Je tu instruktor/majitel autoškoly? Jak je to s ŘP na motorku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 20:15
Je tu instruktor / majitel autoškoly? Jak je to s ŘP na motorku?

Ahoj všem, předem díky za anonym, zatím rodina nic netuší.
Chci se zeptat odborníků, nezajímají mě domněnky neznalych ani staré X let.
Jak je to s řidičákem na motorku? Mám jen malou k B a chci si udělat rovnou na velkou. Můžu rovnou nebo musim postupně? Věk už na to mám, jsem 40+ a koupit si pak chci 250. Řídit jakžtakž umím, jezdím mimo komunikaci samozřejmě. Musim postupně a je mezi jednotlivými stupni potřeba pauza? V autoškole jsem to zatim nezjistovala, ani na netu, tak prosím, bez poznámek tohoto typu. Zajimaji mě konkrétní podložené informace, i když i tady samozřejmě vím, že mi kdokoliv může nakecat cokoliv.
Vsem moc děkuji

Reakce:
Kresatkovi
Povídálka 23 příspěvků 22.07.19 20:25

Zavolejte si do autoskoly, tam Vam daji info. Jinak muj manzel ma ridicak jen malou motorku, ktera je od (myslim)15 let. A ted se rozhodl, ze chce ridicak na neomezenou mormtorku, tk si zavolal do autoskoly a v pohode. Rekl, ze ma jen tu malou, ze jezdit umi. A pristi tyden zacina jizdy na neomezenou.

Petula306
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 22.07.19 20:58

Snad se nebudete zlobit, když Vám napíšu co řekli mě, když jsem se o totéž zajímala (nakonec ale to autoškoly nešla).
Takže údajně: můžete se přihlásit rovnou na plnou, začínat budete asi na slabším kousku, ale závěrečnou zkouškou budete dělat na kubatuře podle nejvyšší skupiny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 21:05

@Kresatkovi já ale nemám ani tu od 15.

@Petula306 takhle si to s mužem taky myslíme. On má ridicak praver od 15, postupně. Proč si do toho pak nešla?

Po dovolene, v polovině srpna na to chci vlitnout.

Holky, moc děkuju oběma.

Petula306
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 22.07.19 21:07

Tak jsem volala učiteli autoškoly, a je to jak jsem řekla. Podmínka 24 let a můžete hned na plnou.
Nešla, pořád se tak nějak bojím, čekám až to uzraje :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 21:15

Vek splnujes, jdes rovnou na velkou. Zadne stupne mezi tim se nedelaji. Nejezdi se uz s instruktorem za zady, ale jezdi za tebou na druhe motorce nebo autem.
Prosim anonym nebo smazat

Kaci89
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 22.07.19 21:37

Rovnou velka, pritel to ted uspesne dodelal

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 06:54
@Petula306 píše:
Tak jsem volala učiteli autoškoly, a je to jak jsem řekla. Podmínka 24 let a můžete hned na plnou.
Nešla, pořád se tak nějak bojím, čekám až to uzraje :mrgreen:

Jseš skvělá, diky. Já dostala za úkol to obvolat dneska, tak když buď v práci čas, budu vybirat autoškolu. Já se na to strašně tesim, ale bojim se taky. Miluju auta, tak snad zvládnu i tohle.

@Anonymní píše:
Vek splnujes, jdes rovnou na velkou. Zadne stupne mezi tim se nedelaji. Nejezdi se uz s instruktorem za zady, ale jezdi za tebou na druhe motorce nebo autem.
Prosim anonym nebo smazat

To jak jezdí instruktor, vím, jen o tom procesu říká každý něco jiného. Ale dnes snad pozjistuji a budu chytřejší.

@Kaci89 píše:
Rovnou velka, pritel to ted uspesne dodelal

Sikula, závidím.

Muj muž už se strašně těší, až budeme jezdit každý na své, už plánuje výlet do Paříže :mrgreen: Blázen

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67483 příspěvků 23.07.19 13:25
@Anonymní píše:
Prosim anonym nebo smazat

Co je na vseobecne zname informaci tak ospbniho :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 13:48
@j.a.n.i1 píše:
Co je na vseobecne zname informaci tak ospbniho :think:

A co má tvůj příspěvek společného s tématem? Anomnymitu v. u. příspěvku sice taky nechápu, ale příjde mi víc k věci než ten tvůj.
K tématu něco máš?

orchidea2016
Kecalka 320 příspěvků 23.07.19 13:59
@Anonymní píše:
Sikula, závidím.Muj muž už se strašně těší, až budeme jezdit každý na své, už plánuje výlet do Paříže :mrgreen: Blázen

Ničeho se neboj. Nakonec se ti to bude líbit! Já dělala řidičák rovnou na velkou a to jsem neměla ještě řidičák na auto! :D Nebylo to pro mne tak zajímavý, jak moto, tak musel počkat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 14:10
@orchidea2016 píše:
Ničeho se neboj. Nakonec se ti to bude líbit! Já dělala řidičák rovnou na velkou a to jsem neměla ještě řidičák na auto! :D Nebylo to pro mne tak zajímavý, jak moto, tak musel počkat.

Já se nebojím, naopak se těším.

Ted jsem volala do AŠ a máte pravdu, můžu hned na velkou. A úžasná zpráva je, že v případě neúspěchu se papíry na auto neberou. To mi taky každý tvrdil něco jiného.

Jdete do toho někdo se mnou?

Petula306
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 23.07.19 15:02

Neseberou, ale musíš udělat testy. Kdybys je opakovaně neudělala, auto by ti vzali, protože by jsi nebyla způsobilá. Jízdy nemají vliv :) a testy jsou na stránkách ministerstva dopravy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 16:40
@Petula306 píše:
Neseberou, ale musíš udělat testy. Kdybys je opakovaně neudělala, auto by ti vzali, protože by jsi nebyla způsobilá. Jízdy nemají vliv :) a testy jsou na stránkách ministerstva dopravy.

Jj, na reparát je půl roku. Tak snad jako aktivní řidič nepropadnu :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama