Je tu někdo s rh- a druhé těhotenství nebo dítě dopadlo špatně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marky983
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 25.02.17 20:36
je tu někdo s rh- a druhé těhotenství nebo dítě dopadlo špatně?

Ahoj holky, jsem rh- a dcera je RH+… V propouštěcí zprávě nemám napsané že mi píchli anti D globulin. Volala jsem do porodnice a v jejich systému to prý zaznamenané mají… No já si tu injekci ani nepamatuju..Jsou to skoro 3 roky… Tak mám strach jestli nekecaj.
Ale i kdyby mi ji opravdu píchli, tak mě zajímá, jaké je procento, že se mi narodí díky tomuto problému postižené dítě, nebo že budou velké komplikace. Uvažuji o druhém dítěti, ale hrozně se bojím :(

Reakce:

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 25.02.17 20:42

Taky mám rh -, manžel +.

První dítě rh +, další těhotenství sice nedopadlo, ale tomuto bych to nepřisuzovala - druhé dítě opět rh+.

Chtěli jsme třetí…prošla jsem mimoděložním. Třetí dítko rh -

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 25.02.17 20:43

A matne si vzpomínám, že jsem nějakou injekci dostala právě na tohle už přímo v těhotenství.

nozu
Extra třída :D 11666 příspěvků 25.02.17 20:49

Neboj se toho. Protilátky se sledují v průběhu těhotenství a četla jsem, že se nově už dává antiD injekce již v průběhu těhotenství.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 20:57

Sestra je minuska, synovec pluska, svagr pluska. Injekci dostala, presto nasledovaly tri spontanni potraty. Dalsi deti nema.
To telo s velkou pravdepodobnosti ten plod proste vylouci…

Lenntillka
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 25.02.17 20:57

Ahojky, u me prvni tehu Zamkle-injekce, za rok a pul porod syn RH.+-injekce, za rok a pul spontalni potrat v 10tt… duvod byl velmi rizikova hladina minusoveho faktoru-laicky receno ta injekce po porodu „vyprchala“.Nechci desit, jen popros sveho gynokologa at ti udela odbery na protilatky…on to vyhodnoti a dle potreby te pichnou a hura na tehulkovani! Drzim pesticky :palec:

Marky983
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 25.02.17 21:00
@Lenntillka píše:
Ahojky, u me prvni tehu Zamkle-injekce, za rok a pul porod syn RH.+-injekce, za rok a pul spontalni potrat v 10tt… duvod byl velmi rizikova hladina minusoveho faktoru-laicky receno ta injekce po porodu „vyprchala“.Nechci desit, jen popros sveho gynokologa at ti udela odbery na protilatky…on to vyhodnoti a dle potreby te pichnou a hura na tehulkovani! Drzim pesticky :palec:

to jde udělat test na protilátky před otěhotněním???… Vždyt ty se začnou tvořit až když budu mít v sobě plod s rh+ ne?…

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 25.02.17 21:00

Taky mám Rh-, AntiD sem zaznamenala velice matně, po císaři.. Po několika letech po revizi mi jí píchli taky. Teď se dává už ve 28tt, a pak po porodu. Protilátky se sledují hned od začátku. Buď v klidu..

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 25.02.17 21:02
@Marky983 píše:
to jde udělat test na protilátky před otěhotněním???… Vždyt ty se začnou tvořit až když budu mít v sobě plod s rh+ ne?…

Dělá se s krevníma testama na začátku těhotenství.. Mě to teď dělali cca v 8 týdnu

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 25.02.17 21:04

Schválně jsem se šla podívat do průkazky. 8+0 už byly výsledky protilátek. Dostala jsem kartičku, že jsem Rh- a že protilátky jsou negativní a mám jí nosit v průkazce

Lenntillka
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 25.02.17 21:17

@Marky983 Ted to po sobe ctu a napsala jsem to spatne ano :mrgreen: Odbery se zjisti, jaka je hladina me krve resp.Rh faktoru. Jsou na to nejake hodnoty, ktere kdyz jsou vyssi, je vyssi i pravdebodob­nost"neprijmu­ti"plodu…mozna to neumim tak vysvetlit…kaz­dopadne mudr. Urcite vysvetli lepe…ja v prosinci prodelala SP a prave na to konto mi zjistili hranicni tyto hodnoty…byla jsem na trech injekcich v tydenni frekvenci a pak mi znovu delali odbery a hodnoty se srovnaly… :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 21:52

První dítě jen lehká žloutenka, druhé dítě hemolyticka nemoc, těžká zloutenka v porodnici, po propuštění opět hospitalizace. třetí a čtvrté dítě úplně v pořádku, páté těhotenství spontánní potrat v 5.týdnu, bez nutnosti revize, bez injekce, prý se to tak brzy neřeší. Jsem opět těhotná, koncim 7.týden a jsem vyklepana jak ratlik, aby to bylo ok. Všechny deti rh plus. U prvních dvou injekce az po porodu, u dalších dvou ve 28.týdnu a po porodu.

Luminel
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 25.02.17 22:19

@Marky983 už před 3mi lety mi dali injekci ještě během těhotenství (+ teda 2. po porodu), nedostala jsi ji taky?

Marky983
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 26.02.17 09:34

@Luminel dostala jsem ji při odběru plodové vody a po porodu si to vůbec neuvědomuji. A ve zprávě to ani nemám… To je taky důvod proč jsem víc nervozní… Jsou to skoro 3 roky zpět…

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 26.02.17 11:16

Já si injekci anti D pamatuju, ale vůbec netuším, že mi sestra píchala Fraxiparine. Jako důkaz jsem ovšem měla pěknou modřinu :) Teď čekám druhé a protilátky se sledují hned od prvních odběrů a nově se anti-D aplikuje už v 28. týdnu. „Povinné“ to zatím není, zrovna jsem to řešila s doktorkou. Souhlasila s mým názorem, že pokud mám protilátky negativní, tak je to nejspíš zbytečné. Po porodu se anti D stejně dává znova.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >