Je tu někdo, kdo jezdí na koni?

31.5.16 08:46

Je tu někdo kdo jezdí na koni?

Ahoj holky, je tu některá maminky, co má doma koně, popřípadě chodí jezdit na koni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

720
31.5.16 08:49

Třeba já ;) Doma ho nemám ale koně mám, učila jsem i v jezdecké škole

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5240
31.5.16 08:52
@kaculkadraculka píše:
Ahoj holky, je tu některá maminky, co má doma koně, popřípadě chodí jezdit na koni?

Já teda už ze zdravotních důvodů nejezdím, ale chodím trénovat dceru. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
31.5.16 09:07

Ja mám doma koňomuty dva. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
31.5.16 09:08

Od kdy je možné, nebo spíše vhodné začít s jízdou na koni? Já dříve jezdila, ale už je to přes 10 let, říkala jsem si, že by začala dcera, jen je to docela nákladné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
31.5.16 09:14

Plánovali jsme koníka pořídit, ale kvůli těhotenství jsme to raději odložili. Nebyl by přímo u baráčku ale jinde na poli a čekáme první mimčo, takže bychom asi nestíhali a nechtěla bych aby kvůli tomu koník strádal (málo pozornosti), takže až bude malá větší a podaří se sehnat bydlení kde by mohl být u baráčku, tak snad pak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
31.5.16 09:16

Moje dcera jezdi od narozeni, ale to proto, ze mame kone doma. Jinak si myslim, ze nejakej vetsi smysl to ma az kdyz deti zacnou chapat co se po nich chce, do te doby je to jen vozeni. Rekla bych cca 3-4 roky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
31.5.16 09:17

@Lucy 21 tak jezdit muze odmalicka. jezdi treba uz 3 lete deti, ale neni to uplne vhodne na kycle. Jako povozit dobry, ale pravidelnetrenovat bych videla tak od 8 let a to na umernem koni, tedy nejakem ponikovi teplokrevneho typu, tedy hubenemu, ne na ctyrnohy chlupaty kouli, kterou sotva obejmou nohama. Jde hlavme take i o to, aby mohli dobre pobizet a ne, aby tukali koni nozkama na horni cast hrbetu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
31.5.16 09:20

@Lucy 21 měla jsem v práci i děti od 2 let, ale je to hrozně individuální… Někteří byli ve třech neuvěřitelně šikovní, u jiných to do pěti bylo jen vožení se a žádný jiný smysl ani pokrok v tom nebyl
Jinak já sama jsem začala v 5, nebyli tehdy žádní poníci takže hned 3× týdně trénink(!) na velkém koni, a to poměrně náročný protože trenérka byla úspěšná drezurní jezdkyně a pedant k tomu. Ale zpětně jsem za to hrozně vděčná, takové základy bych jinak nezískala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
31.5.16 09:41

Také máme doma koníky :)
Já osobně jezdím nejezdím, protože věčně není čas, nálada, nebo hlídání :)
Ale vozím si děti na ponících… dvouleťáka jsem letos posadila poprvé, čtyřleťák jezdí pravidelně, ale! stále na vodítku, ještě by sám koníka nezvládl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
31.5.16 09:45

Holky a nemáte nějaký tip na koně v Brně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
31.5.16 10:02

My máme 2 vlastné, ale s mamou vedieme chov a jazdecký klub s 20 členným stádom huculov, v lete tábory a tak…a zo skúseností by som povedala, že do 6 rokov je to aj pri šikovnom dieťati skôr vozenie, lebo aj keď na dobrom koni dokáže celkom pekne jazdiť, tak nemá silu presadiť si svoje pri akomkoľvek probléme. Veľmi by som odporúčala voltíž, dieťa získa stabilitu, zbaví sa strachu a naučí sa aj čistiť a starať o koňa nehovoriac o dobrej kondičke a ohybnosti. Podľa mňa super základ pre budúceho jazdca. A hlavne nestačí, že chce rodič, musí veľmi chcieť dieťa, najlepší sú takí konomaniaci :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
655
31.5.16 10:18

2,5 lety syn kluse na lonzi s madylkama :) kamaradky 4 leta krasne sedi ve cvalu az jsem sama cumela jak puk, ale taky s madlama, je to lepsi kvuli sedu zatim bez sedla a i bez otezi, aby meli zaklad dobre sedet… syna beru 1-2× tydne ale tak 5-10 minut, zatim ho to bavi a nechci mu to znechutit. Kobylka je skvela kterou mame k dispozici, pridavam i foto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 10:37

Jééé vás je, to jsem ráda. Prosím tedy o rady a tipy. Začala jsem jezdit o začátku dubna, chodím tedy na lekce ale mám hrozný problém, že nemám vůbec sílu jako v kolenou nebo jak to napsat. Jezdím na lonži se sedlem, třmeny mám přehozené přes krk koně a občas se zkrátka chytím těch řemenů. Jak cvičit abych měla více síly v nohách a udržela se. Zkusím sem dát video, kde žasnu, jak se ta holčina udrží nohama. Jo a ještě napíšu, že již nejsem žádná mladice :lol: ale letos mi bude 35. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 10:40

Holky dávám odkaz na to video https://www.youtube.com/watch?…, vy co asi jezdíte déle tak pro vás to je asi normální, ale já se na tom koni zkrátka jen nohama nedokážu udržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama