Je toto ekzém (z alergie)?

25.4.17 19:49

Je toto ekzem (z alergie)?

Ahojky, dcera 14měsíců ma necely tyden suché, hrubé flíčky na pažích, a teď i na stehnech. Během toho tydne se fleky rozmístuji po těle (na noc dávám Fenistil kapky, opět nespí, brečí a budí se, ale viditelně se nikde neskrabe - nevim tedy zda to svědi). Něco mi říká, že by to mohl byt projev alergie. Dcera byla kojena do 6m, poté konec, a zhruba od te doby začaly rýmy, kašle, záněty průdušek, zánět uší, hnisavy zánět v očích, zánět močaku. Toto vše bylo mezi sebou asi s měsíčním odstupem, ne vše najednou.. prostě se nemůžeme dostat z neustálého kolotoče nemocí. Zkoušíme bylinné sirupy, jitrocel, materidouska, brectan. sirupy, stříkame mořskou vodou. V krajní nouzi antb - průdušky a močak, to uz bohužel nešlo jinak. Mám tedy dotaz, zda je možné, že by dcera měla takhle agresivní projev alergie, opakující se nemoci, nyni fleky. Sama jsem těžký alergik od mala (pyly, trávy, seno, kočky, kralik, atd), přesně tyto suché hrubé fleky jsem měla taky, mezi 10-15rokem, pak samy vymizely, dlouhodobe beru prášky na alergii. Dceři dnes Dr predepsala Locoid, smichat s Infadolanem, Calciovkou, budeme mazat. Ale jak se bojím te alergie, tak si myslim, že když to pomůže, tak krátkodobě :roll: Víc to neresila.. :roll: Co myslíte? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5826
25.4.17 20:03

Ja to prd vidim na tlf, ale nemaji ty fleky tendenci se zvetsovat? Se stredem z normos kuze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 20:13

@Tarjei
Zvětšují se, z treba 2mm behem tydne centimetr, a zatím to tak zůstává, dalsi fleky se objevují stejne, mini flek, který se zvetsuje. Jak píšes - střed ze zdravé kůže a šupinate suché kolečko, někdy i zarudle do krve, to jsem měla já. Dcerka má spíš uprostřed stroupek, hrubý..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3386
25.4.17 20:20

@Nikelis podle me je to atopicky exem, mazat indulonou nebo Lipobasi (na recept). Promastovat, koupit olej do vany Linola a nepouzivat moc mydlo (vysusuje). A atopak muze byt z cehokoliv, takze pozorovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1672
25.4.17 20:21

Taky myslim atopicky ekzem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1825
25.4.17 20:28

Mame to taky, hodne pomaha lipobase repair

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 20:31

@tini
A původ? Ví se? Mě spíš trápí z čeho to je, najít příčinu a tu řešit :(
Jinak děkuji za názory a rady všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3524
25.4.17 20:36

@Nikelis Malé se taky přesně tyhle flicky objevili na obličeji cca před měsícem, zatím nikde jinde nejsou, jen ty 2 na obličeji, dr. rikala, že ti vypadá ze to může být projevem alergie, malá teď začala hodně kychat, má rýmu a mne si pořád oči. Ale že to zatím necháme, že to zatim není nic hrozného, máme mazat biodermou a uvidíme, jak to bude pokračovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 20:40

Něco takového má i dcera a nejspíš jí to způsobuje stres. Ale u každého je to jiné, hlavně ekzém se zhoršuje převážně v zimě a na jaře. Důležité je promazávat. Četla jsem že dobře fungují homeopatika, ale zkušenost zatím nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 20:57

@malina83
Přesně jak dnes u nás, kejchani venku a mnula si oči..
Mě štvou dokola opakující se nemoci, copak ryma kašel, to čert vem, ale záněty uší, průdušek, močaku. A přesně to jsem měla ja, kdyz jsem neřešila alergii (nebrala prášky), věčně nastydla, pak to sedlo i na močak, nechci aby měla takovy trápení. Ale třeba to tim byt nemusi… :nevim:

Jak byste postupovali vy? Vyčkat jak zabere masticka, co mame předepsanou? Nicméně pokud je to skutečně alergie, tak tim příznaky jen zmírníme. Krevní alergo testy, které můžou být nepřesné? Odkdy se můžou delat testy na ruku jako nam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
25.4.17 21:14
@Nikelis píše:
@tini
A původ? Ví se? Mě spíš trápí z čeho to je, najít příčinu a tu řešit :(
Jinak děkuji za názory a rady všem

pokud je to atopicky exem, což mi přijde že to je, tak příčina není vždy dohledatelna. Určitě oblékat do bavlny, nenechat jí v zapocenych věcech a promazavat, promazavat. Zařadila bych nedrazdive potraviny a uvidíš. Atopak může vymizet stejně jako přišel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 21:19

@Nikelis Ahojky co zkusit na ty nemoci homeopatika - podporuji léky a urychlují léčení…alergo testy malému udělali va dvou letech pač byl také pořád s rýmou a záněty uší…naštěstí zánět močových cest měl jen jednou a pomohl brusinkový sirup nemusel antibiotika…zato na kašel jsme měli během 4 měsíců dvoje a bral při tom i pribiotika…samozdřejmě nic nezjistili…žádná alergie…rýma pořád…potom se také z ničeho nic osypal…měl na hrudníčku 4 ložiska flíčku 1-2 cm veliké, suché…začala jsem na rýmu dávat corizáliu- je to i na sennou rýmu, na kašel sirup stop kašel od jednoho roku- podporuje imunitu… a koupeme v ovesné koupeli pro děti…flíčky vymyzeli po 6 koupelých…před tím jsem koupala v eucerinu olejové koupeli pro atopiky a to nám moc nepomáhalo…ono každému bude zabírat něco jiného, ale já už byla také bezradná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
25.4.17 21:22

@Nikelis jinak alergo testy na ruku u takhle malých dětí nedělají, berou krev a testují z krve, co se týče alergií u takhle malých dětí, je to složitější, na 100% se alergie prokáže až po pátém roce života, do té doby se testy můžou prokázat falešně pozitivně nebo negativně. Mám nastudovano od starší dcery, není to asi to co jsi chtěla slyšet, ale bohužel to tak je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
25.4.17 21:25

Mně to podle fotek i popisu připomíná seboreu, co má náš malý. Prý nějak zvýšená funkce mazových žláz. Zabírá mu na to sebclair krém a potírání černým čajem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3547
25.4.17 21:26
@nelinka204 píše:

Od Eucerinu používáme celá rodina krém 12% omega, krásně to zklidní ložiska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...