Vysvětlení ortopedické zprávy

Anonymní
24.1.21 20:03

Je tu prosim ortoped - prosim o vysvetleni zpravy

Dobrý večer, prosím uměl byste mi někdo objasnit, co znamenají zkratky „susp ON hlavičky MTT I“ a „přetížení MTT I v terenu ON MTP I“? Muž se právě vrátil se synem z pohotovosti, a nějak mu nevysvětlili, co synovi je, má doporučen jen klidový režim a kontrolu za nějakou dobu, ale jinak mu prý nic neřekli :nevim: Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
49690
24.1.21 20:23
@Anonymní píše:
Dobrý večer, prosím uměl byste mi někdo objasnit, co znamenají zkratky „susp ON hlavičky MTT I“ a „přetížení MTT I v terenu ON MTP I“? Muž se právě vrátil se synem z pohotovosti, a nějak mu nevysvětlili, co synovi je, má doporučen jen klidový režim a kontrolu za nějakou dobu, ale jinak mu prý nic neřekli :nevim: Děkuji

Jsou skoro horší než očaři :mrgreen:

susp. je podezření na
MTT - metatars, a římská I znamená palec
MTP - metatarsophalyngeální - to je kloub mezi metatarsem a prstem - je to vidět na obrázku

Ale co je ON? :think: To je nějaký jejich místní výmysl. Malej se kopl do palce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 20:25

Podezření na osteonekrozu hlavičky metatarzu a přetížení metatarzu v terénu metatarzofalangeálního (MTP) skloubení. Nejsem teda ortoped, jen ortopedická sestra.
Prosím anonym z důvodu zaměstnání

• Citovat
  • Nahlásit
49690
24.1.21 20:27
@Anonymní píše:
Podezření na osteonekrozu hlavičky metatarzu a přetížení metatarzu v terénu metatarzofalangeálního (MTP) skloubení. Nejsem teda ortoped, jen ortopedická sestra.
Prosím anonym z důvodu zaměstnání
:palec:
Osteonekroza! To mě nenapadlo.
Strašný, ty zkratky. A furt někdo vymejšlí nový :cert:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3793
24.1.21 20:31

Nejsem ortoped, ale MTT je metatarsus kost nártu nohy a „I“ znamená za palcem. MTP je metatarsophalangeální skloubení podle mě. Hlavička je část té kosti se skloubením. Rekla bych ze nic zlomeneho, to by tam byla fraktura. Vykloubemí by bylo dislokace. Nevím, co je ON. Snad mne někdo doplní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 20:32

@Baba i anonymni moc dekuju! Malej kulha a vypada to strasidelne, ale mate pravdu, ze si az ted vybavuju, ze se asi fakt kopl, ale uz vcera nebo predevcirem… nicmene vcera i dnes jsme byli na delsi prochazce a dneska kdyz stavkoval, muz ho jeste vyhuboval ze simuluje :cert: Tak asi nesimuloval.. snad to bude brzy dobry, leze tu po ctyrech jako rocni dcera a vypada to priserne :roll: Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
3793
24.1.21 20:33

Je tak super. Aspoň jsem se zase něco dozvěděla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 20:34

@sediza Dekuju, uz to holky doplnily. Zlate emimino, najdou se tu odpovedi na vse :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat