Je tu někdo, kdo se před svatbou s partnerem ani nepolíbil?

4161
4.6.21 11:03

Je tu někdo, kdo se před svatbou s partnerem ani nepolíbil?

Náhodou se mi při sledování youtubu objevila videa nějakých amerických hodně konzervativních křesťanských párů, které se rozhodly nemít před svatbou sex. Na tom by nebylo až tak nic zvláštního, ale dokonce některé páry tam tvrdily, že se raději ani moc neobjímaly a některé se před svatbou ani nechtěly políbit nebo se poprvé políbily po svatbě. Nakonec se tedy braly vesměs po kratší známosti a mladí.
Tohle opravdu Bůh vyžaduje, ani se nepolíbit?
Třeba tento pár https://www.youtube.com/watch?…
A ty jejich další názory volí Trumpa, antikoncepce zakázána a homosexuálové a lesbičky mají žít celý život single, aby nežili v hříchu. Myslíte, že tohle už je fanatismus nebo ještě normální?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14495
4.6.21 11:08

Tak víš jak, každýmu nějak šplouchá na maják :jazyk: je to jejich volba, za mě jsou padlí na hlavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
4.6.21 11:10
@neila píše:
Tak víš jak, každýmu nějak šplouchá na maják :jazyk: je to jejich volba, za mě jsou padlí na hlavu
:lol: :lol: :palec: souhlas.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
4.6.21 11:14
@neila píše:
Tak víš jak, každýmu nějak šplouchá na maják :jazyk: je to jejich volba, za mě jsou padlí na hlavu

Souhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6734
4.6.21 11:14

Jsou v podstatě z křestanských sekt je toho tam spoustu… u nás je to nepředstavitelné a to i u ortodoxních křestanů (nyslím to nepolíbení atd)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1334
4.6.21 11:17

Takových párů je… Někdo se poprvé políbí po svatbě, jiný si před svatbou užije s 10 cizími. Ano, podle Boha je správné se fyzicky dotýkat až po svatbě. I tady je to představitelné, zejména u věřících lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
4.6.21 11:26

A není to jedno? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1125
4.6.21 11:31

Viděla jsem český dokument, kde se lidi, kteří chtějí z náboženských důvodů sexovat až po svatbě, nelíbají, neobjímají, nedrží za ruku, nemazlí se, nespí v jedné posteli… z důvodu, že je to přirozeně tělesně k sobě velmi táhne. Bojí se podlehnutí pokušení. Kdyby se spolu vyspali porušili by tím pro ně velmi důležitý slib „čistého srdce“.

Příspěvek upraven 04.06.21 v 11:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4161
4.6.21 11:32
@Pajka2020 píše:
Viděla jsem český dokument, kde se lidi, kteří chtějí z náboženských důvodů sexovat až po svatbě nelíbají, neobjímají, nedrží za ruku, nemazlí se, nespí v jedné posteli… z důvodu, že je to přirozeně tělesně k sobě velmi táhne. Bojí se podlehnutí pokušení. Kdyby se spolu vyspali porušili by tím pro ně velmi důležitý slib „čistého srdce“.

Výsledkem tohoto smýšlení pak ale je, že se berou třeba po 4 měsících a jako hodně mladí. Jako nevadí to, ale myslím, že držení se za ruce nebo obejmutí a líbání není snad žádný hřích, ne? Tohle člověk dělá i v rámci rodiny s rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
4.6.21 11:38

Mě tohle celkově příjde už ujetý. Mají vymytý mozky ještě od rodičů a sekty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
4.6.21 11:39

Tohle je styl života, který se do nich hustí už od raného dětství a oni to považují za naprosto normální. Někteří se k tomu dopracují tím, že naprosto totálně propadnou bibli po tom, co jim pomohla se vyhrabat z psychických problémů. V americe není problém najít nějakou sektu, do které člověk zapadne a která totálně udusá jakékoliv zbytky racionálního myšlení.
To, že takové vztahy většinou nekončí úplně dobře a vevnitř ta manželství pak absolutně nefungují je druhá věc. Některým to ale vyjde a ti slouží jako zářný příklad všem takovým.
Je snadné je odsoudit, ale kdyby ti takhle rodiče, rodina a přátelé vymývali mozek už od dětských let, tak bys to chtěla taky. A ti co se takhle k bohu obrátili sami jsou snad ještě horší, protože oni ani nechtějí vidět nic jiného.
Nám ostatním, co jsme žili v normální společnosti to přijde už jako fanatismus, ale co s tím uděláš. Nic. Upřímně jsou mi takoví lidi ukradení, dokud se nedostanou do politiky, vedení atd. kde pak svoje názory a přesvědčení vnucují ostatním, kteří o ně nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2443
4.6.21 11:47
@Josefuna píše:
Myslíte, že tohle už je fanatismus nebo ještě normální?

Tak jsem si pro jistotu našel co je fanatismus = nekritické zaujetí • slepé vášnivé nadšení a otázka zní : je to důsledné dodržování pravidel? Připustím-li TROCHU porušování pravidel, kde to skončí? Pro někoho je polibek bez problémů u jiného je to i soulož, homosexuální styk, sex se zvířaty Bible zakazuje i styk s ženou menstruující.
Takže mnohé křesťany považuji za pokrytce, kteří pravidla porušují a ti co je dodržují jsou jim pro srandu.

Příspěvek upraven 04.06.21 v 11:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6682
4.6.21 11:51

Každého věc. Osobně to nechápu, pak se budou divit až si nebudou vyhovovat v posteli. Ale jestli budou mít sex jen za účelem dětí, tak je to asi fuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4161
4.6.21 11:55
@mackA159 píše:
Každého věc. Osobně to nechápu, pak se budou divit až si nebudou vyhovovat v posteli. Ale jestli budou mít sex jen za účelem dětí, tak je to asi fuk.

Jenže oni nic jiného nepoznají, takže nebudou porovávat a nebudou to takhe řešit. A jako křesťani se budou chtít snažit manželství udržet, takže budou ochotni i v této oblasti trpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1125
4.6.21 12:04

@Josefuna

Mně je to jedno, je to jejich život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...