Je tu účetní-poradí mi prosím někdo končí mi RP

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.10.21 10:41

je tu účetní-poradí mi prosím někdo končí mi RP

Dobrý den, prosím o radu, v roce 2013 jsem podnikala do prosince jako osvč na hlavní činnost, poté jsem byla na ossz a pozastavila jsem činnost, šla jsem na živnosteneský úřad, ty mi ale řekli, že mám živnostenský list nechat běžet, že už se nemusí u nich činnost pozastavovat, řekli mi, že mám pozastavit činnost na zdravotní pojišťovně, tam jsem to také udělala a ať si podávám nulové přiznání na finanční úřad. Takže oficiálně mám hlavní činnost pozastavenou jen na sociálce a zdravotce. Od té doby jsem na rodičovské dovolené (2děti), rodičovská dovolená mi končí příští rok v lednu, tak bych potřebovala poradit jak dál, jako osvč už podnikat nebudu, tudíž bych to potřebovala pozastavit i na finančním úřadě, protože se nechám zaměstnat od ledna na zkrácený úvazek a nechci nahlašovat podnikání na vedlejší činnost, když už se tomu nevěnuju. Jak to tedy mám udělat, mám jít znovu na živnostenský úřad a vydupat si to pozastavení a pak znovu na zdravotku a sociálku nebo tam již nemusím, když jsem jim to nahlásila v r 2013 děkuji za radu (jinak na fú jsem každý rok posílalala nulové přiznání tzn. 2014,2015,2016,2017,2018,2019,2020

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11002
11.10.21 10:44

Rovnou přerušit nebo zrušit živnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.21 10:47

No ale jak mám postupovat? Mám poslat tiskopis jen na finanční úřad nebo znovu oběhnout zdrávku a sociálku? Pozastavit to chci na i na finančním úřadě.

• Citovat
  • Nahlásit
26422
11.10.21 11:07
@Anonymní píše:
No ale jak mám postupovat? Mám poslat tiskopis jen na finanční úřad nebo znovu oběhnout zdrávku a sociálku? Pozastavit to chci na i na finančním úřadě.

Já pozastavovala živnost přímo na živnostenském úřadě a oni už pak finančák, pojišťovnu apod informovali sami, ale je to už pár let zpět, tak nevím jistě aktuální podmínky, ale mělo by to už být snad vše propojené :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12050
11.10.21 11:15

Na zivnostenskym. Úřadům by to meli oznámit oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11702
11.10.21 11:15
@Kriss Tina píše:
Já pozastavovala živnost přímo na živnostenském úřadě a oni už pak finančák, pojišťovnu apod informovali sami, ale je to už pár let zpět, tak nevím jistě aktuální podmínky, ale mělo by to už být snad vše propojené :think:

Ano, vse je propojene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat