Je tu neurolog? Vyšší AST a CK u - myopatie?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3240
5.1.13 10:59

Je tu neurolog? Vyšší AST a CK u - myopatie?

Ahoj, na neuologii jsme sice objednaní, ale až za dlouho a já jsem na nervy čím dál víc, potřebuju poradit, podpořit, cokoliv…

Dr. dcerce vzala odběry, protože je malá - 76 cm a 10 kg ve 2 letech a vyšly jí vyší hodnoty enzymů AST (0,89)a kreatinkinázy (4,42). Máme jít na neurologii k vyloučení myopatie. Co jsem četla na netu, jsou to samé šílené diagnózy, neumím se s tím srovnat a nějak to rozumně pojmout, bojím se jako nikdy v životě. Jsou ty hodnoty fakt takové blbé? Navíc má prý dcerka vyšší protilátky štíté žlázy a nedostatek železa, já tomu houby rozumím a od dr. jsem jen slyšela - zatím se neplašte, jenže já doma šílím.

Věděl by někdo o tom víc? Moc děkuju. Řvu doma i v práci, malou už vidím nemohoucí a na vozíku… Nedovedu se uklidnit a myslet pozitivně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.1.13 11:10

Tak hodnoty CK jsem měla podobné, AST jen mírně zvýšené (ale ne zrovna v době, kdy jsem na neurologii byla), Šla jsem tam pro třes rukou, nebyla jsem schpná ani vytřít, schody mi dělaly potíže, byla jsem hned unavená, furt bych spala. Myopatii vyloučili a stav se upravil po zvýšení dávek Euthyroxu - mám sníženou funkci štítné žlázy. CK mám kolem 2,5-3.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.13 11:19

@Maddlen Nesil, CK by mela zvysene fakt o dost vic. Byly by to desitky nebo stovky. Tohle muze mit klidne i z modriny.
A to AST je taky zvysene malicko. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
3240
5.1.13 11:38

Obě dvě anonymní, děkuju. Já se modlím za cokoliv, co by bylo léčitelné, zažily jsme si od narození spolu fakt dost, prakticky pořád se nad náma něco stahuje - jak nade mnou, tak nad dcerkou. Jedna věc se vyřeší a dopadne dobře a objeví se jiná, už jsem z toho hotová.

A vyšší CK může být i z modřiny?? To jsem se nikde nedočetla… no ona je potlučená věčně… :nevim: Našla jsem, že to může být po nemoci, ale dcerka nemocná teď nebyla - akorát měla rýmu, nic víc. Já jsem mluvila s dr.jen po telefonu (bohužel) a žádanku na nurologii jsem si vyzvedávala u sestry a ptala jsem se jí a ona mi odpověděla, že neví, že mi nic nemůže k tomu říct… A to je pro mě horší než kdyby mi řekla blbou zprávu, takhle se tím užírám a napadají mě hororové scénáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.13 11:46

@Maddlen
Ses moulik :hug:
Ty dve zvysene hodnoty neznamenaji fakt nic. Tyhle enzymy se zvysujou pri kdejake blbine. Treba i kdyz dostanes injekci do svalu. Zvysene jsou i pri vaznych stavech, treba u infarktu, ale ty hodnoty jsou uplne jinde.
Nam porad vtloukali do hlavy, ze se neleci laboratorni vysledky, ale clovek, tak nechci tvrdit, ze to stoprocentne nic neni, ale tyhle vysledky pro myopaii nesvedci ani nahodou.
A jaterni testy ma zvyseny kdekdo. Prakticky vsichni spoluzaci se pred vstupnim vysetrenim lizli a jak pak meli hezky vysoky vysledky :P

• Citovat
  • Nahlásit
3240
5.1.13 11:50

A může to mít spojistost s tou štítnou žlázou? Já teď nevím, jestli dr. říkala, že má zvýšenou nebo sníženou funkci, ale krom toho má prý i vyšší cholesterol (a stravujeme se dost rozumně!) a málo zásob železa. Jo… a má srdeční vadu - deformaci aorty a dvojcípou aortální chlopeň.

Jinak Timoc děkuju za podporu, trochu se mi ulevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1980
5.1.13 12:11

Jasně - na netu jsem četla, na netu psali… to je kámen úrazu - na netu psali :roll:
AST je vyšší ale z jedněch výsledků se nedělají závěry, takže klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.13 12:31

@Maddlen
CHuděra, to má toho na krku dost.

Vyšší cholesterol může souviset se štítnou žlázou, nízké zásoby železa má kdekdo.
Ale obávám se, že takhle po netu ti nikdo nic kloudnýho neřekne :nevim: Teda kromě toho, že to na myopatii fakt nevypadá :)

• Citovat
  • Nahlásit
3240
5.1.13 12:50

Holky, moc děkuju. Já nechci stanovovat diagnózy po netu, to vůbec, jen jsem chtěla nastínit možnosti a jsem ráda, že jste napsaly, to co jste napsaly, aspoň si udělám zdravější náhled a nebudu se tolik užírat. Já vím, že mám sklony přehánět a šílet dřív, než je to nutné, ale jsem taková povaha a co se týče dcery, fakt se o ni bojím, chci aby byla v rámci svých možností zdravá - ale kdo by tohle pro své dítě nechtěl, žejo…

Dík moc ještě jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
5.1.13 14:36

Ja delam dospele, detska problematika je zasadne jina. nedavno jsem ale cetla hezky clanek o myopatiich. to CK je uplne nespecificke, nemusi byt zvysene ani vubec. dulezite je EMG vysetreni, ale rozhuduje genetika. jak pisou holky, ty enzymy se vyplavuji i trebas po telesne namaze, na zaklade laborky se rozhodnout fakt neda. meli odebrat alespon myoglobin, aby bylo jiste, ze to je vubec ze svalu. No detsky neurolog to posoudi a pripadne vas posle nejspis asi do Motola, tam je neuromuskularni poradna pro deti. v siroke nabidce moznych metaboilickych kongenitalnic onemocneni jsou myopatie spis ty hodne, ale to je celkem chaba utecha. Drzim palce, deti by nemely stonat.
ta mala je na fotce v profilu? podle obliceje mi prijde OK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
5.1.13 20:07

@Pudloslava Jo, to je ona. Děkuju, že jsi napsala. No my jsme byli ve sledování neurologa do 1 roku, pozdě si sedla (11m) i chodila (15m) - ale neuroložka na ní nikdy nic divného neshledala - jakoukoliv hypotonii nebo cokoliv podezřelého, vždycky říkala, že je v pohodě a ať jí dáme čas. Mi jako laikovi ani mému okolí se na dceři nejeví nic divného, mluví (až moc), chápe všechno, má zájem o okolí, normálka. Jen strašně blbě spí, převaluje se a mluví ze spaní a je nadmíru aktivní, možná trochu dráždivější, má třeba furt červené kruhy pod očima, ale to je tak vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
5.1.13 20:19

@Maddlen oni mivaji takova trojuhelnikova usta (spicka u nosu). Ale myopatii je mraky druhu. obecne plati, ze cim pozdeji se priznaky projevi, tim mene vazne onemocneni je.
Ja myslim, ze pediatr se jen jisti, pochybuji vubec, ze by se v tom vyznal, kdyz se v tom nevyznam ani ja. Existuji taky myositidy, ktere jsou daleko castejsi a je to spise takova jakoby svalova chripka, jestli nemysls spis to.

hele, tohle je ten clanek http://www.neurologiepropraxi.cz/…12/04/04.pdf no schvalne koukni, aby se v tom prase zorientovalo.

Podle toho, co rikas, nemyslim, ze by byl duvot myslet, si ze ma zrovna myopatii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
5.1.13 20:39

Jo, ten článek jsem četla včera, vygooglila jsem kdeco. Já jsem se po telefonu dr. hned ptala, jesti je to nějaké vážné a ona řekla, že se „by se to mělo dovyšetřit“ a ať se neplaším, tak nevím, jestli fakt anebo jestli mě jen utěšovala abych sebou nešvihla. O EMG mi říkala, že by se mělo taky udělat, tak nevím, jestli nás neuroložka pošle.

Jí se těch blbých odběrů sešlo víc a tak nevím, jestli to spolu všechno nějak souvisí. Asi by mělo, ne… přece se jí nenabalí vyšší cholesterol, vyšší svalové enzymy a štítná žláza v jednu dobu bez společné souvislosti??? :nevim:

No po netu to nevyřešíme, ale už aspoň jsem schopná o tom uvažovat nějak racionálně. Mrzí mě to, protože dcerka je šikovná a nijak nezaostává za vrstevníky, všechno dohnala.

Pudloslavo, děkuju za info, vážím si toho. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Oli23
10.2.13 22:36

Je tu, prosím, neurolog, co by poradil?

Ahoj holky. Pokud je zde nějaká neuroložka/neurolog, prosím poraďte.. Doma mám půlroční holčičku a čeká mě tento týden lumbálka - jsem dost vyděšená z toho, co mě čeká kvůli malé, abych se zase o ní mohla co nejdříve starat.. Před 14dny jsem přestala vidět na jedno oko(centrum, po stranách jsem občas něco zahlédla, teď už vcelku slušně vidim normálně), byla jsem na rezonanci, která dopadla takto:
MRI mozku a C páteře - vícečetná ložiska změněného signálu v bílé hmotě supratentoriálně, některá dlouhou osou kolmo na postranní komory. Rozšíření pravého n. oprikus v rámci RBN s poskontrastním sycením nervu prechasmaticky, C mícha v normě.
Můžete mi, prosím, někdo poradit, laikovi vysvětlit, co to zhruba znamená? V nemocnici se mnou jednali tak, že je to prostě RS a musim se léčit. S okem mi prý pomohou až po lumbálce - žilně kortikosteroidy. Nikdo mi v nemocnici na mé otázky neodpověděl, takže nevim, na co se psychicky připravit.
Díky moc všem za jakékoliv zkušenosti nebo příspěvky.

• Citovat
  • Nahlásit
805
10.2.13 22:47

Nejsem neurolog ale mama byla na lumbalce nekolikrat. Ona ale prestala chodit tak si v te nemocnici polezela dyl. Pokazde rikala ze to neboli jen je to neprijemne. Den musela lezet a nezvedat se. Pak zase normalne fungovala. Take ji byla zjistena na rezonanci loziska. RS ma jiz dvacet let a je po celou dobu v invalidnim duchodu. Vypada zdrave je odpocata a ataky ma velmi zridka zpravidla pri extremnim stresu. Kdyz prestala jednou videt tak si polezela deset dni v nemocnici a bylo to dobry. Pak opet po letech prestala videt a jen se to resilo zvysenymi davkami leku. Doporucuji se hlavne nestresovat. Tohle teto nemoci neprida ale naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat