Je tu někdo, kdo nepořizuje žádné fotky dětí od profesionála?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.12.21 21:48

Je tu někdo, kdo nepořizuje žádné fotky dětí od profesionála?

Přeji pěkný večer.
Omlouvám se za anonym a prosím o jeho ponechání, i když je to asi zvláštní, je téma mého dotazu pro mě téma, za které se trochu stydím, proto tedy ten anonym.
Chci se zeptat, zda je tu nějaká maminka, která se spokojí pouze s „běžnými“, vlastními fotkami dětí, popřípadě i pořízenými pouze na mobilu, a nenechá své děti fotit od profesionálního fotografa (počítá se do toho i kamarádka, která umí fotit a tuto činnost má třeba jako vedlejšák).
Proč se ptám - my moc profi fotek dětí nemáme, tak chci zjistit, zda je na tom třeba někdo podobně či třeba ještě „hůře“. (Nechci, aby to vyznělo nějak pejorativně, spíš je dotaz směřován tak, zda pro některé maminky pěkné profi fotky třeba nejsou vůbec důležité a proto takové nenechá pořizovat).
Předem děkuji za Vaše názory a odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4061
7.12.21 21:52

My nemáme ani jednu profi fotku a ani nikdy nemám v plánu žádné pořizovat. Máme teda fotky ze školky a školy, ale to asi na mysli nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1518
7.12.21 21:55

Máme taky jen fotky ze školky. U žádného profesionála jsme nikdy nebyli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12576

Jediné fotky od profesionála máme ze školky, jak děti naaranžujou s nějakou konvičkou u truhlíku (na vánoční focení byly děti vždycky nemocné, to jarní stihly 2×).
Profi fotky nám nijak nechybí, do fotoknížek dávám i fotky z mobilu, které mají horší kvalitu. Jde nám o zachycení nějaké události, je za tím nějaký příběh, tak ať mají děti zachycený třeba ten příběh o borůvkách až za ušima, a je úplně jedno, že je ta fotka „mázlá“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1729

V klidu, někdo na to je, někdo není. My jich taky moc nemáme. A já třeba z dětsví nemám skoro nic, jen školní fotky. Naši fotili, ale nenechali vyvolat. Jen jednu rozmazanou fotku jako mimino mám. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
7.12.21 21:56
@Midaku píše:
My nemáme ani jednu profi fotku a ani nikdy nemám v plánu žádné pořizovat. Máme teda fotky ze školky a školy, ale to asi na mysli nemáš.

Jsme na tom stejně. Dodnes mě nenapadlo, že jsem vlastně divná, když nemám jedinou profi fotku svých dětí. :nevim:

Edit: špatnej smajlík

Příspěvek upraven 07.12.21 v 21:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14752
7.12.21 21:56

Nemáme ani jednu. A sama taky moc nefotim. Hodně fotek (z mobilu) máme od švagrové, ta foti každej prd. Ale planujeme si nejakou udelat. Jo vlastně ze svatby máme profifoto s první dcerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1952
7.12.21 21:57

Fotky od profi nemame a neplanujeme. Ja tyto foceni nesnasim. Clovek tam prijde, neni schopny se uvolnit pred cizim clovekem. Co se tyce deti, tak ty jsou v soku ze zmeny prostredi a taky se moc neuvolni. Toto pisu na zaklade svych poznatku z detstvi/puberty a postrehu znamych. Nejlepsi jsou momentky z bezneho zivota. A ze tech krasnych fotek mame! 😊 Sice nejsou v naprosto dokonale kvalite, ale dnesni mobily foti slusne a pro nas je to naprosto dostacujici. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17404
7.12.21 21:57

„Profi“ mam jen kazde dite 1krat ze skolky, moc me to nenadchlo. Dokud to mela nejaka firma, tak udelali fotky a kdo nevezme, tak ze pote skartuji. Prislo mi to jako plytvani, tak jsem je vzala. Nebo jsem dite v den foceni omluvila :mrgreen:. Ted to foti nejaky soukromnik a foti jen toho, kdo chce, tak to mi vyhovuje vic. Ja mam radsi momentky a staci mi ty moje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22409
7.12.21 21:58

Já fotím jen mobilem.
Ty profi fotky jsou teda krásné… ale zatím mi tak nějak bylo líto peněz. Nezjištovala jsem kolik to stojí, ale kamarádka říkala kolem 5tis., tak mi to příjde moc, protože třeba i 2tis. by bylo moc.
e ale pravda, že naše děti mají takové obyčejné fotky.
Víc mě mrzí to, že jsou jen v mobilu nebo v počítači nebo na harddisku.
Starší děti mají foceno klasickým fotákem, po zhotovení fotek jsem byla ráda za pár povedených, které jsem dala do alba… ale mám je. Ty digitální nejsem schopná protřídit a vyrobit.
Jediné profi fotky máme ze školky, kam chodil fotograf. Je to pěkné, no. Dětem je 11 a 8let… tak třeba na jaře bych jim nechala udělat pár profi fotek - do rámečku na podívání :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.21 22:01

Profi fotky nemáme.
Víc mě baví fotky, které zachycují danou událost/situaci.. prostě momentky. Navíc, pokud to někdo umí a ovládá, pak i dnešní telefon vyfotí dost kvalitní fotky. Takže třeba vánoce, výlety, narozeniny apod. Máme zdokumentované a nijak mě nemrzi, že to není od profika a nepřipadám si nějak méněcenná.
Fotky ze školky nebo fotoknihy máme taky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
7.12.21 22:05

Profi fotky nemáme. Fotíme na mobil i na foťák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12214
7.12.21 22:05

Máme Profi jen ze školky a i proti těm jsou mnou focené tisíckrát krásnější. Starší je má krásné, mladší nic moc. Nemám ráda tu umělotinu, každá další zákaznice má doma ve skutečnosti to samé. Mám kvalitní foťák a fotím ráda, ale hodně fotky třídím a mažu. Neříkám, že třeba někdy nějaké profi neporidime, ale vůbec to nepovažuji za důležité. Jen proto, že je to moderní? Ke komukoliv přijdu domů, všude visí profifotky dětí a celé rodiny. Touha po dokonalosti je v poslední době neskutečná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
7.12.21 22:07

Také máme jen fotku ze školky, jinak si všechny fotíme sami (profesionálové nejsme). :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6010
7.12.21 22:09

Ze skolky, z porodnice. Jinak nic. I na svatbě jsme nechali fotit tak nejak kohokoliv a z vyberu mame fotoknihu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat