak to není dobrý kamarád a nestojí ti za to. Žij tak, jak chceš ty a jak budeš spokojená.

Prof. Farnsworth
Kelišová 5287 příspěvků 01.10.18 17:03

Hele a co je na tom divnýho? Já tedy na tobě nic divného nevidím. To že nemáš v patnácti kluka? To nemá spousta holek. Řada místních dam třeba prozradila, že s prvním klukem začaly chodit třeba až ve dvaceti pěti…

Že se ti líbí děti a ráda se o ně staráš? Proč ne - na tom taky není nic divného.

Že ti nechutnají cigarety, alkohol, kafe - spousta lidí nic z toho nepije a nekouří.

Já bych to být tebou vůbec neřešil, a dělal to co tě baví. Jsi úplně normální.

lachtanice86
Kelišová 6628 příspěvků 01.10.18 17:03

Ale jinak je mi 32 kafe mi nechutná stále, kouření nesnáším a jsem abstinent. Na diskotéce jsem byla 1× v životě a stačilo. Rada čtu, nejraději detektivky a miluju sledovat vše o vraždách. Už od mala a stále mě to drží. A já si zase neumím pomoct a vše musím mít srovnane na svém místě. Jako vždy v komínku, podle barev, velistosti. Ale v čem jsem nikdy nebyla jako ty byly ty děti. Nikdy jsem se nad žádným netelelila blahem, nikdy jsem si žádné nepochovala, děti se mi nelíbí, vadí mi když křičí, ale nikdy jsem to těm dětem nedala najevo. A nad oblecky se rozplyvam až teď když jsem sama v 33tt. Ber to tak že ne každý musí jít s davem. A nic si z toho nedělej.

terien
Echt Kelišová 8445 příspěvků 01.10.18 17:05

Myslet od 11 na to, že chceš dítě, divný teda je. Malé lásky a rodinná videa vůbec nejsou o tom, jaké to je se o dítě starat, je to jenom dobře sestříhaná šou a ty seš ještě opravdu naivní holčička. Všechny jsme byly a všechny jsme z toho vyrostly, jenže některé už s dítětem na ruce, na to pozor.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 17:06

Ahoj, byla jsem na tom v 15 hodně podobně. Taky jsem neměla kluka (prvního kluka jsem měla až ve 20). Pořádný vztah se vším všudy až skoro ve 22 a jsme spolu 12 let. Na diskotéky jsem taky nechodila, max. zábavu na vesnici. Z alkoholu jsem si dala občas skleničku vína, ale opít se nebyl důvod. Nikdy jsem nekouřila a kafe jsem si dala párkrát na návštěvě a radši jsem se vrátila k čaji. Kafe mi prostě nechutná a nevidím důvod proč do sebe takovou věc lít, když mě nechutná.
Dokud jsem měla víc času, tak mi žehlení taky nevadilo, nyní je to za trest. :-)
Nebyla jsem teda do dětí tak zblázněná, ale jsem učitelka, takže k dětem blízko. Svoje jsem si pořídila až ve 27 letech, protože jsem předtím studovala a chtěli jsme si zařídit bydlení.
Užívej si život jaký ti vyhovuje a on se pak ten pravý najde.
Ještě mě napadlo, že knihomol jsem taky. :-)

Prof. Farnsworth
Kelišová 5287 příspěvků 01.10.18 17:06
@Tansele píše:
Promiň, asi tě dost zklamu, ale myslím si, že jsi dost normální. Mně je 40, v životě jsem nekouřila, protože mi to smrdí a nikdy mi nepřišlo, že by bylo o co stát. Kafe mi nikdy nezachutnalo, i když všichni tvrdili, že na vejšce ho určitě začnu pít. Nezačla, dodnes. A taky si nemyslím, že je to pro život nutné. Naopak mě děsí, že dnešní 15 letí považují za normální chlastat, hulit a podobně. Nemusíš jít vždycky s davem, nauč se mít zábavu z toho, že se odlišuješ, jde to :).
Pokud jde o 3. bod, tak mi to taky nenormální nepřijde, zvlášť když neplánuješ ještě letos otěhotnět. Klidně si dělej plány, pokud to vyjde, proč bys nemohla být mladá máma? Jen do toho zkus zapojit i trochu praktického materialismu, jak, kde a za co budeš žít? Bohužel to dneska jinak nejde.
Jinak si fakt nedělej starosti a hlavně se nenech tlačit okolím, že bys něco „měla“, jinak nezapadneš. pokud tě někdo do něčeho tlačí, že musíš, jinak neobstojíš, tak to není dobrý kamarád a nestojí ti za to. Žij tak, jak chceš ty a jak budeš spokojená.

Mládež v patnácti vždycky kouřila (hulila) a chlastala. To snad v každé době. Dokonce za komunistů se kouřilo podstatně víc než dnes. A s chlastem u mladých se to zlepšuje - dle aktuálních statistik mladí chlastají rok od roku méně (o to víc jsou zavislí na mobilech).

Uživatel je onlineandelka83
Generální žvanilka 20169 příspěvků 01.10.18 17:07

Tak v 15 jsem taky nepila, nekouřila, nechodila na diskotéky, neměla jsem ani kluka, ani jsem nedostala pusu..a ojedinělé to tehdy mezi holkama nebylo. Jiná doba? Snad ne, mám 13 letou vyvdanou dceru a doufám že tohle si v 15 odpustí, klidně i dýl a některé věci klidně napořád. Takový ten rozmařilejsi život s nějakými přešlapy a prvními vztahovymi zkušenostmi přišel až později na gymplu, cca 2-3 ročník, kdy mi bylo těch 18+. A stejně jsem byla spíš rozumná, hodná holka. Nemam pocit že bych o něco přišla, ani pak na VŠ.
Kafe jsem začala pít též až později,před maturitou už určitě a na VŠ jsem už byla závislák. A knížky..no vystudovala jsem humanitní obor,takže čtení bylo vždycky moje top zábava.
Někdo k dětem tíhne, logicky sis vybrala odpovídající školu. To je príma. No a vlastní rodina..proč ne, každý nemusí mít děti po 30, klidně kolem 20, když bude s kým a zázemí.

Příspěvek upraven 01.10.18 v 17:09

Markéta80
Hvězda diskuse 40440 příspěvků 01.10.18 17:07

:lol: :lol: já to měla stejně, od 15 vysněné jméno ale jen na kluka :mrgreen: A v 18 jsme poznala manžela a jsme spolu moc let. Na první miminko jsme se dost načekali a ano má to mé vysněné jméno :mrgreen: Já taky nikam nechodila, raději jsme si četla nebo spala :mrgreen: , doma říkali že jsem nějaká divná ale proč ze sebe dělat co nejsem. Uvidíš co život přinese, třeba za rok nastane u tebe změna nebo ne ;) Na diskotéce jsme byla fakt párkrát a když jsme to tam viděla tak jsem si řekla že o nic nepřicházím :lol:

Šarlota4
Extra třída :D 10030 příspěvků 01.10.18 17:08

Nechces byt moje dcera? :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >