Falešný podpis na smlouvě, co s tím?

Anonymní
1.2.16 12:07

Je tu právník? falešný podpis na smlouvě

:kytka: mám problém… bývalý přítel za mě podepsal smlouvu na dodávku energií (v domě, který vlastnil a byl správce). To vše po našem rozchodu, velice agresivním (do teď s ním máme problémy, vyhrožuje, napadá, je psychopat, opravdový).
Nahlásila jsem po zjištění, kdy mě zkontaktovala společnost, že chce uhradit dluh v řádech desítek tisíc. Bohužel jsem šla na policii až po tom, co jsem si vše zjistila a navíc jsem před rozchodem se mu ještě snažila pomoci a poslala požadavek o poslání smlouvy ze své emailové adresy. Smlouva přišla po tom, co mi bývalý vyměnil klíče a zadržel většinu věcí (odešla jsem jen s dcerami a jejich oblečením).
On vzal smlouvu, vypsal ji svou rukou a napodobil můj podpis.
Znalec řekl, že to můj podpis není. Bohužel policie šetření zakončila, že to odkládá, že jsem o všem věděla a že bývalý falešným podpisem nespáchal trestný čin (on odmítl dodat vzorek toho podpisu na smlouvě a dodal jen své vzorky podpisu). Plynárny, které čekali, jak rozhodne policie okamžitě chtějí uhradit po mě i po něm, smírčí cestou.
Kromě toho on vlastnil ten dům, vybíral od lidí zálohy a neplatil, nechával si posílat veškeré dokumenty od plynáren na svou adresu.
Závěr byl, že jsem nemohla být uvedena v omyl, protože jsem o uzavření smlouvy věděla.
Můžu se ještě nějak bránit? Přece není možné, aby někdo někoho podepsal a ten pak musel platit cca 50tis za lidi, které ani nezná?
Potřebuji dát stížnost proti usnesení policie a nevím, co vlastně spáchal za trestné činy. Netušíte někdo?
Navíc ještě ve výpovědi opakovaně lhal, což rovnou vyvrátili i lidé z toho domu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1.2.16 12:09

Podej to na soud

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
1.2.16 12:15

Trestní oznámení a pak další postup.. tohle se mi stalo v 19, kdy si na mě „bytný“ vzal půjčku.. firma se lekla s všechno stáhli, smlouvu anulovali. pokud tenhle postup selže, tak se obrátit na soud - vem si právníka.

Příspěvek upraven 01.02.16 v 12:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4006
1.2.16 12:17
@Anonymní píše:
Závěr byl, že jsem nemohla být uvedena v omyl, protože jsem o uzavření smlouvy věděla.

A píše se v tom závěru, kdy jsi o smlouvě věděla? Pokud je tam uvedeno, že jsi o smlouvě věděla až po započatí její platnosti tak je to úplně něco jiného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4006
1.2.16 12:21
@martina.se píše: .. tohle se mi stalo v 19, kdy si na mě „bytný“ vzal půjčku..

Půjčku u koho? Obvykle probíhá při půjčkách důkladné ověřování identity žadatele, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
1.2.16 12:21

To je tak na hodně dobrého právníka, na babském portále horko těžko někdo tohle poradí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4543
1.2.16 12:38

Musíš se bránit na soudě v civilním řízení, pokud proti tobě Plynárny podají žalobu - tam bys mohla být úspěšná. Nicméně doporučuji právníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
1.2.16 12:46
@minoe píše:
Půjčku u koho? Obvykle probíhá při půjčkách důkladné ověřování identity žadatele, ne?

jo, ten xicht mi vzal OP, když jsem byla v práci (tehdy jsem nenosila u sebe doklady). proto to tak rychle anulovali, báli se.. tehdy to byl Provident :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4006
1.2.16 12:48
@martina.se píše:
jo, ten xicht mi vzal OP, když jsem byla v práci (tehdy jsem nenosila u sebe doklady). proto to tak rychle anulovali, báli se.. tehdy to byl Provident :think:

Tak ale přece nestačí si vzít něčí občanku a jít si půjčit na ni peníze, ne?? Nebo to je tak lehké? :think: :think: :think: 8o 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
1.2.16 12:55
@minoe píše:
Tak ale přece nestačí si vzít něčí občanku a jít si půjčit na ni peníze, ne?? Nebo to je tak lehké? :think: :think: :think: 8o 8o 8o

byl rok 2001, nebyl to problém.. ale ono to jde i dnes, kupodivu.. proč myslíš, že má tolik lidí problémy při ztrátě OP, že je pak uhání společnosti, ať uhradí půjčku a pod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.16 12:58
@minoe píše:
Tak ale přece nestačí si vzít něčí občanku a jít si půjčit na ni peníze, ne?? Nebo to je tak lehké? :think: :think: :think: 8o 8o 8o

Jo, je to tak lehké. Není divu u společností, které uzavírají smlouvy na parkovišti :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4006
1.2.16 12:59
@martina.se píše:
byl rok 2001, nebyl to problém.. ale ono to jde i dnes, kupodivu.. proč myslíš, že má tolik lidí problémy při ztrátě OP, že je pak uhání společnosti, ať uhradí půjčku a pod?

Nemám zkušenosti s půjčkami :nevim:
To je divné, že někomu půjčí peníze jen na občanku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
1.2.16 13:00
@minoe píše:
Nemám zkušenosti s půjčkami :nevim:
To je divné, že někomu půjčí peníze jen na občanku :think:

jsou toho mraky :think: proto se lidi bojí, jak přijdou o OP…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4006
1.2.16 13:24
@martina.se píše:
jsou toho mraky :think: proto se lidi bojí, jak přijdou o OP…

Ale tak se nejedná o žádní velké částky ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
1.2.16 13:36
@minoe píše:
Ale tak se nejedná o žádní velké částky ne? :think:

to by ses hodně divila :zed: bohužel..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit