Je tu nějaký voják?

Anonymní
3.3.21 19:35

Je tu nějaký voják?

Nebo někdo z rodiny?

Mám na Vás dotaz. Dneska jsem absolvovala vstupní vyšetření k armádě České republiky. Bohužel, skončila jsem na psychotestech. Pořádně nevím na čem. Doktorka byla, příjemná,, neposlouchala co říkám a prakticky byla rozhodnutá, už než jsem vstoupila. To, že před rokem jsem úspěšně prošla celým řízením, nastoupila do základní přípravy (konec 3 týdny před koncem kurzu kvůli zranění) ji absolutně nezajímalo. A snad mě, ani neposlouchala.

Řekla mi jen, že některa zadání v IQ části byly podprůměrné. A tím to pro ni konci. Což osobně nechápu, předchozí vyšetření dopadlo jak v osobní části, tak inteligenční na výbornou, a i předchozí lékařku potěšilo, že mám lepší výsledky pod stresem. A teď po roce? Takový rozdíl? Nechápu.

Chci se zeptat nemáte někdo zkušenost s odvoláním, pokud se jedná o nedostatečný výsledek v inteligenční části?

Pořádně opravdu nevím, kde byl problém. Doktorka mi řekla, že byl problém ve slovní zásobě - nemám pocit, že nějaký test by tímto směrem směřoval. A hlavně v reálném životě mám širokou slovní zásobu. A potom mi sdělila, že další dvě části byly podprůměr - ale už nevím jaké, nesdělila mi to a ukončila se mnou sezení. Nepřipadam si jak tupec, nějaké vzdělání (SS, jazyková a VS) mám, čtu, běžne si zkouším testy přes net a nikdy nebyl takový problém, že bych z toho vyšla jak blbec. A opravdu nechápu tak rapidní rozdíl v inteligenci během roku. Ta samá lékařka poslala domů i mého znameho - důvod: prý mu chyběl jeden bod

Prosím o anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.3.21 19:49

Můj manžel je voják, ale s testy nikdy problém neměl, takže s odvoláním bohužel neporadím. Ale stalo se mi jednou něco podobného. Hlásila jsem se do firmy, kde byly povinné psychologické testy. Měla jsem z nich dobrý pocit. Dokážu se objektivně ohodnotit. Spíše jsem na sebe přísná. Do té doby jsem měla výborné pracovní výsledky. A výsledek testu? Pohořela jsem, jako papír. Taky jsem z toho byla tenkrát špatná a chtěla znát proč. Bohužel mi to nevysvětlili. Taky jen řeči o podprůměrném výsledku. Úplně mi to srazilo sebevědomí. Pak jsem slyšela jiného psychologa, který říkal, že tyto testy platí maximálně rok, protože za ten rok se stane spousta věcí, které člověka ovlivní a reaguje jinak… Já jsem v té době měla obrovský stres (úmrtí v rodině a dva dny před testem jsem nespala). Kdybych byla v klidu, tak by to třeba dopadlo jinak. A nebo taky ne :) Být tebou, tak to ještě zkusím. Nemáš co ztratit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 20:06
@Anonymní píše:
Můj manžel je voják, ale s testy nikdy problém neměl, takže s odvoláním bohužel neporadím. Ale stalo se mi jednou něco podobného. Hlásila jsem se do firmy, kde byly povinné psychologické testy. Měla jsem z nich dobrý pocit. Dokážu se objektivně ohodnotit. Spíše jsem na sebe přísná. Do té doby jsem měla výborné pracovní výsledky. A výsledek testu? Pohořela jsem, jako papír. Taky jsem z toho byla tenkrát špatná a chtěla znát proč. Bohužel mi to nevysvětlili. Taky jen řeči o podprůměrném výsledku. Úplně mi to srazilo sebevědomí. Pak jsem slyšela jiného psychologa, který říkal, že tyto testy platí maximálně rok, protože za ten rok se stane spousta věcí, které člověka ovlivní a reaguje jinak… Já jsem v té době měla obrovský stres (úmrtí v rodině a dva dny před testem jsem nespala). Kdybych byla v klidu, tak by to třeba dopadlo jinak. A nebo taky ne :) Být tebou, tak to ještě zkusím. Nemáš co ztratit.

Děkuji. Ale já v klidu byla, navíc nejsme ten typ, který si přehnaně věří. Opravdu nechápu co se kde pokazilo

• Citovat
  • Nahlásit
14237
3.3.21 20:09
@Anonymní píše:
Děkuji. Ale já v klidu byla, navíc nejsme ten typ, který si přehnaně věří. Opravdu nechápu co se kde pokazilo

Ty testy nebyvaji objektivni, psycholog je muze vyhodnotit ruzne. Bohuzel tam hraje roli i to, zda jsi ji byla sympaticka nebo ne. Bohuzel to neni profesionalni, ale je to tak. U jineho psychologa by jsi treba prosla.
Pozadat o prezkum muzes, ale dozvis se, ze v praci psycholozky nebylo zjisteno procesni pochybeni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 20:49

@cecetka Vyhodnocuje je snad PC ne? Upřímně mě dostalo, že známého nepustila skrz jeden bod. To je holý nesmysl. Nevěděl, že se může odvolat, byl v šoku…

Nechápu, takový rozdíl za rok. A hlavně mám za sebou část výcviku, zvládala jsem ho psychicky i fyzicky, co víc, psychicky jsem byla jak naspidovana :mrgreen: jak říkali lidí v cete. Prostě jsem to tam zrala. A pak mi doktorka řekne, že nejsme vhodný kandidát do armády??? Že jsem jen pro civil. Že v AČR jsou vysoké nároky. A v civilu snad ne?

• Citovat
  • Nahlásit
1813
3.3.21 20:52

Asi bych se na nějaké odvolání vykašlala a šla znovu na celé testy. Podle mě nedokážeš to, že byla někde chyba. :think: za nějaký čas podej přihlášku znovu. Hlavně neztrácet nadeji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
3.3.21 20:54
@Anonymní píše:
@cecetka Vyhodnocuje je snad PC ne? Upřímně mě dostalo, že známého nepustila skrz jeden bod. To je holý nesmysl. Nevěděl, že se může odvolat, byl v šoku…Nechápu, takový rozdíl za rok. A hlavně mám za sebou část výcviku, zvládala jsem ho psychicky i fyzicky, co víc, psychicky jsem byla jak naspidovana :mrgreen: jak říkali lidí v cete. Prostě jsem to tam zrala. A pak mi doktorka řekne, že nejsme vhodný kandidát do armády??? Že jsem jen pro civil. Že v AČR jsou vysoké nároky. A v civilu snad ne?

Spíš jde o to, jak zajímavá pro ACR jsi. Jakou máš školu? AČR nabírá hlavně do základních pozic. A navíc jsi žena. Na některé pozice ženy ani neberou. Prostě tak to je. Třeba si nebyla tak špatná, ale jako dělostřelce té nechtěli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
3.3.21 21:07

Ty testy jsou o ničem… Já dělala taky část psychotestů konkrétně IQ…
A jednou jsem je měla podprůměrné a jednou vysoce nadprůměrné :mrgreen: :mrgreen:
Babo rad :D

Za mě… Naprosto neobjektivní, hloupé a zbytečné.
IQ test prostě moc o člověku neřekne. A měl by ho člověk dělat nejméně 3× a pak výsledky zprůměrovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 21:08

To mi prijde divne. V soucasne dobe podstavu berou kde koho. Kdyz jsem absolvovala vycvik a videla jsem lidi, ktere nechali projit, tak me uplne stvalo, jak to snizuje celkove dojem profesionalni armady. Nektere slecny pri behu temer omdlivaly, atd. a to mi prijde neprijatelne. Jak pak nekdo s takovou kondici muze byt profesnim vojakem…
Kazdopadne si myslim, ze te nevzali, protoze jim vadilo to, ze uz jsi tam jednou byla a nedodelala to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 21:23

Byla jsem na těch testech a málem jsem neprošla v jedné části. Paní psycholožka mi řekla, že jsem nadprůměrně inteligentní v ostatních, ale v té jedné jsem dosáhla podprůměrný výsledek. Tudíž se nemůže rozhodnout jestli jsem úplně hloupá nebo chytrá. Naštěstí mi body stačily na prolezení, ale zakázala mi vykonávat velitele družstva, hradní stráž a ještě něco. V rámci pozice jsem musela absolvovat i další psychologické posudky(pozice byla specifická, náročná na intelekt) a tam problém nebyl a naštěstí výsledky v ÚVN nikdo nezkoumal. Obecně se může opakovat po roce. Jediné, co bych zkusila je se rozbrečet u komise, kde ti mají vydat posudek že si několik dnů před vyšetřením nespala z nějakého pracovního důvodu a podat odvolání. Nevěřím, že to moc pomůže, ale zkusila bych to. Bojím se, že neuspěješ a je mi to líto.

• Citovat
  • Nahlásit
196
4.3.21 00:08

Odvolat se a nebo za 3 měsíce zopakovat. Osobně na tvém místě bych počkala a zopakovala. Záleží na tom kdo tě posuzuje bohužel. Odvolání chodí na komisi do Hradce a před nimi bych je rozhodně dělat znovu nechtěla. Na tvém místě počkám a udělám znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 00:18

@mamina89 Promiň, ale zřejmě nevíš jak to funguje. Pozici mám pořád z minula a praktický jsem měla i nástupní termín, na útvaru se se mnou i počítalo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 00:19

@KatusinkaMala Odvolání do Hradce nechodí. Zůstává v Praze, v uvn. Ale děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 00:21
@Anonymní píše:
To mi prijde divne. V soucasne dobe podstavu berou kde koho. Kdyz jsem absolvovala vycvik a videla jsem lidi, ktere nechali projit, tak me uplne stvalo, jak to snizuje celkove dojem profesionalni armady. Nektere slecny pri behu temer omdlivaly, atd. a to mi prijde neprijatelne. Jak pak nekdo s takovou kondici muze byt profesnim vojakem…
Kazdopadne si myslim, ze te nevzali, protoze jim vadilo to, ze uz jsi tam jednou byla a nedodelala to.

blbost. Promiň. Od nás skončilo několik lidí, včetně toho, že to nedávali, nebo úrazu. A prošli, ti co to zkusili

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 06:28

@KatusinkaMala Žádné tři měsíce nejsou, kde jsi to vzala? Rok je další možnost

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat