Je tu někde sociální pracovnice?

Anonymní
6.9.11 13:23

Je tu někde sociální pracovnice???

Holky,potřebuju pomoct,hledám sociální pracovnici,mám pár otázek,se kterými by mi mohla hooodně pomoci,prosíííím!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9649
6.9.11 13:34

Mozna to budeme vedet i my normalni :-) nekdy se stane, ze nejaka maminka prochazela stejnou situaci :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
6.9.11 13:37

no soc. pracovnice se zaměřením na co by bylo fajn upřesnit :wink: já jsem,něčemu rozumím lépe, něčemu hůř :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30095
6.9.11 13:38

Nepracuju jako sociální pracovnice, jsem na RD, ale mám vzdělání v tomto oboru a i praxi..I když si uvědomuju, že zákony se od té doby změnily, snažím se je sledovat..

Nevím, v jaké oblasti potřebuješ poradit, jestli z hlediska dávek nebo péče o dítě nebo ještě něčeho jiného - např. péče o postižené..Tato oblast je velmi široká..

Souhlasím s tím, co už bylo napsáno nade mnou, jsi anonym, zkus problém upravit a napsat do diskuze..Třeba bude vědět někdo, kdo procházel stejnou situací, nedávno něco podobného řešil..

Kdybys chtěla, napiš SZ, odpověděla bych až večer,kdybych věděla. Dřív se sem už nedostanu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4626
6.9.11 13:59

tez jsem soc. pracovnice mam to vystudovane, ale jak pisou holky nade mnou, zalezi konretne o co se jedna. je to hodne siroky pojem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14476
6.9.11 14:02

Záleží co potřebuješ? Ohledně výživného a dětí, rodičáku, přídavků, sociálu či mateřské nebo dávky hmotné nouze? Pak je sociálka ještě přes důchody, je toho hrozně moc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1090
6.9.11 14:40

Holky,mám problém a to dost velkýa nutno ho rychle řešit…Musím se odstěhovat,bydlím u mojí matky i se synem a manželem a včerejškem můj vztah k ní coby k matce skončil…Bude mi dělat naschvály,dokud se neodstěhuju a nejsem schopná tu déle žít…Mám ode dneška podanou žádost o obecní byt,ale to bude trvat ještě hodně dlouho-seznam je dlouhý,tak mám vyhlídlý podnájem,kde pán nechce kauci a byt je to krásný a vč.nákladů cca 8500,–potřebuju vědět,na co všechno ohledně financí od státu(jakých dávek) bych měla nárok,kdyby mi nevyšla práce a manžel se odmítl odstěhovat semnou(tím pádem bych podala žádost o rozvod-syn není jeho a bývalý výživné neplatí a věčně za to sedí) a i kdyby mi práce vyšla a já vydělávala tak 12 tis.jestli bych mohla žádat o nějaké dávky a tak…já nevím,jestli jste to pochopily… :think: Jinak se odtajnuju,nemá smysl se skrývat…díky předem!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
6.9.11 14:47

chatline: té problematice sice nerozumím, ale chtěl bych tě podpořit…
U mé matky se její postoj ke mně taky otočil během pár měsíců. Od toho, že chtěla rekonstruovat koupelnu v bytě, který jí patřil (obýval jsem ho já), ale neměla peníze. Tak jsem si vzal půjčku a začalo se předělávat. Ještě to nebylo u konce, když jsme se pohádali, ona mně dala „nůž na krk“ - buď se rychle vystěhuju nebo na mě podá trestní oznámení kvůli domácímu násilí (bydlela 200 kilometrů daleko, tak jaké domácí náslií…) Prostě chtěla ten byt výhodně prodat. Čtyři roky jsem ji neviděl a mám klid. Držím ti palce, ať ti to dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1090
6.9.11 14:54
Jura007 píše:
chatline: té problematice sice nerozumím, ale chtěl bych tě podpořit…
U mé matky se její postoj ke mně taky otočil během pár měsíců. Od toho, že chtěla rekonstruovat koupelnu v bytě, který jí patřil (obýval jsem ho já), ale neměla peníze. Tak jsem si vzal půjčku a začalo se předělávat. Ještě to nebylo u konce, když jsme se pohádali, ona mně dala „nůž na krk“ - buď se rychle vystěhuju nebo na mě podá trestní oznámení kvůli domácímu násilí (bydlela 200 kilometrů daleko, tak jaké domácí náslií…) Prostě chtěla ten byt výhodně prodat. Čtyři roky jsem ji neviděl a mám klid. Držím ti palce, ať ti to dobře dopadne.

děkuju za podporu…já bydlím s matkou v jednom baráku a včerejší situace,kdy mi matka vyhrožovala že na mě a syna zavolá sociálku už byla poslední kapka a zastání nemám ani u manžela,ten ve většíně případů stojí na straně mé matky,takže říkám,že se oženil přes mou osobu s ní…přijíždí jednou za týden na víkendy a prootže já mám byt nahoře,tak moje matka si stihne vždy postěžovat a my se kvůli ní věčně jen hádáme a o víkendu je s nima od rána do večera-doma je pouze v noci v posteli.Proto říkám,že nevím,jestli se semnou odstěhuje…matku nemůžu ani cítit a jsem z ní skoro zralá k psychiatrovi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
6.9.11 17:52

máš nák na příspěvek na bydlení,pokud budeš mít trvalé bydliště a smlouvu o nájmu,nikoliv o pronájmu-je to jen o slovíčku, dál pak přídavky na děti, příspěvek na živobytí případě,dávky v hmotné nouzi,vše se dá na netu na kalkulátrech spčíst-příspěvek na bydlení se odvíjí od pměru -náklady na bydlení vs.příjmy vs.počet obyvatel v obci…v případě postižených dětí pak ještě sociální příplatek,který od 1.1.ruší úplně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17163
6.9.11 17:52

Chatline,

pokud se odstěhuješ, ale trvalé bydliště budeš mít stále u matky, nárok na příspěvek na bydlení mít bohužel nebudeš. (pro ten se posuzují všichni, kteří mají v daném bydlišti trvalé bydliště - ve tvém případě - ty, manžel a dítě, i v případě, že by manžel zůstal v domku).

Pokud bys podávala žádost o rozvod, cca 3 měsíce od data podání žádosti ńa soudě, na sociálce - státní soc. podpoře, kde se žádá o dávky podle místa bydliště, podepíšeš prohlášení a budeš posuzována jako samostatná osoba s dítětem (jak píšeš, dítě není manžela, takže se u vás nebude jednat o výchově výživě dítěte - bylo-li ti svěřeno dřívějším rozhodnutím do výlučné péče).

Nejlepší by bylo, pokud bys měla možnost si zapsat na novou adresu i trvalé bydliště spolu s dítětem, příp. manželem. Pak bys byla posuzována pouze ty s dítětem, vaše příjmy a mohla by ti dávka být přiznána.
Přídavek na dítě asi pobíráš, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14476
6.9.11 17:55

S příjmem 12 000,– ti dávky hmotné nouze (s jedním dítětem) nevyjdou žádné, přídavky na dítě též ne a domnívám se, že sociál taky ne. Do příspěvku na bydlení se započítává příjem zpětně (3 měsíce?) a jako vdaná budeš počítána dohromady s manželem - jeho příjmem, i když spolu třeba i nejste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1090
6.9.11 18:14

holky,takže byt je to nádherný a za tu cenu skoro zadarmo a může být už zítra můj…vím že bych to tu neměla psát,ale berme variantu,že manžel do toho semnou nepůjde a budu na to sama.Pan domácí by mi byl ochotnej napsat smlouvu už od června,abych měla nárok na nějaký ty dávky a trv.bydliště bych tam měla i já i syn,ale ne manžel a ve smlouvě by jsme byli taky jen my dva…nájem 6500+cca 2500,–Náklady a v zimě zajistit dřevo-je tam na tuhá paliva krb,který vytopí celý byt…měla bych na sebe i hodiny,prostě krom toho,že mi to nebude říkat pane,bych tam byla jak ve vlastním,takže na co mám nárok,když tam nebudu s manželem?Přece když řeknu,že mě matka vyhodila na ulici a s manželem se rozcházíme a budem se rozvádět,tak mě nemůže sociálka s děcekm nechat bez fin.zabezpečení,ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
6.9.11 19:24

pak ti zbývá azylák,sociálka ti pak asi moc nepomůže,možná nějaká kamarádka nepomohla by? :-( a jinak u příspěvku na bydlení se dokládá ale i zaplacení všeho,musíš mít doklady,tudíž ti asi moc nepomůže,že majitel napíše smlouvu od června-já dokládám doklady z banky a smlouvu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
6.9.11 19:36
chatline píše:
holky,takže byt je to nádherný a za tu cenu skoro zadarmo a může být už zítra můj…vím že bych to tu neměla psát,ale berme variantu,že manžel do toho semnou nepůjde a budu na to sama.Pan domácí by mi byl ochotnej napsat smlouvu už od června,abych měla nárok na nějaký ty dávky a trv.bydliště bych tam měla i já i syn,ale ne manžel a ve smlouvě by jsme byli taky jen my dva…nájem 6500+cca 2500,–Náklady a v zimě zajistit dřevo-je tam na tuhá paliva krb,který vytopí celý byt…měla bych na sebe i hodiny,prostě krom toho,že mi to nebude říkat pane,bych tam byla jak ve vlastním,takže na co mám nárok,když tam nebudu s manželem?Přece když řeknu,že mě matka vyhodila na ulici a s manželem se rozcházíme a budem se rozvádět,tak mě nemůže sociálka s děcekm nechat bez fin.zabezpečení,ne?

No, to je sice krasne, ale jako matka samozivitelka si teda myslis dost vysoko! 8-o to je 9000 kc na bydleni!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama