Je tu někdo, kdo má recept, jak se efektivně učit anglicky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xnoami
Kecalka 151 příspěvků 28.10.18 14:18
Je tu někdo, kdo má recept, jak se efektivně učit anglicky?

Má někdo nějaký nápad, jak se úspěšně naučit anglicky? Předem uvádím, že nemám kdy, chodit do nějakých kurzů, nebo k někomu na soukromé hodiny. Asi bych na to neměla ani moc peněz. Ty reklamy na internetu jak si člověk něco dá na hlavu a za 2 dny mluví plynule anglicky jsou určitě blbost.

Reakce:
Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16960 příspěvků 28.10.18 14:23
@xnoami píše:
Má někdo nějaký nápad, jak se úspěšně naučit anglicky? Předem uvádím, že nemám kdy, chodit do nějakých kurzů, nebo k někomu na soukromé hodiny. Asi bych na to neměla ani moc peněz. Ty reklamy na internetu jak si člověk něco dá na hlavu a za 2 dny mluví plynule anglicky jsou určitě blbost.

Podle tvé fotografie ti to určitě půjde samo. Nevěříš?

Lalelale
Závislačka 2708 příspěvků 28.10.18 14:32

@xnoami byla jsem v životě na hodně kurzech a aspon za sebe si troufám říct, že skupinový kurz může pomoct leda tak začátečníkům a lehce pokročilým. A to za předpokladu, že v kurzu nebude výrazně slabší člověk, který bude brzdit celou skupinu. Kdo se chce naučit fakt dobře, musí brát soukromé hodiny (nejlíp konverzace) a aktivně se učit - dívat se na televizi, číst anglické knihy, noviny… Jaká je tvoje současná úroveň?

Pandemie
Kecalka 117 příspěvků 28.10.18 14:40

Číst aj knihy. Výborná je zjednodušená četba třeba od Penguin Readers. V každé knize se často opakují slovíčka, takže si je čtenář rychle osvojí. K tomu bych doporučila English grammar od Murphyho. No a po čase začít číst origo knihy v angličtině nebo koukat na seriály s titulky. Nová slovíčka, u kterých není z kontextu jasný význam, samozřejmě dohledávat… Ale je to hodně o odhodlání, píli a odříkání. Alternativní metody výuky AJ jsou k ničemu.

Uživatel je onlinejkra
Nadpozemská drbna 25161 příspěvků 28.10.18 14:41

nastup do firmy, kde se mluvi jen anglicky.

skorotehotna
Kecalka 332 příspěvků 28.10.18 15:12

Když nemáš ani čas na Soukrome lekce, tak jak a kolik času chceš angličtině venovat?

xnoami
Kecalka 151 příspěvků 28.10.18 15:38
@Lalelale píše:
@xnoami byla jsem v životě na hodně kurzech a aspon za sebe si troufám říct, že skupinový kurz může pomoct leda tak začátečníkům a lehce pokročilým. A to za předpokladu, že v kurzu nebude výrazně slabší člověk, který bude brzdit celou skupinu. Kdo se chce naučit fakt dobře, musí brát soukromé hodiny (nejlíp konverzace) a aktivně se učit - dívat se na televizi, číst anglické knihy, noviny… Jaká je tvoje současná úroveň?

No začátečník. Když chci s někým mluvit, tak si to v hlavě musím napřed přeložit z češtiny do angličtiny a když na mne někdo promluví, musím, chvíli přemýšlet a opět si to v hlavě přeložit do češtiny a pak teprve odpovím. Ale nezvládnu nějaký složitý rozhovor. Když je něco napsáno, tak většinou z věty pochopím o co jde. Učím se trochu na internetu každý den z takových těch kurzu zdarma a koukám někdy na filmy v angličtině, kde jsou titulky.

Lenika85
Povídálka 20 příspěvků 28.10.18 15:43

Podle mě, odjet do ciziny nebo začít pracovat ve firmě s cizinci,ale tam tě nikdo nevezme pokud umíš málo :nevim: Do kurzů už bych nešla. Práce ve dvojicích, a diskutovat o něčem, o čem bych nevěděla ani v češtině :roll: ne vždy tě někdo opravuje, když víš co máš říct, neví druhý. Více mi pomohlo číst,poslouchat …jsou různé aplikace bbc. Já už jen soukromé lekce.

Lalelale
Závislačka 2708 příspěvků 28.10.18 16:06
@xnoami píše:
No začátečník. Když chci s někým mluvit, tak si to v hlavě musím napřed přeložit z češtiny do angličtiny a když na mne někdo promluví, musím, chvíli přemýšlet a opět si to v hlavě přeložit do češtiny a pak teprve odpovím. Ale nezvládnu nějaký složitý rozhovor. Když je něco napsáno, tak většinou z věty pochopím o co jde. Učím se trochu na internetu každý den z takových těch kurzu zdarma a koukám někdy na filmy v angličtině, kde jsou titulky.

Však to je super start. Dokud se aktivně nevystavíš konverzaci, tak je samozřejmé, že reaguješ pomalu. Filmy s titulky jsou super volba, sama jsem se tímhle způsobem hodně naučila. Můžeš si i pořídit nějaké snadnější čtení. A jakmile se trošku vytáhneš, můžeš si jednou za 14 dní zaplatit hodinu s rodilým mluvčím, kdy si budete povídat. Naučí tě to reagovat rychle a používat, co už umíš. A i když je to docela nepříjemné a nudné, tak se hodně naučíš, když si zadáš téma a na to něco napíšeš :mrgreen: cokoliv, třeba popsat poslední výlet.

Lalelale
Závislačka 2708 příspěvků 28.10.18 16:07
@jkra píše:
nastup do firmy, kde se mluvi jen anglicky.

tam člověka s úrovní začátečníka určitě rádi vezmou :D ale určitě by to pomohlo, o tom žádná

Elderane
Povídálka 18 příspěvků 28.10.18 17:17

Zkus se podívat na jazykový mentoring Lýdie Machové, funguje jako on-line koučka či jak to nazvat, zatím nemám osobní zkušenost, ale celkem mě zaujala.

xnoami
Kecalka 151 příspěvků 28.10.18 17:48
@Elderane píše:
Zkus se podívat na jazykový mentoring Lýdie Machové, funguje jako on-line koučka či jak to nazvat, zatím nemám osobní zkušenost, ale celkem mě zaujala.

Děkuji moc za tipy a postřehy.

Majka13
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 28.10.18 17:59

Ze zkušenosti vlastního vzdělávání a pak i lektorské:

Pokud na to nemáš čas ani peníze, tak se na to rovnou vybodni. Je to blbý, ale je to tak.

Jako začátečník prakticky nemáš sama šanci se naučit tu aktivní stránku - mluvení, správné užívání aspoň základní gramatiky a slovní zásoby.

Ono je potřeba kombinovat samostudium a mít nad sebou dohled - konzultace. To ti zařídí i skupinová výuka. Jen je potřeba najít školu, která má malé skupiny (max. 8 lidí) a dává důraz na homogenní skupiny (žádní studenti o level nižší). Taky ať stojí lektor za to. Dneska učí hafo lidí, je potřeba řídit se referencemi. A taky se pak snažit dělat zadanou práci, protože v hodinách ti látku vysvětlí, rozmluví tě, opraví ti zajeté chyby. Ale číst, poslouchat (filmy, podcasty, audioknihy) a nabírat slovní zásobu musíš sama. Žádné magické postupy nejsou. Je to o troše sebezapření a píli.

Na vyšší úrovni se to dá brát s méně častými konzultacemi a 80 % samostudia, ale na začátku je velký risk, že si zažiješ spoustu chyb, které se pak horko těžko vymycují.

A hlavně, ať je student-lektor-skupina efektivní jak chce, pořád se bavíme o práci na několik let, pokud se chceš vytáhnout na střední komunikativní úroveň a neznít jako Polská myčka nádobí.

Prostě je potřeba obsáhnout všechny části jazyka (gramatika, mluvení, psaní, poslech, čtení) a mít do toho dost motivace a času. Pak je to efektivní a dosáhne se kloudného výsledku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >