Je tu někdo po transplantaci?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.21 18:56

Je tu někdo po transplantaci?

Je tu někdo z vas, nebo znáte někoho, kdo je po transplantaci? Jakyhokoliv organu, nebo prstu apod.? Jak je to s léky na imunitu? Opravdu jste nebo někdo ze známých více nachylny k nemocem, nebo jsou tam jine nevyhody, jiné aspekty??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.11.21 19:37

Ahoj, já nejsem po transplantaci, ale mnozí moji pacienti ano. Podle typu transplantace užívají různé kombinace léků, které pomáhají tomu, aby tělo transplantovaný orgán přijmulo a „nezničilo“. Tyto léky jsou ze skupin imunosupresiv ( =látky, které potlačují funkci imunitního systému). Na druhou stranu způsobují to, že odpověd imunitního systému je potlačena i vůči různým infekcím, stejně tak reakce na očkování nebývá 100% atd. Největší dávky a silné kombinace imunosupresiv jsou první měsíce-2 roky po transplantaci…ale vše závisí na mnoha faktorech. Bez imunosupresiv by ale tělo transplantovaný orgán nepřijal…Složitější situace je u transplantace plic než třeba u ledviny…

• Citovat
  • Nahlásit
138
21.11.21 19:56
@Anonymní píše:
Je tu někdo z vas, nebo znáte někoho, kdo je po transplantaci? Jakyhokoliv organu, nebo prstu apod.? Jak je to s léky na imunitu? Opravdu jste nebo někdo ze známých více nachylny k nemocem, nebo jsou tam jine nevyhody, jiné aspekty??

Jsem po transplantaci ledviny. Beru imunosupresiva a kortikosteroidy na potlačení imunity. Nevím zatím, zda jsem víc náchylná k nemocem (nechci to vědět co nejdéle). Každopádně mám přísnější hygienický režim než obyčejní smrtelníci, obzvlášť teď v covidu. Obecně v období respiračních onemocnění nosit ochranu dýchacích cest (teď naprosto automaticky ve styku se všemi lidmi) a dbát na zvýšenou osobní hygienu. A nejenom v covidu omezení některých potravin, při práci s hlínou nosit rukavice, nemít doma zvířata, často měnit ručníky, častěji uklízet, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
21.11.21 19:57

Jo a taková perlička, když berete imunosupresi, tak nesmíte jíst grep, pomelo, granátové jablko a třezalku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 20:05

Co třeba transplantace prstů?

• Citovat
  • Nahlásit
71662
21.11.21 20:10
@Anonymní píše:

Ono se to právě podle toho orgánů bude velmi vyznamne lišit. Jiná situace je po transplantaci rohovky. Na opačném konci spektra po transplantaci kostní drene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat