Je tu někdo, kdo prodělal COVID? Jaké máte zkušenosti?

pistalka1974
13.5.20 00:50

Je tu někdo, kdo prodělal COVID? Jaké máte zkušenosti?

Ahoj, zdravím všechny. Dlouho jsem tu nebyla, protože jako zdravotní sestra jsem toho měla v práci, ale i doma, hodně. V práci jsem přišla do styku s nakaženými. Někteří byli v lehčí formě, ale někteří leželi na ARO. A mě by zajímalo, jestli se mezi vámi najde někdo, kdo tím prošel, a chce se podělit s ostatními o své zkušenosti. Předem děkuji a přeji všem pevné zdraví. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1086
13.5.20 01:08

Hele sice mám tucha, že jsem to prodělala přelom leden/únor, chci jít na protilátky tak uvidíme, ale kamarádka dle jejího popisu co jsme se o tom i bavily ( samozřejmě už byla negativní) říkala, že klasická chřipka! Aspoň u ní, nechci to zveličovat vím, že jsou lidi, kteří na tom nebyli dobře… Horečky, ucpaný nos, bolest kloubů a bolest hlavy. Další kamarádka je pozitivní na protilátky a přijde jí to vtipné, protože žádné příznaky, že by byla nemocná neměla. Ani nemoc, rýmu, horečky nic :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 01:23

Moje mamina prodělala na přelomu ledna a února zápal plic, potvrzený z rtg. 14 dní teplota 39 a výš°C, atb nezabíraly, měla dvoje, každé týden. Šílená bolest hlavy, jeden den neviděla, jeden den neslyšela. Jestli to byl covid nevíme, ale možná i jo. Bylo jí příšerně. Nedokázala ani jíst.
Anonym, aby si mě nikdo z rodiny nespojil s nickem…

• Nahlásit
  • Citovat
819
13.5.20 03:42

To se nám

..ta smrtnost nějak ne a nedaří. Jak asi národu vysvětlí záchranář v červené mikině, že pro těžkou chřipku odrovnali spoustu soukromníků, proč mohlo se do OBI, ale k zahradníkovi pro sazenice ne.. A taky nějak zdůvodnit půjčku od MMF a zadlužení státu jako prase, že? A utáhněte si roušky, blbečci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10889
13.5.20 04:46
@Kadet Biegler píše: ..ta smrtnost nějak ne a nedaří. Jak asi národu vysvětlí záchranář v červené mikině, že pro těžkou chřipku odrovnali spoustu soukromníků, proč mohlo se do OBI, ale k zahradníkovi pro sazenice ne.. A taky nějak zdůvodnit půjčku od MMF a zadlužení státu jako prase, že? A utáhněte si roušky, blbečci.

Omyl. Zahradnictvi byla otevrena :mrgreen:
Kdyz utocit, tak relevantne :lol:
Zkus to vysvetlit tem, kterym blizky clovek z tohoto duvodu zbytecne zemrel drive :? A to, ze jich prokazatelne bylo k dnesnimu dni „jen“ 283 neznamena, ze jejich smutek je mensi :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 04:56

Sice jsem ho neprodělala, ale doktorka mi v pondělí řekla že ho mám a napsala mi nemocenskou, :roll:. V pondělí jsem po třech měsících měla nastupovat do nové práce. Já jsem samozřejmě tvrdila a byla jsem na ni sprostá že žádný koronavirus nemám, že mě bolí hlava a měla by mě poslat na kontrolu do nemocnice, ona si nedala vymluvit že mám koronavirus, samozřejmě testy vyšly negativní. Tím že je blbá a nepozná bolesti hlavy od koronaviru, ohrozila nejenom mě, ale dalších x lidí (jezdím MHD a byla jsem na svatbě) s kterými jsem za poslední dva týdny přišla do styku. Mám chuť ji zažalovat :pocitac:.

• Nahlásit
  • Citovat
3579
13.5.20 06:03

Ja ho mela v breznu, zrejme z prace, chytli to jeste 2 laboratnky. Horecka, prujem, unava a vyrazna slabost a bolest svalu a kloubu, silna bolest hlavy. To byly dominujici priznaky. A taky vyrazne suche oci. Kolegyne udavali navic bolesti zeber a silny kasel. Ja byla na PN 3 tydny, ony o 2 tydny dele, vsechny pouze v domacim leceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19562
13.5.20 06:10
@Anonymní píše:
Sice jsem ho neprodělala, ale doktorka mi v pondělí řekla že ho mám a napsala mi nemocenskou, :roll:. V pondělí jsem po třech měsících měla nastupovat do nové práce. Já jsem samozřejmě tvrdila a byla jsem na ni sprostá že žádný koronavirus nemám, že mě bolí hlava a měla by mě poslat na kontrolu do nemocnice, ona si nedala vymluvit že mám koronavirus, samozřejmě testy vyšly negativní. Tím že je blbá a nepozná bolesti hlavy od koronaviru, ohrozila nejenom mě, ale dalších x lidí (jezdím MHD a byla jsem na svatbě) s kterými jsem za poslední dva týdny přišla do styku. Mám chuť ji zažalovat :pocitac:.

Zazaluj, rozhodne vyhrajes. a budes za hlupaka uplne vsude. Priste aspon nepolezes k dr. s bolesti hlavy, kdyz si budes jistam ze nemas koronu. A nebudes sprosta a jeste vypravet, ze nekoho ohrozila, kdyz te nechala doma :mrgreen: Vetsi blbost uz jsem dlouhe necetla. Myslim, ze o nesmysly zakladatelka diskuse nestoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 06:17
@mroe píše:
Zazaluj, rozhodne vyhrajes. a budes za hlupaka uplne vsude. Priste aspon nepolezes k dr. s bolesti hlavy, kdyz si budes jistam ze nemas koronu. A nebudes sprosta a jeste vypravet, ze nekoho ohrozila, kdyz te nechala doma :mrgreen: Vetsi blbost uz jsem dlouhe necetla. Myslim, ze o nesmysly zakladatelka diskuse nestoji.

Asi těžko nesmysly, když mám nesnesitelné bolesti hlavy, a v životě mě hlava nebolela a ne, fakt nechci umřít třeba na rakovinu mozku (což mám i taková úmrtí v rodině) jenom proto že je doktorka krava :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
19562
13.5.20 06:21
@Anonymní píše:
Asi těžko nesmysly, když mám nesnesitelné bolesti hlavy, a v životě mě hlava nebolela a ne, fakt nechci umřít třeba na rakovinu mozku (což mám i taková úmrtí v rodině) jenom proto že je doktorka krava :cert:

Fajn, takze jsi spokojena a nemas na co si steozvat, rakovinu mozku nemas. Vysetrena zrejme jsi, nevidim zadne logicke zduvodneni tveho nesmnyslneho elaboratu o ohrozeni tvych znamych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 06:26
@mroe píše:
Fajn, takze jsi spokojena a nemas na co si steozvat, rakovinu mozku nemas. Vysetrena zrejme jsi, nevidim zadne logicke zduvodneni tveho nesmnyslneho elaboratu o ohrozeni tvych znamych.

A kdy jsem byla podle tebe vyšetřena 8o? Nevím totiž o tom, že bych na nějaké vyšetření šla.

• Nahlásit
  • Citovat
19562
13.5.20 06:29

A jak ohrozila tvoje zname, kdyz te nechala doma s podezrenim na COVID?
Vysetrila te ona, ne? Rika se tomu klinicke vysetreni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 06:46

Prodělala ho moje sestřenice a její rodina, děti, muž, rodiče a strýc manžela. Všichni v pohodě. Žádné drama se nekonalo. Navíc muž a děti neměli žádný přiznak, sestrenice bolest hlavy a zvýšená teplota, jinak nic.

• Nahlásit
  • Citovat
pistalka1974
13.5.20 08:24

Děkuji všem, jak jsem to viděla v práci, tak opravdu jsou ty příznaky tak různorodé, že mě to až děsí. Jo, a pacienti udávali i ztrátu čichu, ale rýmu přitom neměli. Máme taky příbuzné v Itálii, a to opravdu byl mazec, media nepřeháněla. Mužovo strýc na to skoro zemřel, byl v nemocnici tři týdny, a teď je v domácím léčení, ale ještě není úplně zdravý.
A i já sama jsem prodělala v lednu dost divnou chřipku, kdy horečky neklesaly, nezabíral Paralen, a od té doby mám i neurologické potíže. Příští týden jdu na magnetickou rezonanci. Podotýkám, že už v té době jsem se izolovala, abych nenakazila.. Prý nám budou dělat ještě testy na protilátky, jakožto zdravotníkům.

• Nahlásit
  • Citovat
15410
13.5.20 09:02
@Anonymní píše:
Sice jsem ho neprodělala, ale doktorka mi v pondělí řekla že ho mám a napsala mi nemocenskou, :roll:. V pondělí jsem po třech měsících měla nastupovat do nové práce. Já jsem samozřejmě tvrdila a byla jsem na ni sprostá že žádný koronavirus nemám, že mě bolí hlava a měla by mě poslat na kontrolu do nemocnice, ona si nedala vymluvit že mám koronavirus, samozřejmě testy vyšly negativní. Tím že je blbá a nepozná bolesti hlavy od koronaviru, ohrozila nejenom mě, ale dalších x lidí (jezdím MHD a byla jsem na svatbě) s kterými jsem za poslední dva týdny přišla do styku. Mám chuť ji zažalovat :pocitac:.

Nechápu, co tě mohlo bolet? Mozek to evidentně nebyl, ten nemáš… :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama