Reklama

Je tu někdo proti vyřvávací metodě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 26 Další »

Reklama

Mišelin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.12 14:42
Dajdula píše:
Mišelin píše:
Dajdula píše:
Mišelin píše:
A pak ty diskuse tady, kde si radí, že když jednou vyřvávačka zabrala, tak podruhé už to prý nebude tak drsné a chce to jen vydržet, protože miminko to zkouší! Samozřejmě, že to zkouší, volání o pozornost, cit, pohlazení.
A už mi to nedá.
Jo, přesně tohle, trochu jinými slovy jsem v jedné diskuzi říkala.
Jenže vy vůbec netušíte, že při praktikování „vyřvávací“ ( schválně v uvozovkách ) třeba zrovna můj malej brečel, když to sečtu za ty dny, dohromady asi tak 5-7 minut, neusínal vyřízený pláčem, úzkostí, po hodině řvaní. Psala už jsem v několika diskuzích, jak jsem metodu praktikovala, jenže zakladatelka a jí podobní to asi nechce akceptovat a píšou pořád to samé dokola a celkem agresivně. Zkusím ještě jednou. Malýho jsem položila do postýlky, rozloučila se a odešla. On si tam něco povídal, pak začal hulákat, pak natahoval na pláč a jak se rozplakal, šla jsem za ním. Uklidnila ho, uložila pohladila, ještě jsem pro jistotu udělala něco srandovního, aby se zasmál. Pak jsem odešla. Tohle jsem opakovala několikrát. Občas se rozčiloval, tak to jsem ho tam chvilku nechala se rozčilovat. To člověk pozná podle tónu hlasu, kdy se rozčiluje a kdy je mu úzko. To je všechno, žádné nechávání vyřvat než usne. Tohle jsem popsala i v již zmiňované diskuzi o tom, že nás děti zkouší.Stejně se tam objevil příspěvek, jak můžeme „vyřvávací“ metodu aplikovat. Howgh
tak proč to nepošíšeš takhle, tedy té co se vyptává, protože když někdo tuhle metodu, kterou ty výše popisuješ nazve jako vyřvávací nebo Estvill, kdy matka nechá dítě řvát třeba i dvě hodiny, ikdyž se na něj jde dvakrát za tu dobu podívat.Takových debilních sizkuzí je tu spousta. A vůbec, tady se podporují matky, které daly přednost té náročnější verzi, tak nevím, proč se tu někdo furt takhle blbě obhajuje
Zrovna v té diskuzi jsem to takhle popsala a zbytečně. Já se neobhajuju, nepotřebuju to, ale tys použila v mírné obměně slova, která jsem použila včera v jiné diskuzi.Měla jsem potřebu na to reagovat. Jinak jsem v diskuzích nepotkala jinou maminu, která by jako vyřvávací metodu používala hodinové vyřvávání, bez toho aby tam chodila. To jsem četla poprvé až tady od tebe, žes malou nechala hodinu brečet.Estivilova metoda taky nic takového neříká-chodí se k dítěti po několika minutách. Jenom vytrhuješ věci z kontextu.

chodí se k dítěti po několika minutách třeba hodinu! tak jsem to myslela. takže vlastně řve hodinu! Vůbec nemá smysl se něják dohadovat, na tomhle se rozhodně neshodnem a tak jako se kvůli tomu můžeme hádat si např. můžeme rozumět v tom, zda dítěti povolit do pokoje počítač nebo ne…
Každý si může najít ty články a určit si, zda to bude praktikovat nebo ne. každý má jinou metodu způsobu, jak dítě utišit.

tohle je diskuze, která podporuje matky, co dítě plakat nenechají, ty můžeš podporovat a předávat zkušenosti těm, které mají opačnou potřebu. Máš stejné právo reagovat, jako jsem já reagovala na vyřvávačku u 6ti měsíčního dítěte. Jen jsem chtěl, aby, až někdo bude tady na emiminu hledat VYŘVÁVACÍ METODA, měl šanci si přečíst také názor těch, které volí jinou cestu a zabralo u nich něco jiného, protože nikdo tady nenapíše…VYDRŽTE, CHOVEJTE, MAZLETE, PLÁČ VĚKEM PŘEJDE, jen tu do vyhlédavače zadají ESTIVILL apod…

Všechno píšu, protože jsem cosi zažila a chci pomoci těm, které si neví rady. je mi líto těch dětí. to je všechno.

Dajdula
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 04.02.12 15:22
Mišelin píše:
Dajdula píše:
Mišelin píše:
Dajdula píše:
Mišelin píše:
A pak ty diskuse tady, kde si radí, že když jednou vyřvávačka zabrala, tak podruhé už to prý nebude tak drsné a chce to jen vydržet, protože miminko to zkouší! Samozřejmě, že to zkouší, volání o pozornost, cit, pohlazení.
A už mi to nedá.
Jenže vy vůbec netušíte, že při praktikování „vyřvávací“ ( schválně v uvozovkách ) třeba zrovna můj malej brečel, když to sečtu za ty dny, dohromady asi tak 5-7 minut, neusínal vyřízený pláčem, úzkostí, po hodině řvaní. Psala už jsem v několika diskuzích, jak jsem metodu praktikovala, jenže zakladatelka a jí podobní to asi nechce akceptovat a píšou pořád to samé dokola a celkem agresivně. Zkusím ještě jednou. Malýho jsem položila do postýlky, rozloučila se a odešla. On si tam něco povídal, pak začal hulákat, pak natahoval na pláč a jak se rozplakal, šla jsem za ním. Uklidnila ho, uložila pohladila, ještě jsem pro jistotu udělala něco srandovního, aby se zasmál. Pak jsem odešla. Tohle jsem opakovala několikrát. Občas se rozčiloval, tak to jsem ho tam chvilku nechala se rozčilovat. To člověk pozná podle tónu hlasu, kdy se rozčiluje a kdy je mu úzko. To je všechno, žádné nechávání vyřvat než usne. Tohle jsem popsala i v již zmiňované diskuzi o tom, že nás děti zkouší.Stejně se tam objevil příspěvek, jak můžeme „vyřvávací“ metodu aplikovat. Howgh
tak proč to nepošíšeš takhle, tedy té co se vyptává, protože když někdo tuhle metodu, kterou ty výše popisuješ nazve jako vyřvávací nebo Estvill, kdy matka nechá dítě řvát třeba i dvě hodiny, ikdyž se na něj jde dvakrát za tu dobu podívat.Takových debilních sizkuzí je tu spousta. A vůbec, tady se podporují matky, které daly přednost té náročnější verzi, tak nevím, proč se tu někdo furt takhle blbě obhajuje
Zrovna v té diskuzi jsem to takhle popsala a zbytečně. Já se neobhajuju, nepotřebuju to, ale tys použila v mírné obměně slova, která jsem použila včera v jiné diskuzi.Měla jsem potřebu na to reagovat. Jinak jsem v diskuzích nepotkala jinou maminu, která by jako vyřvávací metodu používala hodinové vyřvávání, bez toho aby tam chodila. To jsem četla poprvé až tady od tebe, žes malou nechala hodinu brečet.Estivilova metoda taky nic takového neříká-chodí se k dítěti po několika minutách. Jenom vytrhuješ věci z kontextu.

chodí se k dítěti po několika minutách třeba hodinu! tak jsem to myslela. takže vlastně řve hodinu! Vůbec nemá smysl se něják dohadovat, na tomhle se rozhodně neshodnem a tak jako se kvůli tomu můžeme hádat si např. můžeme rozumět v tom, zda dítěti povolit do pokoje počítač nebo ne…
Každý si může najít ty články a určit si, zda to bude praktikovat nebo ne. každý má jinou metodu způsobu, jak dítě utišit.

tohle je diskuze, která podporuje matky, co dítě plakat nenechají, ty můžeš podporovat a předávat zkušenosti těm, které mají opačnou potřebu. Máš stejné právo reagovat, jako jsem já reagovala na vyřvávačku u 6ti měsíčního dítěte. Jen jsem chtěl, aby, až někdo bude tady na emiminu hledat VYŘVÁVACÍ METODA, měl šanci si přečíst také názor těch, které volí jinou cestu a zabralo u nich něco jiného, protože nikdo tady nenapíše…VYDRŽTE, CHOVEJTE, MAZLETE, PLÁČ VĚKEM PŘEJDE, jen tu do vyhlédavače zadají ESTIVILL apod…

Všechno píšu, protože jsem cosi zažila a chci pomoci těm, které si neví rady. je mi líto těch dětí. to je všechno.

No, já jen doufám, že mě příště v nějaké podobné diskuzi nebude někdo
napadat a osočovat, že svoje dítě stresuju, frustruju, trápím a že z něj vyroste nesebevědomý, zloměný a zakomplexovaný člověk :roll: poté, co jsem sáhodlouze vysvětlila, jak jsem vyřvávací metodu používala.

Scarlett2011 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.12 15:28
Dajdula píše:
Mišelin píše:
Dajdula píše:
Mišelin píše:
Dajdula píše:
Mišelin píše:
A už mi to nedá.

No, já jen doufám, že mě příště v nějaké podobné diskuzi nebude napadat a osočovat, že svoje dítě stresuju, frustruju, trápím a že z něj vyroste nesebevědomý, zloměný a zakomplexovaný člověk :roll: poté, co jsem sáhodlouze vysvětlila, jak jsem vyřvávací metodu používala.

Ja teda musim podporit Dajdulu.
Vsichni odpurci teto metody si ji podle meho predstavuji az moc cerne.
Nas maly taky neplakal nejak histericky a do 15 minut spinkal. Chodila jsem za nim taky casto a pak uz se jen polozil a sam usnul. Bez place.
Vy to berete jako, ze sve deti trapime a ze trpi. Podle mne deti trpi daleko vic tim, ze neumeji sami usnout a nikdo je to nenauci. Tudis nemaji dostatek spanku a nemohou se dostatecne rozvijet. Ted mluvim o tech maminkach, ktere tu tvrdi, ze rok svoje deti uspavali hodinu v naruci a nechali sve deti budit se 5× za noc. To si teda myslim, ze je horsi, nez je nechat dva dny trochu poplakat. :nevim:

peggyska
Závislačka 4531 příspěvků 04.02.12 15:31

Já ale tomuhle neříkám vyřvávací metoda,praktikovala jsem to u Ondry taky,nechtěl sám večer usínat,ale on neplakal,jen natahoval,tak jsem potmě šla,dala dudlík,pohladila a řekla jsem:jde se spát…první den jsem šla asi 10×,druhý už jen 3× a od té doby usíná sám…už 4 měsíce :palec: ,ale kdyby plakal,tak ho samozřejmě utěším,ale já fakt dám do postýlky,zhas­nu,řeknu:jde se spát a jdu pryč,někdy usne hned,někdy si chvíli povídá a usne…ale jako to není vyřvávací metoda :nevim: …tu si představuji tak,že matka pije kafe a dítě jí v pokoji řve,jak na lesy a ona si řekne,že přestane,tak co by tam chodila :pocitac:

Scarlett2011 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.12 15:35
peggyska píše:
Já ale tomuhle neříkám vyřvávací metoda,praktikovala jsem to u Ondry taky,nechtěl sám večer usínat,ale on neplakal,jen natahoval,tak jsem potmě šla,dala dudlík,pohladila a řekla jsem:jde se spát…první den jsem šla asi 10×,druhý už jen 3× a od té doby usíná sám…už 4 měsíce :palec: ,ale kdyby plakal,tak ho samozřejmě utěším,ale já fakt dám do postýlky,zhas­nu,řeknu:jde se spát a jdu pryč,někdy usne hned,někdy si chvíli povídá a usne…ale jako to není vyřvávací metoda :nevim: …tu si představuji tak,že matka pije kafe a dítě jí v pokoji řve,jak na lesy a ona si řekne,že přestane,tak co by tam chodila :pocitac:

Jenze to je podle mne problem teto diskuze a mnoha dalsich. Kazdy si pod vyrvavaci metodou predstavi neco jineho. :)
Ja jsem taky myslela, ze vyrvavaci metoda je i to, ze za nim chodim kazdou minutu a utesuju ho. Proto jsem se tu na zacatku tak rozcilovala. :)
Pak mi to bylo vysvetleno, ze ostatni mysleji neco jineho.
Ale to se musi rict hned na zacatku. Verim, ze naprosta vetsina zastancu teto metody tady na emiminu ma na mysli tu vyrvavaci metodu jako ja.
Jinak by prece to dite soupli nekam do pokoje, zavreli dvere a pockali az za dve hodiny samo vycerpanim usne. Nezjistovali by si informace a netrapili by se tim, jak to presne delat, po kolika minutach za ditetem jit apod. :nevim:

sterezie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.12 15:45

Tak já teda taky něco málo ještě napíšu :mrgreen:
Dajdulo, to, že jsi takové maminky, co dítě nechají vyřvat nepotkala, neznamená, že neexistují ;) existovaly, existují a existovat budou, třeba ty, co na emimino moc nechodí a řídí se radami svých maminek a babiček..(tím neříkám, že tyto rady jsou vždy špatné, ale sama mám zkušenost se svou babičkou ;) podle které mám třeba malé dát na zadek, když se počůrá jinde než v nočníku-je jí rok..)Takže ano, proti metodě nechat řvát, dokud se dítě neunaví, protože mu přeci nic nechybí, jsem stoprocentně…Metoda kontrolovaného pláče je pro nás sci-fi, moje dítě by bylo schopné řvát až do rána a navíc bych neměla na tohle nervy, pláč mého dítěte je mi prostě nepříjemný ;)
ALE, myslím, že je třeba důsledně u většího dítěte rozlišovat pláč a řev :lol: a to fakt, jak jsem psala, pláč mojí malé mě rozhodně v klidu nenechá, kdežto urputný řev už vcelku jo..zas nechci, aby měla pocit, že takovýmto chováním si něco vymůže :think:

Mišelin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.12 15:47

tak jo, tak nejsme ani jedna špatná a zřejmě na každé dítě zabírá něco jiného, někdo potřebuje trochu bič, jiný cukr. tyhle diskuse jsou fakt k něčemu. kam jsme se to dopracovaly? až sem… myslím, že to nejedné zoufalé matce pomůže a nebude muset své dítě něják trápit opravdovou vyřvávačkou

peggyska
Závislačka 4531 příspěvků 04.02.12 15:48
sterezie píše:
Tak já teda taky něco málo ještě napíšu :mrgreen:
Dajdulo, to, že jsi takové maminky, co dítě nechají vyřvat nepotkala, neznamená, že neexistují ;) existovaly, existují a existovat budou, třeba ty, co na emimino moc nechodí a řídí se radami svých maminek a babiček..(tím neříkám, že tyto rady jsou vždy špatné, ale sama mám zkušenost se svou babičkou ;) podle které mám třeba malé dát na zadek, když se počůrá jinde než v nočníku-je jí rok..)Takže ano, proti metodě nechat řvát, dokud se dítě neunaví, protože mu přeci nic nechybí, jsem stoprocentně…Metoda kontrolovaného pláče je pro nás sci-fi, moje dítě by bylo schopné řvát až do rána a navíc bych neměla na tohle nervy, pláč mého dítěte je mi prostě nepříjemný ;)
ALE, myslím, že je třeba důsledně u většího dítěte rozlišovat pláč a řev :lol: a to fakt, jak jsem psala, pláč mojí malé mě rozhodně v klidu nenechá, kdežto urputný řev už vcelku jo..zas nechci, aby měla pocit, že takovýmto chováním si něco vymůže :think:

Ale tak tady už začíná záležet na věku :nevim: …je jasný,že je rozdíl mezi měsíčním miminkem a ročním miminkem,které už je lehce vyčůrané a zkouší,co si může dovolit…navíc každá mamka pozná,jestli mimi řve bolestí,hlady nebo protože se nudí :nevim:

Mišelin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.12 16:53

možná si to někdo neuvědomuje, nebo se s tím nesetkal, ale jsou i takové matky,které se moc na věk neohlížejí. Vztekání se apod. u dvouletého dítěte je asi na zkrocení, ale u pár měsíců starého mimíska, kterému třeba můžou růst zuby? Někdy mi vstávají chlupy na těle, když si čtu, jak je maminka zoufala, protože její 6týdenní mimčo nespí déle než 4 hodiny v kuse a kamarádčino prospí celou noc…
Já nevím, někdy mi přijde, že některé postrádají mateřský pud, kterého já mám asi nadbytek :-(. Nechci se psaovat na super mámu, určitě nejsem a dělám spoustu chyb, ani na nějákého radílka, jen se mi chce zabránit některým nezkušeným a méně citlivým, aby dělaly něco, o čem si někde přečtou, že to výborně zafungovalo. ono když si přečtete o estivillově metodě, tak… no mě se prostě z toho dělá docela zle. nevím, proč se pořád děti tabulkují do toho, kolik hodin by měly v danném věku a kdy by měli lézt. Naštěstí mám i rozumnou MUDr, takže ačkoli se moje dcera v 7 m ještě stále nedokázala přetočit na břísko, zprdla mě, at neškatulkuju a přestanu srovnávat. a ejhle, ted lozí jako o závod :D

Internet a dostupnost informací je fajn, ale někdy je to k neprospěch

Milkiway
Kecalka 425 příspěvků 04.02.12 18:19

Tak jo.Musim uznat,že tu metodu co použila třeba Scarlett není vyřvávací.Já tohle nikdy řešit nemusela.Nám zabírá šátek skoro na všechno.Syn mi usíná u prsa,kojim v noci po dvou hodinách.Spíme spolu takže mi to neva.Pláč nesnesu,je mi z něj zle.Příroda to dobře vymyslela,aby ti drobci nezůstali bez pomoci.Jsem ráda za tuhle diskuzi,taky jsem si myslela,že nás tu moc není. :kytka: Nenapadlo mě,že už není chuť na některé diskuze reagovat.Taky někdy žasnu co se tu dočtu a přijde mi,že miminka jsou některým jen na obtíž. :cert: Já si to své teda užívám. :srdce:

sterezie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.12 18:26
Milkiway píše:
Tak jo.Musim uznat,že tu metodu co použila třeba Scarlett není vyřvávací.Já tohle nikdy řešit nemusela.Nám zabírá šátek skoro na všechno.Syn mi usíná u prsa,kojim v noci po dvou hodinách.Spíme spolu takže mi to neva.Pláč nesnesu,je mi z něj zle.Příroda to dobře vymyslela,aby ti drobci nezůstali bez pomoci.Jsem ráda za tuhle diskuzi,taky jsem si myslela,že nás tu moc není. :kytka: Nenapadlo mě,že už není chuť na některé diskuze reagovat.Taky někdy žasnu co se tu dočtu a přijde mi,že miminka jsou některým jen na obtíž. :cert: Já si to své teda užívám. :srdce:

Já si to své taky užívám, ale chápu, že někdy je to fakt na palici ;)
A spíš mě teda dostává, sice je to OT :oops: , kromě vyřvávání do padnutí, třeba maminky, které si sice dítko užívají, ale cpou ho v 6m svíčkovou a né nějakou dětskou verzí, „učí“ sedět, protože by to přeci už měl umět a psát jak se to daří, že když je dítě obloženo polštáři, tak už se moc nekácí :roll: na jakékoliv argumenty argumentace typu: my to taky přežili…neberte to prosím nikdo jako provokaci ;) jen mě to dostává, ale jasně, každej to máme jinak, takže se snažím neodsuzovat a podobně se to snažím akceptovat i u toho, když někdo nechává dítě vyřvat…

medulinkax
Echt Kelišová 8863 příspěvků 04.02.12 19:08

Mě teda u malých miminek vadí i Estevillova metoda. Nejvíc se mi příčí, když si na diskuzích čtu, že jsou miminka vyčůraný a dožadují se svého a to se musí zarazit 8o. Já si myslím, že rozhodně dítě neumí být podlé, prostě něco ho trápí a bohužel to jinak neumí dát najevo :roll:

sterezie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.12 19:09
medulinkax píše:
Mě teda u malých miminek vadí i Estevillova metoda. Nejvíc se mi příčí, když si na diskuzích čtu, že jsou miminka vyčůraný a dožadují se svého a to se musí zarazit 8o. Já si myslím, že rozhodně dítě neumí být podlé, prostě něco ho trápí a bohužel to jinak neumí dát najevo :roll:

taky tak ;)

Lenkaamimi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.12 19:11
Mišelin píše:
Lenkaamimi píše:
jáá jsem ten pravý expert na na velké hádky, kdy se mi otevírá kudla v kapse při výrocích typu : „nechovej furt toho mamánka, zvykne si. nechoď k němu když si zabrečí. nech ho brečet, lépe usne. neřvi, říkám ti neřvi, nebo ti ještě přidám.“ tak holky, za tohle se mi otvírá kudla v kapse a spouštějí se veškeré mateřské pudy, které mám a měním se ve lvici. .-) U nás to funguje takhle : malýho ( dnes 8 let ) nenechávám nikdy brečet. nemá proč brečet. kojila jsem vždy podle potřeby, nosila ho do úmoru když ho bolelo bříško, když spadl a odřel si koleno, neexistovalo nebreč jsi chlap, neexistovalo " to nic není " ono to totiž bolí a ne že to nic není. prostě holky, se mnou by jste si na toto téma pokecali. :-))a pozor - to nejsem nějaká pipina, co ho obskakuje jak prdlá, naopak. ale jednou je to dítě tak je to dítě. naše sousedka to je dílo, tam ty děti řvou často, kolikrát tak usedavě, až se mi krájí srdíčko.

Kolikrát já si vyslechla, že rozmazluju, že si na sebe pletu bič,že jsem a budu otrokem svého dítěte apod…Hrozně mi vadí dnešní doba, která je sice plná možností pro maminky, ale jaksi mám pocit, že se myslí více na ty matky než děti…Pořád píšou o tom, jak si maminka musí udělat svůj klid apod…tak pokud chce a chtěla mít klid, neměla si pořizovat dítě. Když vidím ty pipiny na podpadcíh, co jdou posedět do kavárny s prckem, v hubě cigáro a miminko, který mu není ani půl roku brečí jako kdyby ho řezali, tak je mi do breku. A pak ty diskuse tady, kde si radí, že když jednou vyřvávačka zabrala, tak podruhé už to prý nebude tak drsné a chce to jen vydržet, protože miminko to zkouší! Samozřejmě, že to zkouší, volání o pozornost, cit, pohlazení.

Když někdo tvrdí, že je dítě najezený, přebalený a nic mu nechybí, tak by mělo být zticha a že si jen vyžaduje náruč, tak bych tu ženskou ubodala. Ono totiž ta matčina přítomnost je asi to nejvíc, co tomu děcku může někdo dát…

Já jsem fakt kolikrát padala na hubu, ale malou jsem nenechala plakat samotnou. nosila jsem v šátku, nosítku, brala všude po domě s sebou lehátko, jen aby ji bylo fajn. že jsem se v noci nevyspala nebo mě bolely záda jako kráva, to nemám zapotřebí někomu vyprávět. to není důvod, abych naučila dítě to, aby se dokázalo uklidnit samo..

to jsi tak krásně napsala… :potlesk:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 04.02.12 19:20

Já já já jsem proti Estivilovi a všemu násilnému na dětech vůbec. Nečetla jsem celou diskuzi, ale mám potřebu to sdělit světu :oops: :mrgreen:
Jéje, taky jsem si vyslechla keců o rozmazlování :roll: Nebo kojení, mělo by se přestat do roka, páč pak se bude těžko odvykat :zed: :zed: :zed: spaní v posteli s rodiči se bude těžko odvykat :zed: :zed: :zed: a teď jako „zkušená“ matka můžu říct - PRDLAJZ šlo to pěkně nenásilně a samo. Když jsem chtěla přestat kojit, tak se syn postupně odstavil, teď už také spí ve své posteli a usíná sám, tudíž mi všichni pochybovači polibte Estivilla :jazyk: :mrgreen:

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 26 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >