Dítě s autismem lehká/těžká forma?

Anonymní
19.5.20 16:06

Je tu nějaké ditko s autismem lehka/tezka forma?

Ahojky,

mam dotaz jesi je tu nejaka maminka jejimuz ditku diagnostikovali nejaky typ PAS. Jak se ditko projevovalo a kdy vam byka diagnoza určena? Diky :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
19.5.20 17:50

Ano, v 27 letech, právě proto, že mám Aspergera a dřív se o tom nic nevědělo. I dnes bych se divila, kdyby to ti lékaři v dětských ordinacích poznali, když i většina psychiatrů zná jen Rain Mana a plete si to se spoustou poruch osobnosti apod. Co by tě zajímalo?

Příspěvek upraven 19.05.20 v 18:16

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.5.20 17:54

Jo a pokud tvé dítě diagnostikovali, tak si sama najdi příznaky u žen, jsou o něco méně nápadné než ty u mužů. Pravděpodobně budeš taky na spektru, bývá pak časté dohledat si linii v rodině. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.5.20 19:09

Synovec je autista, nyní je mu 16 let. Mentální retardace, pouze zbytky sluchu, oční vada, hypotonie.

Autismus diagnostikovaný ve čtyřech letech. Podezření, že je „něco“ jinak bylo už u miminka, nesnesl fyzický kontakt, takže žádné kojení, mazlení, chování, později se projevila hypotonie (cvičili vojtovku a nakonec se vše téměř se to spravilo, ale chodit kolem nábytku začal až ve třech letech). Žádný oční kontakt, jako miminko koukal skrz člověka, později se prostě nepodíval vůbec.

Z počátku se sluch a zrak řešil (sluchadla, brýle), ale jak rostl, nebyla možná spolupráce, byl nevyšetřitelný, tak se obojí zrušilo. Než aby měl špatné dioptrie a špatně nastavená sluchadla, tak bylo pro něj lepší být bez toho. Stejně stihl zničit troje sluchadla a několikery brýle. Naučil se několik znaků, několik si jich sám vymyslel a s úspěchem je používají.

Celý život problém s jídlem, vždy v určitém období jí 4-5 potravin a nic jiného. Nesnese malé předměty ve svém okolí, například miska s oříšky, pár větších drobků na zemi apod. je problém, hned ho natahuje na zvracení.

Je stále na plenách. Rozumově na úrovni ročního dítěte. Není agresívní, ale občas vzteklý. S nejbližší rodinou se rád pomazlí, když chce on. Miluje zvířata, zvlášť osy. Chodí do speciální školy. A pěkně s ním tříská puberta :). Často stojí před zrcadlem a prohlíží se, prohrabuje si vlasy, rád se voní, kouká po holkách :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.5.20 20:39

Já mám aspergera, zjištěno v dospělosti. Dřív se to tak neřešilo a myslím, ze ani teď by mi to v dětství nikdo nediagnostikoval. Byla jsem prostě ta divna, jiná. U syna řešíme podezření na různé věci, i PAS, tak uvidíme, jestli z toho něco bude. Nebo jestli, stejně jako já, bude ten divnej a důvod se dozví v dospělosti, až bude umět své pocity popsat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.5.20 01:20

Já mám zcela zjevně autistickou dvouletou dceru, ale vzhledem k tomu, že od 18 měsíců s ní cíleně pracujeme a probudili jsme v ní zájem o lidi, tak nám to nikdo nevěří. :zed:
Je úplně ložená. Vázne komunikace i neverbální, neumí si dost důrazně říct o potřeby nebo o pomoc, upoutat správně pozornost, neukáže nic na dotaz, nechápe pokyny. Jenom není motoricky nešikovná a je hodně mazlivá (ovšem až od cca 15 měsíců, do té doby si mě ani moc nevšímala, maximálně si vynucovala kojení). Krátce před 2. narozeninami pochopila i oční kontakt, předtím se lidem dívala jen na pusu. V současné době znovuobjevila kouzlo napodobování a to ji hodně baví. Sama ale nic nevymyslí, k zábavě a komunikaci používá jen to, co ji někdo naučil.
Pokud to někde zmíním, že je „asi“ autistická, tak se na mě dívají jako na vyvrhela, proč chci to ubohé přítulné děťátko tak brzy stigmatizovat, když to „ještě nejde“ diagnostikovat a kdesi cosi, samé zastaralé kecy. :cert: Čekáme na oficiální vyšetření v Nautisu, ale předpokládám, že to bude jen formální potvrzení a jsme s tím smířeni. Jediná nejasná věc zůstává, jaká je závažnost, zdá se, že intelekt a emoce porušeny nemá.
Nějak nechápu, že v roce 2020 se k autismu nejen laická, ale i odborná veřejnost staví jako k nějaké „fuj“ diagnóze. Já jsem dříve taky nechápala, o čem přesně ta porucha je, ale odborníci pracující byť jen okrajově s autisty by to snad chápat měli? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama