Je tu někdo kdo ví něco o bakterii naegleria fowleri?

Anonymní
16.8.21 20:08

Je tu někdo kdo ví něco o bakterii naegleria fowleri?

Může tato bakterie sama vzniknout v bazenu kde je voda z řádu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16.8.21 20:09

Žádná bakterie nemůže vzniknout sama od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13538
16.8.21 20:17
@Žižkovská žena píše: Žádná bakterie nemůže vzniknout sama od sebe.

A jak teda vznikla ta úplně první bakterie na světě? :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.8.21 20:24
@Prof. Farnsworth píše:
A jak teda vznikla ta úplně první bakterie na světě? :think: :mrgreen:

Zajímavá věc! Dodnes není úplně jasno, ale nejspíš náhodným spojením primitivních bílkovinových organel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13128
16.8.21 20:35

Život vznikal v naprosto odlišných podmínkách. Já osobně jsem ale zastáncem kreační teorie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14066
16.8.21 20:35

Tak hlavne to neni bakterie, ale prvok ;). Vyskytuje se ve sladke vode a pude, citlivy na chlorovani vody. V pitne vode z vodovodu by se vyskytovat nemel, spis ani ve studni, preferuje teplejsi vodu. V teplem bazenu, ktery neni osetren bazenovou chemii, se patrne vyskytnout muze :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13538
16.8.21 20:44
@Žižkovská žena píše:
Zajímavá věc! Dodnes není úplně jasno, ale nejspíš náhodným spojením primitivních bílkovinových organel.

Super :potlesk: :mavam:

A jak vznikly ty? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.8.21 20:47

@Prof. Farnsworth Spojením bílkovin, které vznikly spojením prvotních aminokyselin. Jestli chceš jít ještě dál, otevři si wikipedii o prebiotické prapolévce!

https://cs.wikipedia.org/…Prebiotická_polévka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6162
16.8.21 20:57
@Žižkovská žena píše:

nějak si nemyslím, že když dáme na jednu hromadu játra, plíce, mozek a svaly a budeme hodně dlouho třepat ve shakeru, přestaneme a vyleze nám z toho člověk… ;)

nebo když dáme na jednu hromadu kupy a kupy koleček malých velkých…tak nám po velkém třepání a mlácení bleskem do toho vypadne mechanismus z Antikythery / odhadované stáří 3000 let či více, schopen spočítat na x let dopředu konstelace hvězd na obloze, nechutná záhada /

ale to je je jedno, původně jsem chtěla pozdravit, protože jsem nick četla jako „židovská žena“… :mrgreen:…ale tak zdravím i tak

já jen že na „náhodný“ vznik složité fungující věci / bakterie/ se složitou nukleovou kyselinou, schopnou se ihned potažmo množit… nějak…prostě nevěřím

:nevim:

popírá to veškeré přírodní zákony…o entropii ani nemluvě

:mrgreen:

Příspěvek upraven 16.08.21 v 20:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
16.8.21 20:57

Já o ní slyšela poprvé dnes v souvislosti se smrtí dítěte. Člověk si občas říká, čeho všeho se musí ještě u dětí bát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4413
16.8.21 20:59

@Hobitka

Já teď zase četla, že vůči účinkům chlóru jsou odolné - takže v teplém chlorovaném bazénu zřejmě bez problémů… fuj, až se mi udělalo zle… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6162
16.8.21 21:01

@Žižkovská žena

pokud vím, tak teorie prebiotické polévky byla již dávno, dávno opuštěna

ono taky…když do něčeho tak křehkého a vágního jako nějaký „koacervát“ bude mlátit blesk, chudák spíše slavně zhebne, a vypaří se, než aby se transformoval zázrakem ve složitou bakterii / jedna bakterie je něco jako malá vyladěná chemická továrna /

kdo ví, faktem je, že to fakt nikdo neví, jak proboha na Zemi mohl vzniknout a hlavně se udržet život…některé teorie jsou docela zábavné, zábavné je i to, že to prostě nevíme

:kytka:

Příspěvek upraven 16.08.21 v 21:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4413
16.8.21 21:02

@triss86

Kde to psali?

Já dnes poprvé až teď při tomto příspěvku, jsem si vygooglila a fuj, vzpomínám na víkendové koupání v teplém bazénu a je mi úplně úzko… teď fakt nemám chuť děti do bazénu ještě někdy pustit… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4413
16.8.21 21:04

@Borrealis

A co víš o tom hnusném prvokovi?
Jak často se stane, že se kontaminuje bazén? Potažmo člověk, dítě…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 21:04

@triss86
Jako ze ted nejaky dite umrelo? Ted budu v haji jestli se dceri neco nestane. Nasi ho maj hodně teplej. Sice jim bezi filtrace a davaji tam tablety ale ted budu asi teda v haji a trnout kdyz to tu ctu. Skakala do vody a vyhazivali jsme ji rikala jsem si ze u vody z radu se nic nestane ale az pak mi doslo jestli se tam nemuze sama nejak vytvorit

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat