Je tu někdo se stejně uplakaným miminkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucienne12
Nováček 4 příspěvky 12.06.19 17:18
Je tu někdo se stejně uplakaným miminkem?

Ahoj holky, dceři jsou 4 týdny a pořád je taková nervózní a brečí. Přes den ji doma většinou zvládám utišit, nebo spíš uspat, ale KAŽDÝ večer od 19:00 do 22:00 je řev na který nic nepomáhá dýl než na pět minut. Pak se nechá nakojit a usne. Dneska jsem byla na kontrole kyčlí a všechny maminky tam měly hodná miminka, která se kolem sebe zvědavě rozhlížela. To ona ne. Chvíli spala, ale pak spustila jekot. Byla přebalená, nakrmená, pochovaná, nafouklá nebyla,… Asi byla nervózní z jiného prostředí? Vrátila jsem se domů s pocitem že jsem naprosto nemožná matka. Teď jsem jí nakojila a ona usnula, tak je klid, ale takové hodné tiché koukající miminko to prostě nikdy není, i když se snažím jí chovat a ukazovat jí hračky. A navíc ten řev každý večer se kterým jí neumím pomoct. Máte někdo stejné miminko? Prosímvás, že nejsem sama? Dcera se narodila po dlouhém porodu akutní sekcí kvůli hypoxii a já navíc pak měla nějaký zánět a dlouho jsem se z toho dostávala, takže dva dny se o ní v porodnici staraly sestřičky a nosily mi jí jen na přikládání, může to být tím počátečním odloučením? :(

Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 12.06.19 17:27

Co nositko? Me zabralo. Mam Tula ftg. Jinak u nas zabralo obcas poradne precpat, vykrkat, bud pred spanim chovat, necim obecpat prostor kolem sebe. Ale nositko to vyhralo jako :D nejsi sama.

Prtulak
Kecalka 474 příspěvků 12.06.19 17:27

Ve čtyřech týdnech neměl syn zájem ani o okolí natož o hračky, vždyť je to novorozenec. Nebyly ty děti na kyčlích větší? Večerní řvaní jsme měli taky… No dodnes neusne bez hysteraku. Těžký porod samozřejmě může ovlivnit chování miminka. Existuje ještě tzv. KiSS syndrom, zkus se po něm podívat. Zkus nosit - šátek, některé maminky si to nemohou vynachválit. :mavam:

nonina
Závislačka 4140 příspěvků 12.06.19 17:41

Má dcera byla do půl roku naprosto uřvané a neuklidnitelné dítě. Denně naječela i 11 hodin v kuse a nepomáhalo naprosto nic. Od nošení, houpání, tulení přes nechání vyřvat. Nic, nic nic. Ječela fakt do půl roku a my byli zoufalí. V půl roce se to změnilo, v což jsme ani nedoufali, po tom, kdy nám bylo říkáno, že v šesti týdnech to přejde - nic, ve třech měsících to přejde - nic, tak nakonec v půl roce. Nedávno jsme si pustili malé video, které jsem tehdy nahráli a nechápeme, že jsme to ustáli se zdravým rozumem.
Takže, nejsi sama, - věta naší doktorky byla: " To víte, některé děti to tak mají." - já na tuhle větu jsem alergická dodnes, protože vše co mají některé děti, tak to naše má - a to dodnes, i když to by bylo již na docela jinou debatu.
Vydrž, určitě bue lépe. Nyní mohou neblaze působit i ta vedra, nedělá to dobře ani nám, dospělým, natož novorozenečkovi.

luci.no
Kecalka 478 příspěvků 12.06.19 17:42

Pravidelny vecerni plac byva kolika. Co ja se nahopsala na mici :roll: Mladsimu vyhovovalo zavinuti. Ono taky tohle vedro neni prijemne nam, natoz takhle malemu ditku.

Valerie83
Kecalka 303 příspěvků 12.06.19 18:15

Zažila jsem přesně totéž. Pomáhalo pevné zavinutí podle Karpa. Obě děti jako miminka byly hypertonické - tj. měly velké svalové napětí, neustále sebou třásly a kroutily se. Kvůli tomu pak dítě samo sebe ruší a nemůže usnout a potom je z toho unavené a pláče. Je to pak začarovaný kruh. Nám pomohlo to zavinutí při usínání. Díky tomu se děti vyspaly a nebrečely

Crystaline
Nováček 4 příspěvky 12.06.19 18:51

@Lucienne12 u nas to byl projev koliky. Preslo po espumisanu, biogaie a masirovani briska.

Uživatel je onlineMartha03
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 12.06.19 18:57

Ahoj. No jasně, že to znám, ne všechna miminka stále jen spí a jsou hodná. Naše malá prakticky prorvala první čtyři měsíce, kolíky, nepomáhalo na ně nic. Přešlo to až časem. Pak zase rvala u každýho kdo si ji chtěl pochovat, takže kromě mě a manžela nikdo nesměl ani do její aury natož do náručí. Teď má skoro 8 měsíců a už je to lepší. Paradoxně když jsem s ní byla na kyčlích, u doktorky nebo tak chovala se jako hodné malé miminko :lol: a jak jsme dojeli domů :cert: to přejde neboj, my byli taky zrali na Bohnice, manžel si chodil odpočinout do práce a já si užívala migrény :lol: :lol:

Hoa Mai
Kelišová 6428 příspěvků 7 inzerátů 12.06.19 19:06

@Lucienne12 jj, mela jsem takove deti dve ze tri. Neni to tim, ze bys byla neschopna, pricin muze byt spoustu, ale z velke casti to byva povaha. Ja mela nejhodnejsi prvni miminko, to byl takovy vesely samostatny usmevavy tvorecek a pak prisli dva neodlozitelni, absolutne nerezimovi satanasi. A moje deti mely bezproblemove a relativne rychle porody s bondingem a kojenim na sale, takze v tom bych zakopaneho psa taky uplne nehledala. Proste mas narocne dite, budes to muset nejak preklepat, co nejvic nosit, kojit, mazlit, idealne si poridit satek, bez toho ja bych si to s tema svyma dvema nedovedla predsatvit. A neboj, ono ho to driv nebo pozdeji prejde. Moji oba satanasi jsou uz dnes normalni, vesele, pohodove deti.
Jo a z kycli mame z tretim ditetem taky vyzivny zazitek. Jecela tak, ze mi doktor musel kricet do ucha, abych rozumela, co mi rika. A to ho jeste pocurala (jako ostatne vsechny moje deti, jen ty prvni dve u toho nejecely).

Příspěvek upraven 12.06.19 v 19:08

Julinka 18
Kecalka 262 příspěvků 12.06.19 19:08

@Lucienne12 Malá trpí večerními kolikamo, nevím jaký jsi měla porod ale moje malá 3 měsíce total probrecela, vyrovnala se s ošklivý porodem a neboj, máš úplně normální mimco, to ti jenom tak připadá, že brečí jenom tobě…

kazetkakiki
Povídálka 18 příspěvků dnes v 09:11

Moje 7tydenni miminko je taky uplakanek a též mám pocit, že všichni kolem mě mají pohodová miminka :roll:, po nakojeni je pár minut v klidu a pak se spustí koncert :cert:, pomáhá jedine zavinout, fén k hlavě nebo hlasitý „ššššš“ do ouška a houpat…pak je klid :mrgreen:. Jinak sebou neustále mrská, je hodně živá. :dance:

Lucienne12
Nováček 4 příspěvky dnes v 19:06

Všem děkuju za povzbudivé zprávy a přeju hodně štěstí s vašimi miminky, nebo už vyrostlými miminky.

Váš příspěvek
Reklama