Je tu nějaká kožní lékařka? Akutně, prosím!

Anonymní
11.5.18 13:30

Je tu nějaká kožní lékařka? Akutne, prosím!

Holky, pomoc. Syn 2 roky a neco, ma uz delsi dobu mirnou plisen nehtu, tak mu je vsechny natiram exoderilem, cesnekovym olejem, peru ponozky v octu. Nehty na palcich hezky odrustaji. Jenze minuly tyden se objevily puchyre z vnejsi strany palců, mysleli jsme, ze to ma z odrazedla. Puchyre splaskly, a dnes se objevil dalsi, pekne hnusny u nehtoveho luzka (viz foto) na 3. prstu. Mám velký strach, ze by to mohl byt zanet luzka, ktery je sice lecitelny, ale! mam bohuzel znameho, ktery kvuli takovemu zanetu prisel o nohu :(. Je patek, pediatra uz nas neveme, kozni nejdriv za mesic. Co s tim? Nejradeji bych jela na pohotovost, ale nevim, jestli to neni blbost. Co myslite? Ted spi, tak jsem mu to natrela Ichtoxylem :nevim: pls anonym, zdrav.stav syna, dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15533
11.5.18 13:35

Ma to i rudé. Jela bych ihned k dr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31645
11.5.18 13:40

Jeď raději na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4113
11.5.18 13:40

Na chirurgii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3010
11.5.18 13:43

Fotka je sice neostra, ale vypada to na panarytium… urcite ne plisen. Bud jeste jako akutni pripad k detske nebo obvodni… i kdyz v patek odpoledne dost tezko. Takze do nemocnice na pohotovost - nekam kde maji chirurgii.. je mozny, ze mu to budou muset otevrit nebo vypunktovat, pokud uz se mu tam nahromadil hnis… kozar s tim nema co delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16507
11.5.18 13:43
@Anonymní píše:
Holky, pomoc. Syn 2 roky a neco, ma uz delsi dobu mirnou plisen nehtu, tak mu je vsechny natiram exoderilem, cesnekovym olejem, peru ponozky v octu. Nehty na palcich hezky odrustaji. Jenze minuly tyden se objevily puchyre z vnejsi strany palců, mysleli jsme, ze to ma z odrazedla. Puchyre splaskly, a dnes se objevil dalsi, pekne hnusny u nehtoveho luzka (viz foto) na 3. prstu. Mám velký strach, ze by to mohl byt zanet luzka, ktery je sice lecitelny, ale! mam bohuzel znameho, ktery kvuli takovemu zanetu prisel o nohu :(. Je patek, pediatra uz nas neveme, kozni nejdriv za mesic. Co s tim? Nejradeji bych jela na pohotovost, ale nevim, jestli to neni blbost. Co myslite? Ted spi, tak jsem mu to natrela Ichtoxylem :nevim: pls anonym, zdrav.stav syna, dekuji

Jela bych na pohotovost. Byla jsem tam s dětma minimálně 6×, a vždycky šlo o problém, u kterého jsem nedokázala posoudit, zda to problém opravdu je či nikoliv. Nikdy mi neřekli, že jde o blbost, ani v případech, když se ukázalo, že žádná léčba kromě „nenamáhat“ není potřeba. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
11.5.18 13:48

Taky bych hned jela. Může to být zanícené, vzhledem k červené barvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.18 13:53

Vypadá to na hodně rozjetou plíseň. Zapařené. Chce to volné prodyšné kvalitní boty, teď nejlépe sandály, ponožky pouze z čisté bavlny. Dcera měla plíseň na nohou, ale ne takto rozjetou, jen počervenalé prsty, kožní doporučil dát ocet do vody a koupat si nohy v lavoru na 1 l vody 1 lžíce octa a pak mazat mastí proti plísni, myslím, že to byl exoderil. Boty vytřít též octovou vodou.

• Citovat
  • Nahlásit
2625
11.5.18 13:59

Na pohotovost. Může to prasknout samo nebo taky ne. Ale možná to bude chtít i antibiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15873
11.5.18 14:00

Na tohle bych už rozhodně nic nepatlala a rovnou s dítětem vyrazila na chirurgii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.18 19:21

Holky to je pruser. Muz objel motol a dalsi 2 nemocnice a nikde ho nevzali-nemeli lekare. Tak po 3 hodinach jeli opet do motola s tim, ze lekar uz odoperoval a sedeli tam i s nejakym miminkem, co melo spalnicky :zed: :zed: :zed: ja mam doma dvoumesicni :zed: :) takze to ted nase mimi muze klidne chytnout, ne? Starsi s nehtem je ockovany, ale stejne… :roll:
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.18 19:56
@Anonymní píše:
Holky to je pruser. Muz objel motol a dalsi 2 nemocnice a nikde ho nevzali-nemeli lekare. Tak po 3 hodinach jeli opet do motola s tim, ze lekar uz odoperoval a sedeli tam i s nejakym miminkem, co melo spalnicky :zed: :zed: :zed: ja mam doma dvoumesicni :zed: :) takze to ted nase mimi muze klidne chytnout, ne? Starsi s nehtem je ockovany, ale stejne… :roll:
Zakl.

Já jsem to nechtěla předem psát, ale v pátek večer a o víkendu mám s dr. špatné zkušenosti, protože tam nejsou. Já takhle v pátek chodila po doktorech a už nikdy víc. Z chirurgie mě poslal urgentně - statim jako že tam musím ihned, že je to nebezpečné. Přijedu tam, zrovna už jim končila pracovní doba, prý tam anginologii nemají a že to vydrží do pondělí, měla jsem se objednat. Pak jsem se tedy objednávala ve všech možných nemocnicích - objednací doba 3 měsíce, takže kdyby to opravdu bylo vážné, tak nevím, to už bych asi musela kolabovat, aby mě někdo ošetřil. Nakonec mně ve Vojenské nemocnici poradili jednu dr., která prý má objednací doby za 14 dní. A s těmi spalničkami to problém je, zrovna v tom Motole byl uzavřen urgentní příjem kvůli nákaze samotných zdravotníků, vozili jinam.

• Citovat
  • Nahlásit
4233
11.5.18 20:04

A jak víš, že to dítě mělo spalničky? To by ho asi těžko nechali sedět v čekárně s ostatními dětmi, ne? To zas není úplně jednoduchý diagnostikovat, podobně vypadá zpočátku třeba spála, nebo nějaká ta dětská virová nemoc, pátá, šestá. I kdyby je mělo, tak tvoje dítě to asi nedostane, jestli je krátkou dobu po očkování, to spíš chlap, ten zřejmě jako většina dospělé populace u nás už protilátky mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.18 08:11
@renap píše:
A jak víš, že to dítě mělo spalničky? To by ho asi těžko nechali sedět v čekárně s ostatními dětmi, ne? To zas není úplně jednoduchý diagnostikovat, podobně vypadá zpočátku třeba spála, nebo nějaká ta dětská virová nemoc, pátá, šestá. I kdyby je mělo, tak tvoje dítě to asi nedostane, jestli je krátkou dobu po očkování, to spíš chlap, ten zřejmě jako většina dospělé populace u nás už protilátky mít nebude.

Oni to tam prave podelali ma tom prijmu. To dite se spalnickama poslala sestra z ordinace na chodbu mezi ty lidi a proste ji to nedoslo. Pak otevrela jina a zdesila se, co tam to dite se spalnickama dela, jaktoze neni v karantene, tak tam pry na sebe zacaly kricet, kdo za to muze a dite s tatinkem odvedli. Pry byli vsichni na chodbe jak opareni, jak se to mohlo stat.

Rozhodli jsme se, ze zkusime pozadat o nejakou zvlastni injekci na podporu imunity. Jeste jde myslim neco naockovat do 72h po kontaktu s nemocnym, tak hned rano zavolam mudre…

• Citovat
  • Nahlásit
16507
14.5.18 12:24
@Anonymní píše:
Zakl.

Pokud jsi ty prodělala spalničky, tak tvoje dítě by mělo být minimálně do 6 měsíců věku chráněno mateřskými protilátkami. Pokud jsi byla očkovaná proti spalničkám jako batole, je šance, že jsi před pár lety přišla do styku se spalničkami (aniž bys onemocněla), a pak by tvoje dítě rovněž mělo být mimimálně do 6 měsíců chráněno mateřskými protilátkami. Myslím, že pokud tvoje mimino nepřišlo do přímého styku s nemocným (nebo pokud někdo z vaší rodiny neonemocní), tak je mizivá šance, že by to tvoje dvouměsíční dítě chytlo. Virus spalniček se přenáší kapénkovou infekcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama