Je trestné jezdit na Isic kartu bez platnosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 02:03
je trestné jezdit na "prošlý" isic?

Buďte hodné, vím, je to pitomý dotaz.

před pár měsíci jsem si měnila příjmení (osvojení) a vzhledem k tomu, že to bylo hned potom, co jsem si na staré pořídila isic, jsem změnu na těchto dvou kartičkách nějak neřešila, ale teď mi to vrtá hlavou, co s tim

isic chce při změně znova potvrzení o studiu, což teď nejsem schopná dodat - na naší škole už se neučí. status studenta mám do 31. srpna, isic platí do prosince—v září zase nastoupím do školy a nechám si ho znova potvrdit s novým jménem, ale co do té doby? můžu stále uplatňovat studentskou slevu ve vlacích, i když jméno nesedí?

nosívám u sebe normálně rodný list i potvrzení o změně jména, bude to stačit, když bude někdo chtít vidět občanku a jména nebudou sedět? je tohle trestné? nechci jít do vězení

jezdit za plnou cenu nepřipadá v úvahu, nemám na to dost kapesného a dětskou slevu už neuplatním…

děkuju moc :srdce:

Reakce:
hani28
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 25.06.19 02:13

Tak trestne ze by jsi sla do vezeni urcite ne. Ale podle mne ti za to muzou dat pokutu stejne, jako kdyby jsi jela na cerno bez jizdenky a nauctovat ti plne jizdne. To je jako by vdana cestovala na pas s prijmenim za svobodna a snazila se prokazat oddacim listem na letisti. Zalezi asi ale, na koho narazis.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 02:15

A není to přestupek ani zločin? jsem v podmínce a nesmím nic spáchat :''''')))))

hani28
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 25.06.19 02:46

Prestupek proti prepravnimu radu? Tak prinejhorsim zaplatis pokutu no. Pokud jsi to jmeno zmenila jeste v dobe, kdy skola byla otevrena a mohla sis to nechat zmenit ma prukazce, tak to asi neprojde. Pokud v dobe, kdy skola uz byla zavrena, tak by to mozna slo vysvetlit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 02:48

Děkuju, jsem pitomá

vokishka
Extra třída :D 14787 příspěvků 25.06.19 06:07

A on to nekdo kontroluje? Dcera to predklada pri koupi vstupneho, jizdenek atd. A k tomu se obcanka neukazuje, ne?

beruska9
Extra třída :D 11250 příspěvků 25.06.19 06:44
@vokishka píše:
A on to nekdo kontroluje? Dcera to predklada pri koupi vstupneho, jizdenek atd. A k tomu se obcanka neukazuje, ne?

Taky si rikam :think: Je to davno, co jsem mela ISIC, ale nemam pocit, ze by k nemu kdy nekdo chtel videt obcanku. A I kdyby s tim problem byl, tak maximalne na pokutu, ale I to by byla docela pakarna, nikdo „nefalsuje“ narok na slevu, tak by to ani nemusel byt problem (ok, chapu, srazka s byrokratickym blbcem muze byt hodne bolestiva), ale urcite ne dost zavazna pro trestni pravo :think:

AlenaSu
Kecalka 486 příspěvků 25.06.19 07:31

Vůbec to neřeš. Já, když jsem se vdala, tak jsem jezdila ještě půl roku s řidičakem, kde jsem měla příjmení za svobodná. I policajti mě zastavili a řekli jen, vyměňte si to.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 25.06.19 07:36

Taky jsem jako vdana pouzivala isic se starym jmenem. Nejdriv na dopravnim podniku stim jedna pani mela problem, ze mi na to ani nevyda salinkartu, pak si nechala zavolat vedoucí a ta naznala, ze tam přece mám fotku a datum narození, takže se to případně dá kontrolovat s OP. A ve vlacích když si člivěk kupuje jízdné tak po mě nikdy s isicem nechtěli i OP. Když kupuji jítdenku dopředu na jméno tak do objednávky uvádím obě svá příjmení - puvodni a nove. A jinak myslím že to je o lidech. Max by tě nějaký blvec nechal doplatit plné jízdné ale policii by k tomu určitě nevolal tak si myslim že se nebí čeho bát.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 08:25

Jezdim tak taky, kupon mam do zari, statnice od ledna. Stejne uz mam koupenou litacku

Kiminkkka
Kecalka 414 příspěvků 25.06.19 11:08

Hele já jsem stew v vlaku a kontoluju prlkazy denně a určitě mě nikdy nezajímalo, jak se dotyčný s průkazem jmenuje.. Vždycky jsem mrkla jenom na fotku, jestli je to ta stejná osoba a na validační známku, jestil je ISIC zaplacený na ten určitý rok. Momentálně s změnou slev se kontroluje datum narození, protože máte všichni studenti do 26let 75% slevu na dopravu.
Takže se určitě neboj, že by tě někdo nachytal na jméně ;) Hlavně ať máš v pohodě datum a ISIC zaplacený! :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 13:03

Ja jsem takle kdysi jeden cas jezdila vlakem na isic kamaradky, jsme si celkem podobne.. A nikdo ni nehnul brvou, natoz aby to nejak zkoumal. To nejhorsi co se ti muze stat je, ze zaplatis par stovek pokutu. Ale na 99,9% to projde bez uhony…

Váš příspěvek
Reklama