Je třeba povolení k zahradní chatce?

6963
14.3.21 19:13

Je třeba povolení k zahradní chatce?

Přeji vsem příjemný večer,
Chtěla jsem se zetat, zda je potřeba povolení k zahradní chatce na zahrádkářské kolonii?
Chatka měří do 25 metrů čtvereční. Z dřevěné chaty, se stala chata zděná, kde se trochu pristavelo, ale stále 25 m2.
Nyní se tam staví komín, který původně tam nikdy nebyl. Stavíme ho nove.
Já říkám, že povolení je od stavebního úřadu potřeba, ale už se v tom stavebním zákonu ztrácím.
Na úřad zajdu, ale chtěla jsem se zeptat je třeba nějaké povolení, nebo ne?😏 😏 moc děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2786
14.3.21 19:16

Edit. Chatka uz stala? Je zapsana v katastru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
14.3.21 19:33

Je potřeba ohlášení stavby + vyjádření výboru osady, průkazné oznámení sousedům (pouze za předpokladu, že budete mít stavbu dál než 2 m od jejich pozemku), vyjádření o neexistenci sítí, revize elektro, revize kominíka a před započetím stavby papír o archeologickém průzkumu (místní muzeum a galerie). Po dokončení staby geometrák.
Jak jsem pochopila máte již postaveno, dříve byla na ohlášku norma max 16 m2, nyní je těch 24 m2 (pokud nemáte v osadním řádu jiné omezení), pak záleží na stavebním úřadě, u nás nyní po x letech probíhá revize katastru a těm co postavili na černo, to nedávají zadarmo. Po schválení nového stavebního zákona se prý zjednoduší odstraňování nepovolených staveb, takže bych dlouho neotálela a situaci řešila.
Pokud stavíte na stejném místě jako byla původní, použije se parcelní číslo staré stavby pro novou, po zaměření a zapsání do KN budete muset podat nové daňové přiznání na FÚ, změní se Vám výměra a tím i výpočet daně z nemovitých věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
14.3.21 19:46
@Ernais píše:
Edit. Chatka uz stala? Je zapsana v katastru?

No chatka stala nám původním místě, ale nikdy neměla ten komín, každopádně co nestojí na původních základech je těch pristavenych 6 metrů čtverečních, Řeším toto za mýho tatínka, který tohle nechává vyhnít :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2786
14.3.21 19:53
@tumpach píše:
No chatka stala nám původním místě, ale nikdy neměla ten komín, každopádně co nestojí na původních základech je těch pristavenych 6 metrů čtverečních, Řeším toto za mýho tatínka, který tohle nechává vyhnít :roll: :roll:

Hele zajdi na stavebni urad, v podstate mate cernou pristavbu a zalezi jak se k tomu urad postavi, urcite budete potrebovat novy projekt a souhlasy sousedu, mozna vam napari nejakou symbolickou pokutu. Do toho projektu nech zanest i tu dostavbu kominu, pripadne nejake dalsi veci, co tam chcete realizovat. Kdyz tam nakracis pokorne a s maslem na hlave, tak budou hodni a bude to v pohode. Vyhnit to rozhodne nenechavej, protoze az vas naprasi nejakej nasranej soused, tak to muze byt celkem popotahovacka a muze vas to stat taky dost penez

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
14.3.21 19:57
@Ernais píše:
Hele zajdi na stavebni urad, v podstate mate cernou pristavbu a zalezi jak se k tomu urad postavi, urcite budete potrebovat novy projekt a souhlasy sousedu, mozna vam napari nejakou symbolickou pokutu. Do toho projektu nech zanest i tu dostavbu kominu, pripadne nejake dalsi veci, co tam chcete realizovat. Kdyz tam nakracis pokorne a s maslem na hlave, tak budou hodni a bude to v pohode. Vyhnit to rozhodne nenechavej, protoze az vas naprasi nejakej nasranej soused, tak to muze byt celkem popotahovacka a muze vas to stat taky dost penez

No už jeden problém je, tak jsem začala řešit i tu chatu 😕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2786
14.3.21 20:05
@tumpach píše:
No už jeden problém je, tak jsem začala řešit i tu chatu 😕

Jaky problem? Uz si nejaky soused stezoval?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
14.3.21 20:32
@Ernais píše:
Jaky problem? Uz si nejaky soused stezoval?

No mame špatně postavenou pergolu, tu musíme zbořit kvůli plynarum a ochrannému pasu, ja když jsem to těm našim pánům říkala, to je dobrý, no není to dobrý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat