Je tu zkušená pěstitelka orchidejí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lalelale
Závislačka 4499 příspěvků 01.05.19 11:27
Je tu zkušená pěstitelka orchidejí?

Holky mám dotaz. Chtěla bych si udělat kompozici jako na obrázku. Když jsem to hledala, většina lidí důrazně nedoporučuje sázet orchideje do jednoho květináče. Jsou další dvě cesty a to buď vyřezat květináče z květinové pěny, nebo je tam dát normálně v plastových květináčích a pak to zakrýt kamínky, mechem, co člověk chce… Ale dotaz, jak tohle pak jako zalévám? Mám strach. že v tom voda začne zapařovat a hnít, protože je tam až moc materiálu. U normální orchideje zaliju a pak všechno přebytečné vyliju. Tu pěnu jsem nikdy nepoužila, ale nemůže to naopak tu vody nasávat? Nemáte některá zkušenost?

Reakce:
potvurka89
Závislačka 3646 příspěvků 01.05.19 11:53

@Lalelale ahoj nevím jestli jsem až tak velká pěstitelka ale pár orchidejí mám. :) Já bych sama nedala tolik květin do jednoho květináče, kdyby jsi je tam dala s květináčky těmi nejmenšími aby se vešli tak musíš často hlídat aby ti květinky přes léto neuschli na troud. A když už tak zasypat kokosovými chipsy. Když by se květiny dali do pěny jako se dávají řezané květiny tak ta pěna vodu zadržuje a orchydeje chtějí vlhko ale ne mokro.
Myslím si že aby se docílilo vzhledu jako na obrázku muselo by to být klasicky v květináči který vyndáš. Ale na 100% to dokáží jen tam kde orchydeje pěstují ze semínek.

cecetka
Echt Kelišová 8234 příspěvků 01.05.19 11:59

@Lalelale Mam doma velke i male orchideje. Ty male (jsou asi jen 10 cm vysoke) jsem dala do spolecneho kvetinace a nijak tim netrpi. Kvetou mi na stridacku, takze to pak vlastne kvete porad. Ty velke jsem k sobe presadit nezkousela.

Russet
Neúnavná pisatelka 15971 příspěvků 01.05.19 12:00

Vypadá to krásně, ale tak bych to doma nechtěla. Krásné to bude jen chvilku. Ten mech seschne.

Já orchideje sprchuju jednou týdně, pořádně je proleju.

Aspera
Generální žvanilka 21966 příspěvků 01.05.19 12:39

@Lalelale dle mě tohle za chvíli odejde. Sesazení do jednoho květináče by problém až tak být nemusel, ale ten neprůhledný květináč ano.

Vlastina18
Stálice 80 příspěvků 01.05.19 13:00

My jsme podobnou sehnali umělou :mavam:

Lalelale
Závislačka 4499 příspěvků 01.05.19 15:22

@potvurka89 @cecetka @Russet @Aspera holky dík. Napadla mě jiná cesta. Sehnat dekorativní květináč, do něj orchideje normálně poskládat v těch plastových, díry vyplnit čímkoliv a pak jen vrchní vrtvu dosypat třeba kůrou tak, abych mohla snadno kontrolovat sucho/mokro. Kdybych jó stála o ten mech, ten nepotřebuje žádnou půdu? Stačilo by ho rosit? Má ho místní zahradnictví. Mě by zajímalo, jak to dělají výrobci kompozic, jako je na foto. Aspoň tady to stojí v klidně 150 liber a víc, tak je mi divné, že by to lidi kupovali s tím, že to pak do měsíce pojde. Zatímco 3 pěkně vzrostlé orchideje koupím za 12 liber.

Russet
Neúnavná pisatelka 15971 příspěvků 01.05.19 15:56
@Lalelale píše:
@potvurka89 @cecetka @Russet @Aspera holky dík. Napadla mě jiná cesta. Sehnat dekorativní květináč, do něj orchideje normálně poskládat v těch plastových, díry vyplnit čímkoliv a pak jen vrchní vrtvu dosypat třeba kůrou tak, abych mohla snadno kontrolovat sucho/mokro. Kdybych jó stála o ten mech, ten nepotřebuje žádnou půdu? Stačilo by ho rosit? Má ho místní zahradnictví. Mě by zajímalo, jak to dělají výrobci kompozic, jako je na foto. Aspoň tady to stojí v klidně 150 liber a víc, tak je mi divné, že by to lidi kupovali s tím, že to pak do měsíce pojde. Zatímco 3 pěkně vzrostlé orchideje koupím za 12 liber.

Květiny kupujeme hlavně hezké a kvetoucí. Řekla bych, že je to marketingový tah. Je to opravdu krásné, ale mně by to v paneláku asi schlo. Rosit můžeš, ale stejně to proschne. Já dávala mech jen navrch na substrát, když jsem zkoušela bonsai, ale moc se mi to nedařilo.

U nás jsou „orchije“ :mrgreen: (Slunce, seno..) populární a za 150 korun koupíš krásnou. Tuhle kompozici by u nás v květinovém ateliéru vyrobila paní minimálně za 800,–

Aspera
Generální žvanilka 21966 příspěvků 01.05.19 16:33

@Lalelale někdo to koupí a někdo si počká až jim to začne chřadnout a koupí to za pár korun ve výprodeji a třeba je zachrání. V obchodech narazíš na různé hrůzy, které nejsou dlouhodobě udržitelné a prodávají se.

Váš příspěvek
Reklama