Je tu chirurg-slepé střevo nebo ne?

Anonymní
5.4.17 10:31

Je tu chirurg-slepé střevo nebo ne?

Holky, měly jste některá slepé střevo? Mám problém, v pondělí mi začala MS, ale včera večer mě začalo neskutečně bodat na pravé straně v podbřišku, teplota 37,3, pomohlo ledování a ustoupilo to. Ted se to vrací, teplota 37, bodavá bolest vpravo, nejlíp je mi na zádech, bolí to i při kašli. Jsem tu sama. Manžel v práci. Gelové chladící věci mám v kuchyni v lednici, jsem přes celý byt v ložnici. Co mám dělat? Může to být od MS? Nebo je to slepák? Nechci tahat manžela z práce…Začalo to včera i dnes po jídle. Jsem po operaci kolene, nechodící…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4591
5.4.17 10:42

Může i nemusí být. Je to bolest jen v jednom bodě? Mě se ozývá celý život chronický slepák, jako dítě jsem 2× ležela v nemocnici na rozehnání, bohužel, tenkrát byl trend to rozehnat, kdyby mě to již dříve odoperovali, měla bych klid. Mě když to chytne, tak mě bolí hlavně to místo, kde je výběžek slepého střeva, když si na to prsty přitlačím, z kůže bych vylítla. Zhoršení bolesti mám i při chůzi, takže pak tu nohu odlehčuju a kulhám :lol: Pomáhá na to klid a zobu protizánětlivé léky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.17 10:49

@AstraG nejvíc to bolí v tomto místě, jinak to s různou intenzitou bolí od pupku vpravo.

• Nahlásit
  • Citovat
5.4.17 10:50

U slepáku se většinou uleví při stočení do klubíčka a chůze v předklonu. Ale můžou být i netypické projevy. Často se i zvrací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 10:51

Stoupni si na zidli a skoc dolu, pokud to pujde, neni to slepak. Pokud to nezmaknes, je to slepak. Trik kazdyho doktora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.17 10:51

Vzhledem k úrazu nejsem schopna toto vyzkoušet. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.17 10:53

@AndelaCerna mám nohu v ortéze, nemůžu na ni stoupnout, ale skočit ze židle bych určitě nezvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
2664
5.4.17 10:55

Myslím, že slepák bolí níže. Jinak jsou to takové bolesti, že člověk chodí v předklonu, bolí pak už celý podbřišek. No, kazdopádně to není žádná sranda. Pokud to praskne, otrava jak vyšitá. Pak už jde o minuty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4591
5.4.17 11:02
@Anonymní píše:
@AstraG nejvíc to bolí v tomto místě, jinak to s různou intenzitou bolí od pupku vpravo.

Mě to bolívá o něco níž, můžou to být bolesti spojené s MS

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4867
5.4.17 11:03

V břiše se může stát spousta věcí, jeďte na pohotovost. Pokud se tam kvůli bolesti nezvládnete dopravit, volejte sanitku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
745
5.4.17 11:06

Mě bolela právě levá strana podbřišku, (dokrorce to bylo divné, tak mě poslala do nemocnice) zvýšená teplota 37,5. Na pohotovosti mi mladý, sympaticky doktor strčil prst do za*ku, zatlačil napravo a bylo jasno. Večer už jsem byla po operaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
5.4.17 11:07

Co si pamatuji, tak to hodně zabolí, pokud se zatlačení místo rychle pustí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4867
5.4.17 11:10

@-Evka- Ne každého.

Tohle je fakt blbost, ani chirurg nedělá (ani předběžnou) diagnózu na základě popisu. Tak jako tak jde o problém v dutině břišní, to je potřeba řešit. Co konkrétně to jesi už vyřeší doktoři. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.17 11:12

Díky všem, bolest polevila, jen teplota trošičku vzrostla z 37,0 na 37,2. Vydržím ještě. Nechce se mi plašit a pak být za blba, že jsou MS bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
4867
5.4.17 11:13
@Anonymní píše:
Díky všem, bolest polevila, jen teplota trošičku vzrostla z 37,0 na 37,2. Vydržím ještě. Nechce se mi plašit a pak být za blba, že jsou MS bolesti.

Za blba nebudete. U slepáku může jít o minuty… Jestli se vám zvyšuje teplota, mluví to pro zánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama