Je tu kardiolog, internista, PL?

3809
22.4.21 16:47

Je tu kardiolog, internista, PL?

Ahojte,
jak píši v nadpisu, tak bych potřebovala názor kardiologa, internisty, případě praktického lékaře. Jde o to, že se mi cca před hodinou z ničeho nic udělalo strašně na omdlení a přetrvává to doteď, do toho mi buší srdce, mám těžké nohy a ruce a špatně se mi dýchá.
A mám strach z prodlouženého QTc intervalu na EKG, komorových tachykardií Torsades de pointes a zástavy. Beru totiž několikery léky (antidepresiva, antipsychotika), která ho mohou prodlužovat. Minulé pondělí jsem kvůli palpitacím byla na EKG a QTc byl 390 msec. Nevím, jestli se to za těch necelých 14 dní mohlo prodloužit. Psala jsem e-mail své praktické lékařce, ale zatím mi neodpověděla. Nevím, jestli mám jet někam na pohotovost na EKG, nebo jestli je to psychikou (dříve jsem mívala panické ataky). Co byste poradili? Nechci něco zanedbat, ale zároveň nechci zbytečně otravovat zdravotníky. Děkuji moc za rady, hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1270
22.4.21 16:53

Zkus si zavolat na pohotovost a tam ti řeknou co a jak.. Je to rozhodně lepší než čekat tady na odpověď :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3809
22.4.21 16:58
@Misasisi píše:
Zkus si zavolat na pohotovost a tam ti řeknou co a jak.. Je to rozhodně lepší než čekat tady na odpověď :wink:

Díky za odpověď, no mně je právě blbé volat i na tu pohotovost a ani nevím, kam. Mám dojem, že u nás je pohotovost až od 19 h. A kdyby mi řekli, ať přijedu, tak je mi blbě, že bych tam asi nedojela. Akorát nevím, na kolik je to něco vážného a na kolik moje úzkost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
22.4.21 17:03

@Lollitka zavolej normálně na Emery.. Pracuji v nemocnici a věř že občas lidi volali s blbostma, takže vezmi telefon zavolej a řekni co ti je pokud sama nedojedes nech si poslat rychlou od toho tady ta pomoc je 🙂tak šup a dej vědět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31290
22.4.21 17:06
@Lollitka píše:
Díky za odpověď, no mně je právě blbé volat i na tu pohotovost a ani nevím, kam. Mám dojem, že u nás je pohotovost až od 19 h. A kdyby mi řekli, ať přijedu, tak je mi blbě, že bych tam asi nedojela. Akorát nevím, na kolik je to něco vážného a na kolik moje úzkost.

To ti nikdo na dálku nediagnostikuje. Při velkých potížích bych prostě jela. Svému psychiatrovi ses nedovolala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3809
22.4.21 17:08
@Misasisi píše:
@Lollitka zavolej normálně na Emery.. Pracuji v nemocnici a věř že občas lidi volali s blbostma, takže vezmi telefon zavolej a řekni co ti je pokud sama nedojedes nech si poslat rychlou od toho tady ta pomoc je 🙂tak šup a dej vědět

Na Emergency? Ale kam? Já spadám v Praze do Thomayerovy nemocnice. Dívala jsem se na jejich stránky a ta pohotovostní služba je ve všední dny až od těch 19 h, jak jsem si myslela. Kardiologii tam nemají, tak jsem koukala na stránky interny, ale tam jsou zas jen do 15:30 na recepci, tak já vážně nevím. Je mi blbé otravovat, kdyby to nic nebylo. Teď už je mi malinko méně na omdlení. Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3809
22.4.21 17:11
@Russet píše:
To ti nikdo na dálku nediagnostikuje. Při velkých potížích bych prostě jela. Svému psychiatrovi ses nedovolala?

Díky, jenomže já nevím, kam teď jet, když pohotovost je až od 19 h. Psychiatričku jsem nekontaktovala, mám k ní jít zítra. Čekám, jestli odpoví praktická Dr. Já právě nechci být za simulanta, teď je mi trošku lépe, tak nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31290
22.4.21 17:13
@Lollitka píše:
Díky, jenomže já nevím, kam teď jet, když pohotovost je až od 19 h. Psychiatričku jsem nekontaktovala, mám k ní jít zítra. Čekám, jestli odpoví praktická Dr. Já právě nechci být za simulanta, teď je mi trošku lépe, tak nevím.

Tak jestli ti je objektivně zle, měla bys někam jet. Nebo se aspoň zeptat. Pokud zvládneš konverzaci na Emiminu, nemyslím, že bys na tom byla zas tak zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3809
22.4.21 17:16
@Russet píše:
Tak jestli ti je objektivně zle, měla bys někam jet. Nebo se aspoň zeptat. Pokud zvládneš konverzaci na Emiminu, nemyslím, že bys na tom byla zas tak zle.

No vždyť píšu, že je mi už trochu lépe, ale fakt asi hodinu mi šíleně bušilo srdce a bylo mi na zkolabování. Mně by právě zajímalo, jestli ty arytmie díky potencionálnímu prodloužení QTc intervalu mohou samy přicházet a zas odcházet a jak se vlastně přesně Torsades de pointes projevují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
22.4.21 17:17

Tak zkus zavolat normálně na rychlou oni ti poradit musí dispecerka vyhodnotí tvůj stav a max pošle záchranku tak už volej pokud je to akutní zbytečně jsi tady a už si mohla být u lékaře tak šup 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31290
22.4.21 17:18
@Lollitka píše:
No vždyť píšu, že je mi už trochu lépe, ale fakt asi hodinu mi šíleně bušilo srdce a bylo mi na zkolabování. Mně by právě zajímalo, jestli ty arytmie díky potencionálnímu prodloužení QTc intervalu mohou samy přicházet a zas odcházet a jak se vlastně přesně Torsades de pointes projevují.

Akutní problém se řeší akutně. Ne psaním na portál pro maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3809
22.4.21 17:21
@Misasisi píše:
Tak zkus zavolat normálně na rychlou oni ti poradit musí dispecerka vyhodnotí tvůj stav a max pošle záchranku tak už volej pokud je to akutní zbytečně jsi tady a už si mohla být u lékaře tak šup 😊

Díky, no už je mi trochu lépe, tak je mi blbé teď volat rychlou. Asi v nejhorším to se mnou sekne. Ono je právě blbé, že nepoznám, co je arytmie opravdová a co psychika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23890
22.4.21 17:43
@Lollitka píše:
Díky, no už je mi trochu lépe, tak je mi blbé teď volat rychlou. Asi v nejhorším to se mnou sekne. Ono je právě blbé, že nepoznám, co je arytmie opravdová a co psychika.

Myslim, ze nejvic by ti prospelo necist pribalove letaky a studovat svoje potize a netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3809
22.4.21 17:47
@mroe píše:
Myslim, ze nejvic by ti prospelo necist pribalove letaky a studovat svoje potize a netu.

Já nečtu příbalové letáky tolik a když už, tak jen SPC. Studovala jsem medicínu, takže tohle znám ze školy a proto mě to všechno o tolik víc děsí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
22.4.21 17:50

Hele kdyby ti bylo blbě prostě tam brnkni.. Od toho ta linka je.. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu