Je tu někdo, kdo podniká s květinami?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.4.21 13:49

Je tu nekdo kdo podnika s kvetinami?

Jsem z mensiho mesta konkurenci nikomu delat nebudu nebojte :mrgreen: Jen jsem se chtela zeptat. Kdybych chtela mensi stanecek abych delala kytice - jak je to s dovozem kvetin? Vyplati se na kazdy den koupit urcite mnozstvi nebo je lepsi objednavat ve velkem jen kdyz lide zaplati dopredu? Treba na oslavy apod. A jak sehnat dovoz? Vubec s tim nemam zkusenosti a na netu nemuzu nic najit. Vim, ze hodne je dovoz z Holandska, ale od koho a jake ceny se nemuzu nikde dohledat :nevim: Predem dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16147
17.4.21 13:52

Kamarádka má kvetinarstvi a jezdí si sama nakupovat do velkoobchodu. Podle objednávek a pro běžnou potřebu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 13:55

@JancaS84 To zni jako dobry napad - sehnat si vse sama, jen je treba dodavku mit, ale to bych si zaridila. Vidim vsude velkoobchody hlavne v Praze. A jak se ji dari a podnikanim?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 14:10

Záleží, jestli chcete vázat květiny jen na objednávku nebo i na volný prodej. Od toho se odvíjí četnost a způsob nákupu zboží…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 14:16

Co se vyplati vice? Necham si poradit
Hlavne by me bavil asi ten volny prodej

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 14:20
@Anonymní píše:
Co se vyplati vice? Necham si poradit
Hlavne by me bavil asi ten volny prodej

To vám takhle dopředu nikdo neřekne, záleží na vás, kolik chcete podnikání věnovat času. Při tvorbě jen na objednávku budete mít práci hlavně před víkendem a různými svátky, případně ve svatební sezóně a pohřbech. Volný prodej znamená minimálně osm hodin denně a šest dní v týdnu…Zase ale asi víc vyděláte…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 14:48

@Anonymní píše: Volný prodej znamená minimálně osm hodin denně a šest dní v týdnu…Zase ale asi víc vyděláte…

Zezačátku bych se tomu věnoval méně abych měla ještě klasickou práci a měla z čeho žít a kdyby se to rozjelo tak se tím i začala živit. A vy také prodáváte kytice? Dělala jste si nějaký kurz nebo jste vázala podle fantazie? A dá se tímto slušně vydělat? Prijde mi to jako krasna prace, takova cista.. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
309
17.4.21 14:52

„Jak je to a dovozem kvetin?“

No jak asi, tonse musis domluvit s dodavatelem, kdy a jak casto te bude zavazet. Ceny od dodavatelu na internetu opravdu nenajdes, to jsou interni informace a pro kazdeho dberatele ma dodavetel jiny cenik - zalezi totiz za kolik budes odebirat a jak moc se mu vyplatis. Pokud budes brat malo, tak logicky budes mit ceny vyssi nez nekdo, kdo to provozuje ve velkem. Pokud budes mit stanek, tak urcite mit otevreno kazdy den (nebo alespon 5-6 dni v tydnu), ne jen na objednavku, protoze si jinak nevydelas. Navic spousta lidi nakupuje stylem „potrebuju to ted hned“, takze kdyz budes delat jen na objednavku, tak o tebe lidi nebudou mit tolik zajem… stejne nejakou dobu trva nez si ziskas zakazniky, co se budou vracet, takze na zacatku do toho musis dat maximum. A co z vlastni zkusenosti vim, tak spousta nakupu jsou jednorazove nakupy - napr ted jdu na navstevu, tak ted neco koupim. Pokud se tim chces vylozene zivit a ne to mit jen jako drobny prijem k hlavni praci, tak opravdu musis prodavat alespon 5× do tydne a ne to mit jen na prilezitostne akce, to te jinak opravdu neuzivi, kor v mensim meste

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 15:00
@Anonymní píše: @Anonymní píše: Volný prodej znamená minimálně osm hodin denně a šest dní v týdnu…Zase ale asi víc vyděláte…Zezačátku bych se tomu věnoval méně abych měla ještě klasickou práci a měla z čeho žít a kdyby se to rozjelo tak se tím i začala živit. A vy také prodáváte kytice? Dělala jste si nějaký kurz nebo jste vázala podle fantazie? A dá se tímto slušně vydělat? Prijde mi to jako krasna prace, takova cista.. Dekuji
Čistá práce to rozhodně není :D mám ruce jako automechanik :lol: To je jen takové obecné mínění, že je to taková krásná práce s kytičkama. Je to ale trochu jinak, je to dřina od rána do večera, člověk se musí dost ohánět aby se mu to vyplatilo. A ano, mám květinářství už 13 let a neměnila bych, ale chce to nejdřív nějaké zkušenosti, třeba z brigády v květinářství, než se do toho pustit takhle rovnou…ale to je na každém jak se cítí. Vydělat se dá, ale zabere to hodně času a člověk musí být hlavně šikovný a sledovat trendy atd. Zákazníci jsou dnes dost nároční, ale jsou za dobrou práci ochotni dobře zaplatit.
  • Citovat
  • Nahlásit
16147
17.4.21 16:19
@Anonymní píše:
@JancaS84 To zni jako dobry napad - sehnat si vse sama, jen je treba dodavku mit, ale to bych si zaridila. Vidim vsude velkoobchody hlavne v Praze. A jak se ji dari a podnikanim?

Má normální auto, ani ne combi a vozi si vše co potřebuje. Daří se jí celkem dobře. Je hodně šikovná, má pro to cit. Ale bývá tam od rana do večera, soboty dopoledne. Nejvíc ji vydělávají svatby a Vánoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 19:14

@Kacenka.k8 “no jak asi”.. proc hned tak ustekane? Ja to samozrejme vim, ze se musim domluvit s dodavatelem a to jsem i v uvodu psala jen jsem chtela vedet kde nekoho takoveho najdu. Ale jinak dekuji za prispevek. A ty taky pracujes s kvetinami? Jak dlouho?

• Citovat
  • Nahlásit
309
17.4.21 19:43
@Anonymní píše:
@Kacenka.k8 “no jak asi”.. proc hned tak ustekane? Ja to samozrejme vim, ze se musim domluvit s dodavatelem a to jsem i v uvodu psala jen jsem chtela vedet kde nekoho takoveho najdu. Ale jinak dekuji za prispevek. A ty taky pracujes s kvetinami? Jak dlouho?

Ne, s kvetinami nepracuji.. podnikam v jinem oboru, ale ty zkusenosti jsou vsude stejne. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 19:52

Tak čistá práce to fakt není, trny z růží mám i v botách, někdy i v podprdě. Jinak zkraje se tomu budeš muset věnovat na plno. Musíš si udělat zákazníky, takže nejdřív přijdou pro něco menšího. Nečekej, že budeš hned dělat nějaké megapugety, když tvou práci neznají. Takže dělat to při práci par hodin denně asi neklapne. Zboží na den se nedá odhadnout, takže i ve stánku počítej s chlaďákem, jinak ti tu kytku brzy někdo přijde hodit na hlavu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat