Je tu někdo, kdo prodělal COVID? Jaké máte zkušenosti?

Napsat příspěvek
19485
14.5.20 14:32
@AvajBr píše:
No, jako bacha, v Otrokovicich nejaka petimetrova krajta zdrhla a je hledana :mrgreen:

Rozhodne budu davat pozor… když uvidim jednu nebo dve krajty, zdrham…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pistalka1974
14.5.20 19:34

Ježíš, koukám, kam se nám to tady zvrhlo :frowning:? Tak je tu ještě někdo se zkušenostmi? Díky znovu..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 06:18

Ahoj, nevíte někdo, kde dohledat, jak rychle se projevují příznaky? Zkoušela jsem Google, ale co hledám jsem nenašla.
Byli jsme v neděli dopoledne na pouti. Syn se dnes ráno probudil s teplotou. Je možné, že by něco chytil a nákaza se tak rychle projevila?
Normálně bych to neřešila, ale včera tu byla kamarádka s dětmi a vyčetla mi, jak jsem nezodpovědná.
Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
25706
30.6.20 06:32
@Anonymní píše:
Ahoj, nevíte někdo, kde dohledat, jak rychle se projevují příznaky? Zkoušela jsem Google, ale co hledám jsem nenašla.
Byli jsme v neděli dopoledne na pouti. Syn se dnes ráno probudil s teplotou. Je možné, že by něco chytil a nákaza se tak rychle projevila?
Normálně bych to neřešila, ale včera tu byla kamarádka s dětmi a vyčetla mi, jak jsem nezodpovědná.
Díky za rady

Teplota neznamená automaticky covid. Jsou i jiné virózy a důvody, proč má dítě teplotu. Inkubační doba je až 14 dní, ale dost lidí to chytilo i do týdne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20125
30.6.20 06:35
@Anonymní píše:
Díky za rady

Proč máš být nezodpovědná, kvůli té pouti? Záleží na tom, v jaké oblasti jste. Může to být úplně něco jiného, klidně třeba únava, střídání teplot venku. Nebo virus, ale spíš chyceny někde jinde. Ono se to sice prý může projevit i za dva dny, ale od nedělního odpoledne se mi to zdá brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62712
30.6.20 06:43
@Anonymní píše:
Díky za rady

Prumerne za 5 dni jsem cetla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 06:48

Zda se mi to příliš brzy, průměrně se covid projevuje spíše az po cca 7 dnech, u me se projevila “podivná chřipka” až 14.den (myslím ze jsem to prodělala na přelomu roku, ale jistá si nejsem, uvědomila jsem si to až zpětne). Nezávisle na me to 100% mělo několik kolegu z práce (potvrzeno testy), a také se jim to projevilo až tak po týdnu. Syn muže mít virózu nebo cokoli jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 06:54

@vokishka jsme z Vysočiny, takže až na 2 místa, kde se to rozšířilo, tu byl celkem klid.
A pouť je špatná, protože jezdí všude a hygiena nula. Děti teda byly na 2 atrakcích a po každé si dezinfikovaly ruce.
Já bych to normálně taky vůbec neřešila, ale až se kamarádka zeptá proč nejsou děti ve školce, je mi jasné, že bude mít strach, že jsme je včera nakazili.

• Nahlásit
  • Citovat
20125
30.6.20 06:56
@Anonymní píše:
@vokishka jsme z Vysočiny, takže až na 2 místa, kde se to rozšířilo, tu byl celkem klid.
A pouť je špatná, protože jezdí všude a hygiena nula. Děti teda byly na 2 atrakcích a po každé si dezinfikovaly ruce.
Já bych to normálně taky vůbec neřešila, ale až se kamarádka zeptá proč nejsou děti ve školce, je mi jasné, že bude mít strach, že jsme je včera nakazili.

Tak prostě počkej dva dny, pokud teplotě nepřeje, volej doktorce. Kamarádka si může myslet, co chce. Tu bych neřešila, jen bych na dotaz odpověděla, že má dítě teplotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62712
30.6.20 07:05
@Anonymní píše:

Mne by vadily shluky lidi, nevim, zda tam byli, tady v Nemecku se stale zdrzuji rozestuoy 1,5 metru a i na atrakcich by se to muselo dodrzet. Jinak vydezinfikuju ruce a je to stejne, jako kdyby byli na hristi nebo jinde. Pro me. Podezirat Te muze, ale z poute by se to tak brzy opravdu neprojevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13746
30.6.20 07:34

Hele, za me je jedno jestli, je to covid nebo ne - chovejte se, jako by byl..I kdyby to byla viroza jineho typu, urcite nic nezkazite, kdyz budete par dnu doma a kdyz uz budete muset ven, tak s rouskou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
30.6.20 08:58
@Anonymní píše:
Díky za rady

A nakupovat chodite, a jezdite mhd, tam je vetsi pravdepodobnost nakazy nez na cerstvem vzduchu. teplota muze byt z cehokoliv.vy si tu nemoc vsugerujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
1.7.20 21:09

Delam v ambulanci detskeho lékaře a virozy jsou ted docela bezne, testovani na covid se automaticky nedela kdyz prijdou s horeckou nebo kaslem a ani se nikam neposilaji. Jinak znam mnoho lidi a pratel a i jejich pratele atd a nikdo nezna nikoho, kdo to mel. Ja znam jen jednoho kamose a ten byl jen unaveny a bolelo ho telo a byl pozitivni, ale zadny kasel a jine chripkove priznaky nemel. Zalezi proste na tom, jakou kdo ma obranyschopnost a jaky typ toho viru zrovna chytne, zda tu lehci formu nebo tu blbou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 16:44

Znáte někoho kdo má po Covidu trvalé následky?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama