Je tu ortoped? Studená noha po operaci

Anonymní
27.4.17 11:09

Je tu ortoped? Studená noha po operaci

Ahoj, jsem po operaci nohy, zlomená tibiae, 2 šrouby. Je to už téměř 8 týdnů. Nohu mám týden bez ortézy, mám s ní cvičit a také cvičím. Již koleno ohnu téměř do 90 stupňů. Nicméně trápí mě jeden problém. Mám neustále studenou tu operovanou nohu, hlavně konečky prstů, ale jinak je prakticky pořád studená, čím níže dolů tím více ledovější. Nepomáhá nic. Bohužel na další kontrolu jdu až za 3 týdny. Doktorovi jsem volala, ale bohužel operuje. Je to normální? Setkal se s tím někdo? Nebo mám jet na kontrolu? Noha oteklá není. Koleno je naopak pořád teplé…

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3344
27.4.17 11:59

Jela bych na kontrolu a poradit se na ambulanci určitě dřív. To je jak když se noha pořádně neprokrvuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
27.4.17 13:06

To je otázka spíš na cévaře…než ortopeda

ale asi bych osobně v tom neviděla takový problém, když jsem měla zlomenou ruku (sádra od ramene k prstům), tak jsoem měla pořád úplně ledové prsty, prostě se méně hýbe a krev tak nevalí, jako když normálně fungujete a hýbete se..
klidně jeďte na kontrolu, ale myslím, že to je v pořádku, pokud není noha modrá nebo dokonce bez citu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.17 13:23

@Conulka a měla jste to studené i po sundání sádry? Já už právě nohu fixovanou nemám týden, nohu cvičím, jen na ni nešlapu, jinak s ní už dělám vše. Dnes jsem si dala 2 ponožky na tu nohu, z toho jedna až ke kolenu, druhá teplejší do půlka lýtka. Noha od místa cca 10 cm nad kotníkem stále ledová až k prstům. Z toho jsem ji měla hodinu pod peřinou a ještě pod polštářem…A prostě ne a ne zahřát.

• Nahlásit
  • Citovat
3761
27.4.17 13:41

Jo měla, musela jsem docela dlouho rozvičovat loket, takže ta hybnost byla i po sundání sádry dost omezená..ono se to zlepší, čím víc ji budete používat
pokud noha nebolí, není oteklá nebo necitlivá, že byste necítila dotek nebo štípnutí a až modrá nebo šedá, tak bych to neřešila
noha se musí hýbat, aby se krev pořádně rozproudila a zahřála nohu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
600
27.4.17 17:18

Je tam normální citlivost? Můžete zkusit teplou koupel a pak zabalit. Pokud bude hodně studená i potom jela bych k lékaři. Dale je vhodné cvičit několikrát denně tzv. Žilní gymnastika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.17 20:20

@Mar80 Tak citlivost tam je, normálně cítím, když se té nohy dotknu. Nicméně podařilo se mi poprvé po 7 týdnech vlézt do vany a regulerně si tam lehnout, strávila jsem tam asi hodinu, noha se prohřála, potom jsem byla u zubaře a ted jsem přijela před chvílí a mám ji zase ledovou. Noha byla celou dobu v botasce a doma samozřejmě v ponožce.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama