Je tu někdo voják z povolání

Anonymní
17.2.20 10:20

Je tu někdo voják z povolání

Ahoj :) úspěšně jsem absolvovala zdravotní část, včetně psychologické části. Teď čekám na termín fyzických - i to si myslím zvládnu, dle toho jak jsem si nanečisto zkoušela testy.

Ale mám docela dost obavu z Vyškova a 3 měsíců tam. Mohla bych poprosit o info jaké to tam je? Dubnový termín nástupu asi nestihnu, čekal by mě až říjnový. Ten lednovy zase už kvůli roční platnosti vysvědčení z UVN, nemohu.

Přeci jenom jsem holka, která mě sotva 50 kg… A obavy jsou asi na místě.

Jinak kdyby se mi 3 měsíční zkušební doba vyvedla mám přislíbené místo na stabu, čili žádný bojovník v terénu :mrgreen:

Děkuji za případné rady… Zajímá mě vše, i třeba ohledně spaní, zda jsou noční pochody, jídla zda je možnost každý den oběd… Prostě všechno. Hodláme se během toho půl roku připravovat alespoň s pochody se zátěží, kliky - ty dělám stále.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.2.20 10:41

Muj syn je prof. voják, taky ma lepší pozici, zadny zakopy. :mrgreen:

Ale ve Vyškově mu šlo o psychické zdraví, byl z toho celkového tlaku a vyčerpání úplně rozloženej.

Nakonec to nějak zvladnul.

Na podrobnosti se mě neptej, nevim. :mavam:

Celkově se mi zdá, ze musí být člověk ve výborné fyzické kondici ( líčil, jak tam nejaky holce pomáhali s baglem) a psychicky odolny k tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
1536
17.2.20 10:42

Vojak nejsem, ale nedavno jsem narazila na dokument o tom vycviku, ktery natacela ceska televize, v nemz je dost odpovedi na tvoje otazky. Da se zhlednout na jejich webovych strankach. Jmenuje se to: „provedu! Prijimac.“ Tak nejak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 10:48

@enyf Ten dokument je prý celkem o ničem, je to prý lehký odvar. Jak mi říkal jeden instruktor.

Raději se ptám tech co tím prošli. Upřímně, také se bojím, že ní selže psychika a to je potom konečná

• Nahlásit
  • Citovat
972
17.2.20 10:50

Co tam. Chceš s 50 kg delat když vidím tu armádu teď je to hodně smutné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 10:50
@Anonymní píše:
Muj syn je prof. voják, taky ma lepší pozici, zadny zakopy. :mrgreen:

Ale ve Vyškově mu šlo o psychické zdraví, byl z toho celkového tlaku a vyčerpání úplně rozloženej.

Nakonec to nějak zvladnul.

Na podrobnosti se mě neptej, nevim. :mavam:

Celkově se mi zdá, ze musí být člověk ve výborné fyzické kondici ( líčil, jak tam nejaky holce pomáhali s baglem) a psychicky odolny k tomu.
Ohledně toho pomáhání, o tom je AČR. Člověk tam je jako tým a ne jako jako jedinec. Tak že pomáhání si navzájem je zcela normální a na je to naučit se stmelit a uvědomit si, že tam jsou jako skupina. O jedince, kteří jdou jen za sebe v AČR zájem není, o tom AČR právě není…
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.20 10:51
@Anonymní píše:
@enyf Ten dokument je prý celkem o ničem, je to prý lehký odvar. Jak mi říkal jeden instruktor.Raději se ptám tech co tím prošli. Upřímně, také se bojím, že ní selže psychika a to je potom konečná

@B4RC3LON4

Je mi známo, že lidi pořád nechápou, že AČR neznamená jen bojovníky, ale i zázemí, logistiku apod.
To co bylo dřív jako povinná vojenská služba je rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
1536
17.2.20 10:52
@Anonymní píše:
@enyf Ten dokument je prý celkem o ničem, je to prý lehký odvar. Jak mi říkal jeden instruktor.Raději se ptám tech co tím prošli. Upřímně, také se bojím, že ní selže psychika a to je potom konečná

Jestli ti ten dokument prisel o nicem, tak se vubec neboj. Mas na to. :) ja bych to, co ukazovali, nedala ani jeden den :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 10:53

@enyf Špatně mne chápeš. Mne o ničem nepřišel, spíš mě lehce, vyděsil, protože si uvědomují, že to letní tábor není. Ale dle instruktora, který tam dělal to je jen slabý odvar. Ale zase je to tam a instruktoři se prý podle toho řídí, kdo se snaží, kdo si tma nehraje na jedince, na Kinga tak vydrží. Pokud neselže psychika.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
12095
17.2.20 11:04

Gratuluju a neboj, to zvládneš, posílí tě to a budeš dělat užitečnou práci.

Do října ještě natrénuješ, historky chlápků co na tebe chtějí zapůsobit, byť třeba jen tě vystrašit není třeba brát úplně vážně.

Nejhorší je smrt z vyděšení.

Stejně tak, pokud jsi v tuhle chvíli hodně úzkostná, vztahovačná a nebo křehká, že si příliš bereš a příliš se trápíš věcmi z venčí, tak když teď vstoupíš někam do psychoterapie, s cílem posilovat si psychickou odolnost, tak v říjnu budeš dost v cajku. A ne - nebude se to nikam hlásit a zapisovat.

Ber to jako příležitost a motivaci dostat se do skvělé fyzické a psychické kondice.

Pro začátek mrkni sem.

https://www.kosmas.cz/…ka-odolnost/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
17.2.20 11:48
@Anonymní píše:
@B4RC3LON4Je mi známo, že lidi pořád nechápou, že AČR neznamená jen bojovníky, ale i zázemí, logistiku apod.
To co bylo dřív jako povinná vojenská služba je rozdíl.

Nemyslím. Úplně jen tebe ale. V armádě je hodně vojáků co na to vůbec nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 11:54

@B4RC3LON4 Ano, souhlasím. Ale věř mi, že to není o postavě, fyzičce. Ti, co na to fyzicky nemají být bojovníci neprojdou k bojových útvarům, od toho je uvn aby posoudila na základě zdravotního stavu na co se dotyčný hodí. Žena těžko bude výsadkář. Ale může být na logistickém útvaru na stabu, může dělat administrativu, může dělat řidiče a další a další funkce. Mnohem horší, než jedinec, který je fyzicky konstitučně křehčí je arogantní hov…do, který si myslí, že je něco víc, tím že je např u brnky a chová se jak…

Armáda už dávno není o bojovnících. To je jako bys tvrdil/a že u PČR nemají být lidí, kteří jsou drobnější. A jsou, i jako pěšáci. Nejenom v kanclu. A řeknu ti že zkušeností. Já :mrgreen: 50 kg a 30 léta koza dopadla lépe s fyzickými a těsná u PČR ( nakonec jsem šla k AČR kvůli lepšímu podmínkám ) než o 10 elf mladší kluci a dokonce i jeden dobrodolny hasič. Ehm, neměli by oni být na tom líp fyzicky? :think: :mrgreen:

A přitom nic moc sport nedělám. Jen cyklistiku, sem tam procházky a kliky.

U PČR jsem i zažila opak, 100kg slečnu, která dělala pěšáka. U AČR by kvůli váze neprošla. Spíš, než podvahu řeči ač nadváhu a znamena to stopku podle tabulek

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.20 11:55

@Ou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
23734
17.2.20 12:50

@B4RC3LON4 zakladatelko on je chlap, navíc dost zoufalý a na vojně evidentně taky nebyl :mrgreen: akorát kecat umí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 13:01

Pardon, za chyby. Ale slovník v mobilu s mými prsty udělal nesmysly.

Jen poprosím, nechci si chatovat, jen chci vědět názory, zkušenosti lidí, kteří si výškovem prošli. Přeci jenom vidi to jinak než jejich instruktor

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama