Je tu někdo, kdo nesnáší svého otce?

Anonymní
21.1.20 22:05

Je tu někdo, kdo nesnáší svého otce?

Ahoj, je tu prosím někdo, kdo nesnáší svého otce a případně proč? Můj otec nás celej život psychicky týral a i ted ve stáří je nesnesitelnej. Dřív, než se tu rozepíšu, tak by mě zajímalo jestli je na tom někdo podobně… Hrozně nerada tohle téma zakládám, ale už dál nemůžu… :,( I na starý kolena se k nám chová hrozně, hlavně k mamce. K ní se chová jako deb… Já už s nima nebydlím, ale kvuli mamce tam jezdíme na víkendy s mým partnerem a dítetem, aby neměla deprese, ale on je na nás sprostej, několikrát nám řekl, at už vypadneme, nemužeme se tam ani osprchovat, nikdy o ni nepoprosí, zatímco my se před ním musíme pořád plazit, zásadně na nic mamce nepřispívá a nechá se v podstatě živit… Prostě je toho hodně. A nedavno tomu dal korunu, když mi řekl: „tady nejsi doma“, přitom je to muj domov, kde jsem vyrůstala a kde mě vychovávali… Už nějak nemůžu. Jak se takhle může chovat rodič ke svýmu dítěti?!?!?!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.1.20 22:12

Měla jsem to podobně, můj otec ale zemřel před dost lety. Dost se nám ulevilo. Je dobře, že máš aspoň s mamkou pěkný vztah, že za ní jezdíš, já bych k nim na víkend nejela. Nedávno na mě máma vytáhla, že jsem mu žalovala něco (asi před 35 lety) na ní, a ona pak dostala přes držku. Určitě jsem nic nežalovala, spíš bych se mu vyhla, abych se s ním nepotkala.
Nemohla by mamka jezdit spíš k vám?

Ti chlapi jsou prostě někdy hrozný. A je blbý, že ty mámy to dovolí a radši se nerozvedou. To jsem si přála celý dětství.

• Nahlásit
  • Citovat
21.1.20 22:12

Proč s ním Tvoje mamka je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 22:14

Jedna věc je ze mu to mamka trpí… druhá věc je ze mu to trpíte vy… nejezdit tam a ať mamka jezdí k vám… jemu vnitřně odpustit a stýkat se minimálně - narozeniny Vánoce svátek má kafe poprat a domu. Nejde o vztah jeho k vám ale vy k němu se chovejte slušně ať si jednou nevycitate až tady nebude - ať mate před sebou čisté svědomí. Pokud by to neslo tak se přestat stýkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 22:34

Mamka už je v letech, a dál než 20 km nejezdí. Navíc má psa, který by k nám do bytu nemohl, ten by se tam utrápil. Ani den by tam nevydržel, takže bez něho nikam nepojede. Že si to nechala líbit, taky se tomu divím. Občas se s ní o tom bavim, a vypadá to, že jí tak nějak za ten čas vymyl mozek, takže mamčino sebevědomí na bodu nula a netroufla si tak nikdy nic říct. Navíc s několika dětmi na krku…stěží by hledala nové bydlení… Ted už jsme všichni z domu. Nejvíc k našim jezdím já s partnerem a dítetem a i tu přespáváme, ostatní přijedou max. na dvě hodiny a zase hned jedou pryč. Já na to prostě nemam v tomhle mamku nechat. Hlavně když ona mi tolikrát pomohla. Dám vám pár příkladů, co nám všechno dělal a jak nás týral: Koupat jsme se mohli tak 1× za 4 dny, protože bychom plýtvali vodou (i když maji vlastní studnu), a nesměli se koupat víc jak 10 minut, to se vždycky pak mohl posr… Zamknout se třeba na záchodě? To neexistovalo… Nelezl nám tam, ale jakmile věděl, že potřebujeme nějaké soukromí, tak šílel a choval se hnusně., prostě to nesnesl. Nikdy pro nás nikam nedojel, třeba v noci na zábavu. Já bud nikam nešla nebo šla, ale domu jsem šla třeba 10 km v noci pěšky a jemu to bylo u prd… I když pršelo nebo byly mrazy, nikdy pro nás nikam nepřijel a mamce to nedovolil. Jako malý jsme tahali uhlí domu v kýblech a když se mamka vzepřela, že nechce, abychom se takhle dřeli, tak jí nato řekl, at si jeden kýbl rozdělíme na tři a jdeme třikrát a nebudeme to mít tak těžký a at makáme. Když chtěla mamka jet s námi k jejim rodičům a on zrovna nechtěl, tak něco udělal radši s autem a nikam jsme pak nemohli. V noci nás budil kvuli absolutním hovadinám, např. jsem musela ve dve ráno uklízet body do regálu a v kuchyni třeba zamést kvuli jednomu drobečku a to jsem ráno vstávala do školy. Dárek že by nám dal? To spíš jen vyjímečně. Proč by nám je taky dával? My za nějakej dárek nestáli. Ani mamka. To radši koupil dárek tetě a na mamku a nás se vysr… Je toho prostě tolik a já tak nerada to tady píšu, stydim se za to, ale jsem z toho totálně v prd… Jak se někdo muže takhle chovat ke svý vlastní rodině? Kdyby se mělo vybírat ze sto dětí, kdo pujde na galeje, tak on sám určitě řekne, že my, jen aby tam nemusely jiný děti a ukázal každýmu, jak je skvělej… Prostě jen aby se zavděčil ostatním a hlavně at mi nějakým způsobem trpíme, nedej bože abysme z něčeho měli radost… Proč to jako celej život dělá? Když jsme nosili domu
ze školy jedničky, tak jsme stejně byli největší debilové z celý školy a ještě nás před všema příbuznejma vždycky ponižoval a dělala z nás blbečky… no prostě je toho tolik a já vůbec nevim co dělat. Už nějak nemůžu. Posledně jsem ho chtěla už chytnout a dát mu pár facek aby se probral! Je mi ze sebe zle, že to píšu, ale je to tak :,( Byla jsem učená k respektu ke starším a celý život mlčela, ale už se to nedá vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
259
21.1.20 23:36

Možná by to vůbec nebylo od věci. Tihleti trapiči jsou vevnitř zbabělci, co si na nikoho jinýho než na svou rodinu netroufnou. Aspoň by ses vymezila, že ocuď pocuď. Pokud k tomu náhodou dojde, tak si to hlavně nevyčítej!!! Ty totiž absolutně nemáš zač, pár facek měl totiž dostat už dávno v minulosti. Nedej na alibistický řeči, že tě časem bude mrzet, jak ses ke svému otci chovala a ble ble ble… Nemyslím si. Uleví se ti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 00:25

Já prostě nechápu, jak se takhle rodič může chovat k dětem. Fakt ne. Když tam o víkendu jsme, tak se snažíme co nejmíň mu stát v cestě, ale nemá to smysl. Někde omylem zapomenu bryndacek malý a hned má kecy, že se tam roztahujeme a že to přeháníme. Korunu nedá mamce vůbec na nic, všechno táhne z důchodu sama a on má svůj jen pro sebe. A když něco mamka nasetri, tak to z ní hned vytáhne anebo ji diktuje, co s tím může a nemůže dělat. Mamka je taková čistá duše a on ji vždycky prevalcuje a když náhodou sebere odvahu a postaví se mu, tak se k ni chová jak k psovi. Dělá dusno, neodpovídá ji, a na denním pořádku jsou naschvály. Ty on miluje. Mně hrozně trápí že to tu píšu, ale jak může být člověk takový tyran?? Tu radost, že za mamkou nebudeme jezdit, tu mu prostě neudělám. Teď s ním momentálně nemluvím, po tom co mi řekl že tam nejsme doma, ale já tohle nemám v povaze a děsně mě to vnitřně týrá. Musím se nějak sebrat.

• Nahlásit
  • Citovat
22.1.20 00:34

S otcom som mala hodne zly vztah, psychicky tyral matku aj mna, ale moja sa chvalabohu rozviedla. Par rokov som to s nim este skusala, ale potom som proste utala vsetok kontakt. Napisala som mu jeden dlhy mail s vysvetlenim a viac som ho nekontaktovala (samozrejme ani on mna, nic zle predsa neurobil :roll: ). Bude to 6 rokov a ohromne sa mi ulavilo.
Ty sa bud musis obrnit voci jeho pripomienkam, alebo to tiez ukoncit. Nemozete sa na navstevu mamy ubytovat niekde inde a len ju vytiahnut na obed alebo na kafe? Nemoze jej psa niekto postrazit, aby mohla ona za vami?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3574
22.1.20 03:17

Hele, já bych se s ním asi do krve pohádala. Takovej chlap by šel smykem. Otec neotec. Mamce se divím, co z toho života má. Bych se sbalila a šla. Držte se. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6729
22.1.20 08:54

No, tak mamka je tak očividně šťastná :nevim: když s ním pořád je. Otce bych poslala někam, pro mámu bych pokaždé přijela a odvezla k nám nebo do kavárny, k nim bych nejezdila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 08:58

Jsou i horsi otcové, myslím. A bohužel je vína i tvé mamince, že od něj neodešla a nechala vás trpět.

Moje maminka se vzepřela. Po rozvodu (v mých 6 letech) se o nás nezajimal, neplatil, já ho milovala. On už za manželství dělal dluhy, hrál v kasinu a automatech, mámu psychicky tyral a jednou ji zbil. Odešla. Kolikrát neměla na jídlo a bráchovi dávala na svačinu suchý rohlík. Ale zvládla to.

S ním jsme se vidali na nátlak jeho rodičů, sestry atp. On se o nás zajímal nárazově. V mých 14 letech si pořídil novou holčičku stejného jména, o tři roky později chlapečka se stejným jméně jako brácha. To bylo obzvláště skvělé, když několik let poté můj starší bráška spáchal sebevraždu. Říkat druhému jeho jménem :,(.
Jejich mámu tyral už i fyzicky, ona pila a nakonec děti opustila. V mých skoro 20 jsme znovu navázali kontakt (bylo mi líto děti), pomáhala jsem jim jak se dalo. Když je narval do Klokanku, vzala jsem si je do péče.

Protože jsem odmítla zatratit jeho otce, mého dědu, postval proti mě svou matku (moji babi), takže se mnou přerušila styky a dědu vyrazil v jeho 80letech z bytu. Teď tam u ní parazituje, vysává ji z peněz, byť nechal převést na tetu a bude tam žít asi navždy. Mladšího bráchu ponoukal tak, že v kombinaci s pubertou to prostě nešlo a péči na něj jsem zrušila a je u své mámy.

Otec je zbytečná a zla existence. Nemá žádné přátele, protože každého koho znal podrazil nebo okradl. Nic nedokázal. Je mu skoro 60 má 47 exekuci (naposledy jsem koukala v říjnu) na několik milionů, v životě to nesplati. Nepracuje nebo jen načerno, hulí jak fabrika, vypadá strašně, zdraví mu neslouží a žije z milosti své mámy, která ho miluje opičí láskou a odpustila by mu vše a ztratila kvůli němu část rodiny. Teta ho také zbožňuje, takže pak bude moct žít z ní… Na všech svy detecj se nesmazatelně podepsal… Ale šťastný určitě není je plný nenávisti a vzteku.

Já ho nenáviděla strašně moc, ale teď už ho jen lituji… Měl velký potenciál a vše zahodil. Je to naprosto zbytečný člověk… Pomohlo mi se od něj psychicky odpoutat. Kdyz mi občas vypisuje své SMS deptani (nesmím ho zablokovat, jsem pestouna jeho dítěte a musím mít možnost s ním komunikovat), ignoruju to a když už ho nikdy v životě neuvidím, budu jen ráda.

Ale nenávist ubližuje hlavně tobě. Lhostejnost je mnohem mocnější. Jeho to může i nabíjet, když se s ním hadas a dáváš mu to najevo, ta inertnost toho mého štve nejvíc.

Škoda že maminka nechce odejít, je v tomu už tak dlouho, že si to nedovede představit no… Zkusit se věnovat hlavně jí. Dělat ji překvapení, radost, někam ji vytáhnout… Jet s ní na dovcu i s pejskem třebas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama