Je tu někdo, kdo bojuje s menstruačním kalíškem, jako já?

sao
1603
7.2.17 09:10

Je tu někdo, kdo bojuje s menstruačním kalíškem, jako já?

Přišla jsem si ulevit, snad mi po sepsání všech svých stížností bude líp… :lol:
Před pár měsíci jsem si pořídila svůj první menstruační kalíšek. Dlouho jsem byla trpělivá, učila se, zkoušela všechno možné… Ale trpělivost mi došla a bohužel musím napsat popravdě a veřejně, že mě kalíšek zklamal. Už s tím bojuju 4. menstruaci a je to spíš stále horší, než aby to bylo lepší. První dvě ms jsem měla mooncup, bohužel objemově nestačil na mé silné krvácení, přetíkal přes den, noc úplně bez šance. Tak jsem si po poradě se zkušenějšími pořídila yuuki. Stejný průměr, větší objem. První ms objemově stačil, měla jsem ji slabou, tentokrát ji mám ale opět silnější a už ani tento kalíšek nestačí :-( Dnes třetí den a už mi asi 3× protekl… Co je ale ještě horší, absolutně se mi nedaří ho správně zavést. To se mi s mooncupem nestávalo, ten se podařil zavést vždy na první pokus správně. Ale ten yuuki se prostě nechce rozvinout. Pokaždé se to podaří třeba na 10. pokus. Vždycky přijdu na nějaký způsob, jak ho „pošťouchnout“, aby se rozvinul, chvíli to funguje, a pak najednou ani tohle nefunguje a zase musím vymýšlet něco jiného… Už fakt nevím jak to mám jako dělat, vyzkoušela jsem už snad všechno. No, když to shrnu, tak od neděle, kdy mi ms začala, jsem strávila už dohromady několik hodin na wc hrabáním se tam dole, všechno rozbolavělé, ruka vykloubená, a já už totálně vytočená. Tolik sprostých slov jsem neutrousila snad za celý život, jako za poslední 3 dny. Když už se podaří, aby se kalíšek rozvinul, tak pak většinou zase zjistím, že ho mám zavedený vedle čípku a vše teče bokem, takže znovu… Teď už mě navíc všechno tak bolí, že už se mi nedaří ani zjistit, jestli je tedy správně nebo není… Když se mi přecejenom povede kalíšek zavést správně, tak v pohodě, sedí, drží, netlačí… a neprotíká - pokud není přeplněný (což se dá dost těžko odhadnout, protože jednou mám ms slaboučkou a i po 4 hodinách je poloprázdný, jindy brutálně silnou a za hodinku přetíká…). S vložkama je to snazší, protože člověk aspoň cítí a vidí, že je potřeba vložku vyměnit, ale s kalíškem je to takové buď a nebo… S návštěvou bazénu i při ms se můžu tím pádem rozloučit, a bez vložky z baráku stejně vyjít nemůžu. Takže vážně uvažuju, že se vrátím ke své osvědčené klasice - vložkám. Jednorázovým. Ty látkové se mi totiž v kalhotkách posouvají a jsou tedy úplně na houby. Je mi to líto, ale bohužel, je to už víc jak rok co jsem se rozhodla, že bych chtěla zkusit něco jiného, pohodlnějšího a zároveň ekologičtějšího, než jsou jednorázové vložky (nebo tampony). Už přes rok nedělám nic jiného, než že každou ms zkouším všechno možné i nemožné a celé dny řeším, co dělám špatně a proč to jiným funguje a mě ne. Už mě to nebaví. Mám 4 děti a radši budu ten čas a peníze (2 kalíšky plus zásoba látkových vložek = 3 tisíce v háji) věnovat jim. Tohle asi vyžaduje svatou trpělivost, a tu já prostě nemám. :nevim:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Reakce:

521
7.2.17 09:24

A opravdu kalíšek nepojme krev - přetýká jak píšeš, nebo protýká a není plný?

První ms objemově stačil, měla jsem ji slabou, tentokrát ji mám ale opět silnější a už ani tento kalíšek nestačí :-( Dnes třetí den a už mi asi 3× protekl

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
22490
7.2.17 09:24

Nemůžeš mít třeba povolené svaly nebo nějaké nerovnosti v pochvě? Mě po prvním porodu taky protíkal. Menstruaci mám silnou, ale ne jak ty teda. Po dalších dvou v pohodě. Ale v noci, když mám silnější dny, tak občas musím jít vylít. Poslední dobou už ne (mám hormonální tělísko), ale dřív jsem si musela dát vložku na spaní a první 3 dny menstruace mít aspoň intimku.
Mám LadyCup už nějakých 8 let. Jiný jsem nemusela zkoušet.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
3989
7.2.17 09:30

Nějak nevím co poradit, já si prošla podobným trápením, byly dny, dny jsem měla hrozný vztek sama na sebe, proč pořád protíká a už jsem nevěděla co udělat jinak. Jenže, kdy jsem se vrátila k vložkám tak mi začaly vadit, už je prostě nesnesu. Takže jsem se smířila s tím, že kalíšek protíká a kombinuju s intimkou. No a světe div se, poslední dva cykly se mi dařilo, ms taky teda dost zeslábla, takže mi stačí i na celou noc. Jen teda vyměňuju zásadně ve vaně, cítím se tam lépe, vím, že je to na čisto a nevadí mi, více pokusů, když se náhodou nedaří

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
3581
7.2.17 09:33

Nechápu větu - zjistím, že ho mám zavedený vedle čípku. Myslím, podle toho i podle těch vykloubených rukou a pod., že ho zavádíš moc hluboko, kalíšek by se k čípku neměl vůbec dostat, viz obrázek. Necpi ho tak vysoko, dej ho svinutý dovnitř, pak trochu povytáhni, aby nasál vzduch a opět zatlač dovnitř a zkontroluj, jestli s ním jde hladce otočit. Tak to aspoň dělám já a v pohodě :nevim:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
46669
7.2.17 09:37

@sao, zkousela jsem ho, ale bojovat rozhodne nehodlam. Pri ms chci pohodli a klid, takze kdyz kalich nefunguje, jak potrebuju, nepouzivam ho. Zustala jsem u tamponu a jsem spokojena..

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
2380
7.2.17 09:41

Neporadim, jen se pripojim. me kalisek taky zklamal. pote, co jsem na nej cetla same pozitivni nazory a recenze, jsem si ho taky poridila. ale nejde mi to :nevim: u me by asi nebyl problem pretekani, ale za boha ho tam nedokazu umistit spravne. nerozvine se poradne, at stoucham, strkam, otacim…nesedi tam. jsem po dvou detech, poridila jsem si ten vetsi, mozna je to moc. ani nevim jestli si budu kupovat ten mensi, jsem z tohohle otravena. hrabat se mezi nohama a strkat si prsty az buhvikam je opravdu prima :roll: zlate tampony.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
sao
1603
7.2.17 09:43

Já už mám právě od posledního porodu skoro 17 měsíců, takže už mám cykly celkem srovnané, ale holt to tak mám, že mám měsíčky jednou slabší a kalíšek to zvládá problémů, jindy silné jak prase a kalíšek přeteče… Ve slabší dny (od toho 3. - 4. dne ms) mi nepřeteče nic, ani objemově menší mooncup, to už pak v pohodě chodím i bez vložky a spokojenost. Ale ty první 2-3 dny katastrofa. Vždycky jak to proteče, vytáhnu kalíšek skoro plný, a jelikož mi část objemu zabírá čípek, tak je prostě přeplněný, jiný důvod protíkání jsem nezjistila. Kalíšek mi jinak sedí krásně, když už se to podaří a rozvine se, tak při zatahání za stopku drží na místě, není nikde zmáčklý, netlačí… Nevím z jakého jiného důvodu by měl protíkat. Kdyby šel aspoň snadno zavádět, tak to protíkání nějak přežiju, ty 2-3 dny holt s vložkou, zase takový hrůza to není. Ale to zavádění mě s.re asi nejvíc ze všeho, prostě abych trávila hodiny na wc a hrabala se až někde, to jako fakt ne. Výměna vložky je otázka pár vteřin, i za cenu nepohodlí je to prostě celkově jednodušší a méně obtěžující než se nervovat se zaváděním kalíšku. Dnes už mě opravdu všechno tak bolí, že se dalšího vylévání a opětovného zavádění úplně děsím…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
sao
1603
7.2.17 09:46

@Amalthea No, mě níž už prostě nejde. Dát ho o milimetr níž, čouhá ven a zavazí, dráždí… Mám holt asi nízko čípek. Podle toho obrázku to vypadá, jakoby byl kalíšek maličký a pochva dlouhá, ale já mám prostě pochvu stejně dlouhou jako kalíšek, kalíšek mi zabere celý prostor od vchodu až k čípku… Delší ji prostě nemám :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
3581
7.2.17 09:47
@sao píše:
@Amalthea No, mě níž už prostě nejde. Dát ho o milimetr níž, čouhá ven a zavazí, dráždí… Mám holt asi nízko čípek. Podle toho obrázku to vypadá, jakoby byl kalíšek maličký a pochva dlouhá, ale já mám prostě pochvu stejně dlouhou jako kalíšek, kalíšek mi zabere celý prostor od vchodu až k čípku… Delší ji prostě nemám :mrgreen:

máš ustřiženou stopku?

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
sao
1603
7.2.17 09:52

@Amalthea Ano, mám ji zkrácenou na minimum.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymní
7.2.17 09:54

@sao Píšeš, že máš čtyři děti, možná je to tím. Já mám po třech porodech dělohu a čípek hodně nízko, závěsný aparát je hodně povolený, děti byly velké a těžké. I pro mě je kalíšek nepoužitelný, není na něj místo, myslím, že je to stejný problém jako u tebe. Každé tělo holt na těhotenství a porody reaguje jinak, mi se to uvnitř srovnalo tak, že kalíšek už prostě používat nemůžu. Potrdil mi to i můj gynekolog, že je to tím. Vrátila jsem se k vložkám. Ale zato mám teď neuvěřitelně skvělý sex, tak to mě potěšilo :lol:

 • Nahlásit
 • Citovat
sao
1603
7.2.17 10:00
@Anonymní píše:
@sao Píšeš, že máš čtyři děti, možná je to tím. Já mám po třech porodech dělohu a čípek hodně nízko, závěsný aparát je hodně povolený, děti byly velké a těžké. I pro mě je kalíšek nepoužitelný, není na něj místo, myslím, že je to stejný problém jako u tebe. Každé tělo holt na těhotenství a porody reaguje jinak, mi se to uvnitř srovnalo tak, že kalíšek už prostě používat nemůžu. Potrdil mi to i můj gynekolog, že je to tím. Vrátila jsem se k vložkám. Ale zato mám teď neuvěřitelně skvělý sex, tak to mě potěšilo :lol:

Hm, že by? Je pravda že moje děti byly taky velké, nejmenší 3,5 kila, největší 4,22 :D Právě když koukám na ty obrázky, kde se má kalíšek v pochvě nacházet, říkám si že jsem asi nějaká jiná, že ju tak dlouhou prostě nemám :mrgreen: Gratuluji ke skvělému sexu, já jsem poslední dobou naopak absolutně bez chuti :D

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
20820
7.2.17 10:00

@sao Mám pocit, že zrovna yuki je dost měkký, takže může být problém v tom a jinak má skutečný objem „jen“ 30ml (pořád je to víc než LadyCup a spol.). Na trhu jsou kalíšky s větším objemem. Třeba tento ve velikosti L pojme až 35ml (skutečný objem), pokud bys potřebovala širší, tak dokonce 36ml.

http://www.kalisek.cz/luv-ur-body.php

Já mám hodně silnou menstruaci a mám kalíšek, který má objem 28ml (uvedeno od výrobce je 30, ale dle mého měření je skutečná míň) a v nejsilnějších dnech vydrží tak 2-3hodiny. Jako o tom, že by kalíšek někomu se silnou menstruací vydržel celou noc, jsem neslyšela. Neříkej mi, že ti vložka celou noc vydrží :nevim: Já to řeším tak, že si zavedu kalíšek a k tomu si vezmu vložku pro případ, že se nevzbudím (obvykle v noci minimálně jednou jdu na záchod). Jinak já mám spíš problém, že bych potřebovala kalíšek s větším objemem, ale v mojí velikosti se nic takového nedá sehnat :(

Jinak tady přehled kalíšků dle parametrů:

http://www.kalisek.cz/…jemu-a-delky

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
5471
7.2.17 10:09

Mi sedl hned první kalíšek, co byl ve slevě (Lil cup) za 199,– Kč, objednala jsem podle parametrů (věk, porody) a okamžitě po zavedení jsem odstřihla stopku, protože mě to strašně štípalo.

Občas přetekl (mám silnou MS), ale už tomu umím předcházet, cítím, že je těžký a plnější. Ale to je otázka pár hodin (cca 10-12 hodin je rizikových). Zbytek je pohoda a ani nevím, že mám MS.

Myslím, že je to na typu kalíšku (tedy výrobce) - jsou tu diskuze, že jeden typ nesedne, druhý ano.

Ta pohoda, že můžu spát bez kalhotek, svobodně se otáčet, různě rozhazovat nohy - hlavně v létě. To je k nezaplacení. Kromě těch rizikových 10-12 hodin můžu naprosto svobodně vše, včetně bazénu, čundru, plesu…

Tampóny mě vysušovaly, protékaly (a ne jen těch 10 hodin). A vložky? Brrrr. NIKDY více! Nedávno jsem musela na gynekologii i se slabým krvácením. Takže jsem asi po 2 letech vzala vložku. No to bylo utrpení! Jela jsem autem (doktora mám cca 7 minut jízdy od baráku), chvilku v čekárně (tak 5 minut?), vyšetření (úleva, že byla vložka pryč), opět utrpení cesta domů. Fakt nechápu, jak jsem se mohla roky trápit s vložkama.

Taky jsem se pár MS učila jak kalíšek zavést, opravdu to chce jednou rukou, protože jinak se pootočí a zdeformuje. Teď je to pro mě otázka pár sekund. Zpočátku mi to taky trvalo.

Zakladatelce doporučuju ještě to nevzdávat, protože, když si najde kalíšek a grif, který ji sedne, je to k nezaplacení. Co se poradit s nějakou porodní asistentkou, snad existují i instruktážní videa? Já vím, že to člověka otráví, já fakt měla velké štěstí, že sedl první, i když grif nebyl hned. Je možné zavádění trénovat i mimo MS - to bych zakladatelce také doporučila. Je to čistější, člověk je více v klidu, není tak rozbolavělý, já jsem u MS ještě k tomu podrážděná a citově rozladěná, hned se vším švihnu…

Vím, že v Británii PA naučí ženu jak správně zavést pesar, tady jsme se ještě nedostali do fáze, kdy se radí pohodlná a zdravá alternativa spotřebního zboží - právě proto, že spotřební zboží se musí točit.

Nevím, je také možné, že kalíšek není pro každou ženu, možná že v zahraničí je na trhu i více typů :think:

Nu, je to prekérie, snad se zadaří a když ne, svět se také nezboří. Pokud zakladatelka snese vložky, tak to zase není taková tragédie :kytka:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama