Je tu nějaký dospělý, který se nechal pokřtít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 03.11.14 13:44
Je tu nějaký dospělý , který se nechal pokřtít ?

Dobrý den, zajímalo by mě jestli se tu najde někdo kdo se v dospělosti nechal pokřtít? Nejlépe v římskokatolické církvy. Jak to prosím zhruba probíhalo? Za jsk dlouho jste došli ke zdárnému konci? :kytka: Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 03.11.14 13:48

@Eny.x já, začala jsem chodit na přípravu 3měsíce před 18narozkama. Na první schůzku se mnou šla mamka, prostě jsme po mši zašly za farářem. Pozval si nás potom na faru, probrali jsme co chceme a proč a pak jsem chodila 6měsíců na přípravu, většinou 1× týdně.

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 03.11.14 13:52

@andelka83 Tak přesne to mam ja domluvené ted na ctvrtek, po mši dojit na faru. A jak se to cele zakončila? Byl tam nejaky,,test"? ;) Manzrl je věřící, meli jsme svatbu v kostele, on křťený je a chceme, aby naše deti byly take a nechci byt jedina kdo nebude,,.uplne k me rodine patřit" v květnu se nam ma narodit prvni potomek, tak bych rada stihla křest s nim spolecne. :srdce:

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 03.11.14 13:56

Test? :mrgreen: nene, nejsi ve škole. Hodně záleží na faráři, jak k přípravě přistupuje. Ale opravdu se neboj. Jde o to, abys věděla co vlastně chceš, čemu se věří a proč..stejně se pak počítá že půjdeš dál, budeš se tomu věnovat dál, a duchovní vývoj je nepřetržitý, do smrti.
Jé, tak to by bylo pěkné, a stihnout byste to měli.
Obvykle se dost křtí na velikonoce, ale lze i jindy samozřejmě. Někdy je připravujících se na křest víc a bere se to „hromadněji“, někde je prostě jen jeden člověk a přípravu má individuálně. Záleží na farnosti, faráři apd.

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 03.11.14 14:02

@andelka83 Ano uz v telefonu, farář mluvil o Velikonocích, ze by se to dalo stihnout. Coz bych byla moc vděčná :srdce: Bála jsem se testu, abych pak nejak nepropadla a nemela jsem pote treba uz smůlu. A nemužes mi přibliž co se na křtu samotném deje? Jak to probiha? Jak dlouho to trva? Atd :andel: Dekuji

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 03.11.14 14:03

@andelka83 Jinak farář uz po telefonu se mi jevil velmi lidsky a se zdravým rozumem :palec:, ale neni to Cech, jmenuje se Kazimierz, vubec netuším odkud by mohl byt? :think: ;)

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 03.11.14 14:05

@andelka83 Zřejmě Polák :kytka:

Linve
Kecalka 282 příspěvků 03.11.14 14:07

Ahoj, já byla křtěná min. rok na Velikonoce :) S přípravou jsem začala někdy na začátku října… Ty tedy nejsi věřící? My chodili celá velký skupinka a všichni věřící, takže se řešil i osobní vztah s Bohem… Jinak on to asi nastaví jinak, jestli to máš jen kvůli formalitě… Spíš budete probírat desatero, vyznání, život v manželství a takovou tu klasiku :)

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 03.11.14 14:18

@Linve Nene, neni to jen formalita, věřím v Boha, ale tak nejak jsem zacala az pred 4 mi lety, kdyz jsem zacala byt s manželem ;) Doma, me k tomu nevedli. Hlavne tata byl proti :?… Ze je to blbost :zed: ale ja si to nemyslim :cert:

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 03.11.14 14:19

@Linve Jinak ja budu chodit prave sama, jsme mala vesnička o 48 lidech, tady jsou vsichni starousedlíci a ti uz pokřtěni jsou :*

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 03.11.14 14:19

@Eny.x stopro to je Polák. Můj byl taky, a farář co nás oddával a křtil první dítě taky. Hlavně tady u nás ve Slezsku je hodně Poláků, prostě Češi tolik kněžích neprodukují, aby se to pokrylo.
Jinak souhlsím s Linve. Nicméně každý kdo žádá křest, by měl vědět o co jde, proč to chce a měl by v Boha věřit. Měl by mít vnitřní touhu po křtu. Ne jen formálně, a abysme byli všichni jakože nastejno.

Linve
Kecalka 282 příspěvků 03.11.14 14:21

Já to mám podobně :) Naši o tom ani neví a ani o tom vědět nebudou. Mají na to svůj názor a já už jsem dospělá, takže co. Také jsem se k víře dostala díky partnerovi :) a budu k ní vést i své děti. Když už nic jiného, aspoň z nich budou slušní lidé

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 03.11.14 14:22

@Eny.x jo, tak to jo. Mě k tomu taky nevedli, přišla jsem k tomu nějak samovolně, během dospívání, pak jsem asi od 15 chodila na mše a zjišťovala co a jak a pak jsem se rozhodla že jsem křesťan a chci být pokřtěná.
Na věci ohledně přípravy a postupu se mrkni třeba tady:
 http://www.katolik.cz/…yz/krest.asp

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 03.11.14 14:22
@Eny.x píše:
@Linve Nene, neni to jen formalita, věřím v Boha, ale tak nejak jsem zacala az pred 4 mi lety, kdyz jsem zacala byt s manželem ;) Doma, me k tomu nevedli. Hlavne tata byl proti :?… Ze je to blbost :zed: ale ja si to nemyslim :cert:

@andelka83
Jak jsem psala výše věřím! Neni to jen formalita! Pokud bych bych to tak necítila, nebudu se nechávat pokřtít! :srdce: uvědomila jsem si to naplno kvuli, tedy spise díky manzelovi! Ukázal mi spousty novych veci s to jake je mit viru! :dance:

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 03.11.14 14:25
@Linve píše:
Já to mám podobně :) Naši o tom ani neví a ani o tom vědět nebudou. Mají na to svůj názor a já už jsem dospělá, takže co. Také jsem se k víře dostala díky partnerovi :) a budu k ní vést i své děti. Když už nic jiného, aspoň z nich budou slušní lidé

TAK PRESNE TO CITIM JA! :kytka: Presne tak! Je to čistě tva vec! A naopak ja myslim, zr deti by se meli k víře vest, protoze uz kdyz se jen vetsinou podíváš na rodinu s pevným základem, je vetsinou uplne jina nez ty bez ni.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >