Je tu někdo kdo trpí úzkostí?

Anonymní
24.4.21 18:36

Je tu někdo kdo trpí na ÚZKOST?

Prosím jak řešíte úzkost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16437
24.4.21 18:43

Optimální zacházení s úzkostí je že člověk té své rozumí, ke pramení, co ji zesiluje, co ji tlumí a je natolik srovnaný se svými emocemi, že si ji všimne hned jak se objeví, prozkoumá ji, přijme ji a tím jí nedovolí se rozjet a pak udělá co potřebuje.

úzkost sílí tím, že člověk dělá to co po něm chce. naopak, pokud ji člověk překoná a neposlouchá ji, tak slábne a lépe se s ní pracuje.

hodně pomáhá dostatek pohybu, dechvá cvičení, deníky. vyvážená strava a slušný spánek.

K takovému stavu bývá složitější se dopracovat, zejména pokud se prozatím člověk nechával úzkostí jen vláčet.

pro základní porozumění a jednodušší svépomoc má smysl pořídit si tuhle knihu
https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

když to nebude tačit, tak psychoterapie, když ani psychoterapi nebude zabírat, tak k tomu přidat léky od psychiatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 18:50

@Ou děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 19:53

Ahoj, ano, já trpim na úzkost. Můj problém je, že ji řeším až v okamžiku, kdy se rozjede, jelikož jsem měla dojem, že to musím zvládnout sama. Takže nakonec nezbylo nic jiného než AD a než zabraly, tak Neurol, ale ten jsem brala jen výjimečně, bohužel první AD nesedla, po třech měsících vyměněny za jiné. Hodně chodím ven na procházky, pohyb pomáhá a přesvědčuji sama sebe, že důvod k úzkostem není. Teď už je mi fajn, ještě cca dva měsíce budu brát AD, protože stresová situace stále trvá a pak vysadíme a věřím, že to bude zase vše OK.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 20:56

@Ou
Teorie je to hezká, něco jako takový učebnicový výcuc z odborných knih :)
Jen se zeptám, máte s touto situací i praktickou (osobní) zkušenost? Rada mi přijde taková dost chladná a neosobní, stejně jako většina Vašich příspěvků…
Poprosím o anonym, protože je to téma, které se mně osobně dotýká.

• Citovat
  • Nahlásit
79
24.4.21 21:18

Ja na to trpim taky, pred 6 lety jsem brala AD, brala jsem je 2 roky, vyleceno, vysazeno. Mesic beru zpet AD, protoze se mi ty uzkostne stavy vratily, snazila jsem se to zahnat Neurolem a 3 roky to tlacim pred sebou. Neurol neni reseni. Pomuzou az AD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
24.4.21 21:19
@Anonymní píše:
@Ou
Jen se zeptám, máte s touto situací i praktickou (osobní) zkušenost? Rada mi přijde taková dost chladná a neosobní, stejně jako většina Vašich příspěvků…

Ja mam zkusenost dost velkou a prijde mi rada od @Ou naprosto k veci a racionalni, neber si to tak osobne ;)

Jinak bych se pod radu podepsala a doplnila: hodne lasky/sebelasky a bezpecny pristav, to pomaha mne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
24.4.21 21:21
@Seky11111 píše:
Ja na to trpim taky, pred 6 lety jsem brala AD, brala jsem je 2 roky, vyleceno, vysazeno. Mesic beru zpet AD, protoze se mi ty uzkostne stavy vratily, snazila jsem se to zahnat Neurolem a 3 roky to tlacim pred sebou. Neurol neni reseni. Pomuzou az AD.

Neurol urcite neni reseni. Ale jsou situace, kdy pomuze zazehnat akutni stav a pak je dobre. Naopak jsou i situace, kdy nejsou reseni a nepomuzou ani AD, vse zalezi na spousteci a pricine uzkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8021
24.4.21 21:23

Ja mela uzkosti v dobe co jsem zila s narcistou a manipulatorem, nemas nekoho takoveho kolem sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 21:28

A máte některá dítě /děti? Ja brala kdysi neurol ale pak sem vysadila a byl klid.. Jenže se mi to vrátilo asi cca po 4 skoro 5 letech. Jak se vám prosim projevují úzkosti? Mě nejvíc bušení srdce a cele tělo je jiné v tu chvíli sem jak vyměněna :,(

• Citovat
  • Nahlásit
79
24.4.21 21:29

@JednaPrazacka To mas pravdu.Ono i zalezi na tom, jak je ta uzkost rozjeta, treba opravdu na zahnani staci ten Neurol.Ja uz jsem to mela tak, ze kazdy den buseni srdce, tres atd. a to uz mi byl Neurol malo. Pusobi kratkodobe.Ja uz jsem musela znovu AD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8021
24.4.21 21:30
@Anonymní píše:
A máte některá dítě /děti? Ja brala kdysi neurol ale pak sem vysadila a byl klid.. Jenže se mi to vrátilo asi cca po 4 skoro 5 letech. Jak se vám prosim projevují úzkosti? Mě nejvíc bušení srdce a cele tělo je jiné v tu chvíli sem jak vyměněna :,(

Ano mam dve, jj buseni srdce atd. je to hodne neprijemne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16437
24.4.21 21:34
@Anonymní píše:
@Ou

nevyprávím svůj osobní příběh, nabízím praktické informace. Ber a nebo nech být. Tvoje volba.

Příspěvek upraven 24.04.21 v 21:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
24.4.21 21:34
@Anonymní píše:
A máte některá dítě /děti? Ja brala kdysi neurol ale pak sem vysadila a byl klid.. Jenže se mi to vrátilo asi cca po 4 skoro 5 letech. Jak se vám prosim projevují úzkosti? Mě nejvíc bušení srdce a cele tělo je jiné v tu chvíli sem jak vyměněna :,(

Deti mam 2. Vis, proc se ti to vratilo?
U me buseni srdce, stazene hrdlo, zaludek, na zvraceni, strach (hroznej strach). Ale ja znam spoustec, takze si umim pomoct docela i sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
24.4.21 21:39

@Nekoukej! Opravdu je to neprijemne. Zazila jsem si s tim svoje, taky vim, o cem je rec. U me az AD me zacala zklidnovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat