Reklama

Je tu někdo v dluhové pasti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 17:55
Je tu někdo v dluhové pasti ?

Ahoj, je tady někdo v dluhové pasti, že má dludy např.10 let apod.Jak se vám žije a řešíte to nějak?
Já už v tom létám cca 10 let. nemám šanci to splatit. :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 05.04.18 17:58

Tak supiš, u nás to jeden v rodině taky neřešil. Zapojila se celá rodina, tak snad budeš mít taky štěstí. Toho člověka dodnes podporuju, ale nemám ho ráda

terien
Kelišová 7471 příspěvků 05.04.18 18:09

A jak jsi přišla k dluhům, který ani nesplatiš?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 18:26
@Anonymní píše:
Ahoj, je tady někdo v dluhové pasti, že má dludy např.10 let apod.Jak se vám žije a řešíte to nějak?
Já už v tom létám cca 10 let. nemám šanci to splatit. :think:

Pracuji v Azylovém domě, tam je v dluhové pasti každej druhej. Nejhorší je, že k tomu došli naprostou ignorací základních pravidel. Je to hrozný, když třeba pětadvacetiletej člověk má dluhy, které, pokud se nestane zázrak, nezaplatí nikdy.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28547 příspěvků 05.04.18 18:30
@Anonymní píše:
Pracuji v Azylovém domě, tam je v dluhové pasti každej druhej. Nejhorší je, že k tomu došli naprostou ignorací základních pravidel. Je to hrozný, když třeba pětadvacetiletej člověk má dluhy, které, pokud se nestane zázrak, nezaplatí nikdy.

za blbost se platí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 18:34
@Burj Chalifa píše:
za blbost se platí.

Někteří jsou bohužel z rodin, kde už to snad dostali do kolíbky. V 18 dostanou od rodičů howwno a s dluhem za popelnice. Jsou to ještě děcka a nevidí do budoucnosti. Všude reklamy, masáže, jak je strašně jednoduché si vzít půjčku. Já bych to zakázala a na půjčky dala strop. Zničit si život jde rychleji, než zmoudřet.

Anonymní 
@Burj Chalifa píše:
za blbost se platí.

Někteří jsou bohužel z rodin, kde už to snad dostali do kolíbky. V 18 dostanou od rodičů howwno a s dluhem za popelnice. Jsou to ještě děcka a nevidí do budoucnosti. Všude reklamy, masáže, jak je strašně jednoduché si vzít půjčku. Já bych to zakázala a na půjčky dala strop. Zničit si život jde rychleji, než zmoudřet.

Anonymní 
@Burj Chalifa píše:
za blbost se platí.

Někteří jsou bohužel z rodin, kde už to snad dostali do kolíbky. V 18 dostanou od rodičů ho.no a s dluhem za popelnice. Jsou to ještě děcka a nevidí do budoucnosti. Všude reklamy, masáže, jak je strašně jednoduché si vzít půjčku. Já bych to zakázala a na půjčky dala strop. Zničit si život jde rychleji, než zmoudřet.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 18:44

Jednu takovou blbku máme v rodině, vlastně dvě. Moje tchýně a švagrová. Tchýně utíká před dluhem už cca 15let. Mění země pobytu, teď je v Moskvě. Když přijede nemá žádný oficiální příjem. Nikde není evidovana. Ví, že nebude mít důchod a je jí to jedno. A švagrová má ve svých 25letech dluh kolem 3mil. Jak ho udělala? Myslela si, že založit firmu je snadný a lidem neplatila zdravotní a sociální. Neplatila daně. Nic. Dluží za nájmy a zboží. A když se jí člověk zeptá, proč neplatila, tak vám do očí řekne: nikdo mi neřekl, že něco takového mám dělat. Prostě na facku. Teď je na ní už exekuce. Jenže ofiko bydlí na magistrátu, do práce chodí ofiko jen za minimální mzdu, z toho jí toho moc nestrhnou a ostatní ji vyplácí přes někoho na černo. A kdyz ji řeknu, začni si normálně vydělávat, tak se mi vysměje, že přeci nebude žít z té almužny. :zed: :zed: Prosím anonym nechat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 10:11

Já jsem. manželovo dluhy. stěhuju se někam do pryč. nikdy nebudu platit něčí dluhy. radši jsem pracovala načerno a byla u toho na pracáku…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 10:32

Utekla jsem do zahraničí a tam začala nový život.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 13:19

Ano, jsem. Bohužel. Vždycky jsem si myslela, že se do takové situace může dostat jen blbec, nebo totálně finančně negramotný člověk. Ale je to dlouholetý proces a může se to stát komukoliv. Nenechala jsem to zajít do exekucí, nemám žádnou. Jen u jednoho věřitele jsem s jednou splátkou po splatnosti, ale dál už to zvládat nebudu. Momentálně čekám zda mi schválí řešení insolvence oddlužením. Během necelých 4 let bych měla splatit 100% dluhů.

Zakladatelko, pokud dosáhneš na podmínky insolvence, jdi do toho.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15613 příspěvků 09.04.18 13:25
@Burj Chalifa píše:
za blbost se platí.

hodně dělá povůdní rodina, dětství, sociální status. Ne každej dostane do vínku lekci finanční gramotnosti a možnost odkoukat rozumný systém hspodaření. Pak to ti lidi honí a někdo prostě nedoženou.
Stačí se nerozvážně mladicky opít, někde něco blbě podepsat a jedeš v tom dlouhodobě :cert:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15613 příspěvků 09.04.18 13:28
@Anonymní píše:
Někteří jsou bohužel z rodin, kde už to snad dostali do kolíbky. V 18 dostanou od rodičů ho.no a s dluhem za popelnice. Jsou to ještě děcka a nevidí do budoucnosti. Všude reklamy, masáže, jak je strašně jednoduché si vzít půjčku. Já bych to zakázala a na půjčky dala strop. Zničit si život jde rychleji, než zmoudřet.

svatá pravda :kytka:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 09.04.18 13:31
@Anonymní píše:

Přesně tohle znám.. Také jsem v 18 vyfasovala dluh za popelnice.. Akorát jsem na to přišla až ve 20letech, kdy se mě na to ptal můj muž… Děs! Nechtěla bych, aby moje děti museli někdy něco takové prožívat… Ta hamba.. :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Vztahová pomstička Nely Slovákové: Koupila jsem si nové auto a už mi ho nevezmeš!

Podnikatelka a blogerka si pořídila nový vůz, který pro naprostou většinu... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama