Je tu prosím lékař? Dotaz k vysokému krevnímu tlaku

Anonymní
20.9.21 23:15

Je tu prosím lékař? Dotaz k vysokému krevnímu tlaku

Nenachází se tu náhodou nějaký lékař? Potřebovala bych se zeptat, jestli zhubnutí (pokud je člověk obézní) opravdu dobře dokáže snížit krevní tlak nebo to snížení nebývá až tak signifikantní? Jak to prosím je? Chystám se hubnout, protože mám vysoký krevní tlak a poslední dobou docela dost, i když beru léky, a protože jsem obézní, tak jsem si řekla, že zhubnu. A jen mě zajímá, jestli na tlak hubnutí má opravdu až takový vliv jak se píše… děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18370
20.9.21 23:24

Nebude to mít významný vliv, pokud nebudeš hubnout primárně zlepšením fyzičky, zejména aerobním pohybem.

Tam pomáhá i přida 30 minut ostřejší chůze denně.

Pokud jen budeš experimentovat s hladovkami (údajně zázračnými dietami), tak to bude mít daleko menší efekt, ale i tak ti to zlepší zdraví, v případě že se po skončení hladovky zase nerozežereš.

Pořiď sobě tuto knížku, nebo se rovnou přihlaš do nějakého programu STOB

https://www.kosmas.cz/…na-12-tydnu/

Nesnaž se hubnout jen podle otho co se někde dočteš na internetu, povětšinou najdeš strašlivé bláboly.

https://www.stob.cz/cs/home

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
20.9.21 23:43

Jestli máš vysoký tlak až od doby obezity, tak lze očekávat, že se ti zhubnutím posune k normálu. Jestli máš ale vyšší tlak celoživotně (bez ohledu na tloušťku), tak to zázračný vliv mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.21 06:36

Myslím, ze dost záleží na věku a na hodnotě diastolického tlaku. Resp.jak moc. je srdce už postižené. Třeba můj muž měl vysoký tlak, na doporučení lékařky zhubnul asi 20-30 kg a tlak se mu vrátil do normálu. Bylo mu ale asi 28 let. Jakmile je nabral zpět, tlak mu zase vystřelil nahoru…

• Citovat
  • Nahlásit
843
21.9.21 07:17

Pokud bys chtěla opravdu hubnout, začneš i bez otázek.

Ano KT se ti po zhubnutí upraví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4620
21.9.21 08:06

Jak u koho. Většinou u mladých obézních když se přidá pohyb a zredukuje hmotnost, tak se tlak upraví. Ale většinou to jsou lidé co ho mají trochu zvýšený. Pokud máš tlak hodně vysoký, tak už to úplně nemusí stačit. Pokud jíš hodně nezdravě jako např. slané brambůrky a podobně, tak zkus ubrat tu sůl, i to může pomoci. Důležitý je aerobní pohyb. A jestli jsi hodně obézní, tak je i důležité mít správnou manžetu na měření tlaku, širokou. Jinak ho správně nezměříš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.21 08:07

Tohle je zrovna u nás doma aktuální téma :palec: Manžel měl hodně vysoký tlak, až tak nebezpečně, že se doktor divil, že to s ním ještě neseklo. Léky na něj žádné nebere, nikdy nebral a brát nechce. Měsíc zpátky začal držet přísnou dietu. Vysadil veškeré bílé pečivo, bílou mouku, cukry, sladké nápoje, smažená jídla, … pije jen vodu, jí hodně zeleniny, ovoce, tmavé pečivo a celkově jsme od základu upravili jídelníček, vysadili smetanu, slunečnicový olej nahradili kokosovým nebo olivovým, děláme domácí jogurty,… prostě vaříme podle zdravých kuchařek. Díky té zelenině jí mnohem menší porce a hlavně nemá hlad. Do toho pravidelně cvičí. Tlak si poctivě měří a zapisuje 2× denně. Za těch pár týdnů má dole více jak 5 kilo :palec: (Dohromady má shodit minimálně 20) a hlavně jeho tlak už je teď jen vyšší. Takže za mě velký úspěch. Nejsme tedy žádný extra znalci zdravého životního stylu, celé roky jsme se stravovali příšerně :oops: I třeba dost často jsme si nechali dovážet domů :roll: Takže jsme za takovou změnu hodně ráda a o to víc, že to chutná i dětem :dance:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat