Je účinější rychlá chůze, nebo orbitrek?

88
11.4.16 08:52

Je účinější rychlá chůze, nebo orbitrek?

Ahoj holky, po zimě bych potřebovala dát tak 5 kilo dolů, radikálně zlepšit celulitidu, kondičku a pořádně zeštíhlet nohy a zadek. Hodně jsem četla pozitivních názorů na rychlou chůzi s holemi. Mám doma ještě orbitrek. Co si myslíte, že celkově účinější na hubnutí a tvarování nohou rychlá chůze, nebo orbitrek? A jak často a dlouho? Děkuji vám za názory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58748
11.4.16 08:57

@Kelly33 to je fuk - oboje je na stejném principu - mi dělá líp pohyb venku. Pokud chceš hubnout - delší čas, nižší tepová frekvence, takže min 3× týdně hodinu? Né se úplně courat, ale hlídat tepovku, ať to nelítá moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
11.4.16 09:03

Za mě orbitrek, přijde mi že víc zabírají všechny svaly včetně břicha a zad. Po patnácti minutách už ze mě leje, při chůzi i rychlé ne :nevim:
Navíc na orbitreku si nastavíš odpor, jezdím na dvojku na spalování, pak dám třeba ještě deset minut na trojku-čtyřku na svaly :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
11.4.16 09:04

Já bych řekla, že trochu účinnější bude orbitrek. ale jen pokud srovnáváš stejné časy. pro hubnutí je důležitá nižší tepová frekvence a delší čas. takže větší efekt bude dlouhý výlet s holemi, než doma 20 min orbitrek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
11.4.16 09:04

@Kelly33 Venku je to asi pestřejší a účinnější, protože občas vzhledem k terénu ten pohyb měníš. Na orbitreku je to furt ten samý pohyb, tedy pokud neměníš cíleně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
11.4.16 09:08

Možná vůbec nejlepší bude to střídat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
11.4.16 09:09

Děkuji holky, právě mi připadá, že orbitrek už mi nic nedává. Když na něm cvičím, tak mě vůbec nic nebolí při ani po cvičení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
11.4.16 09:12

Více méně jsem celý život cvičila na orbitreku + nějaké to posilování k tomu. Možná proto se nic neděje a tělo by uvítalo nějakou změnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58748
11.4.16 09:26
@Kelly33 píše:
Více méně jsem celý život cvičila na orbitreku + nějaké to posilování k tomu. Možná proto se nic neděje a tělo by uvítalo nějakou změnu.

tak to změň, zvyš zátěž nebo pořiď cos jiného.. protože je fakt, že si tělo zvykne.. v tom terénu je ta chůze lepší, navíc to neomrzí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
11.4.16 09:29

@martina.se Děkuji, právě mam pocit, že když chodím v terénu, tak že spíše cítím jak zadek a nohy pracují :) Tak snad se nějaký efekt dostaví :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
11.4.16 09:29

Za mě běh :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
11.4.16 09:30

Holky, jinak má ještě problém s rychlým nabíráním svalů právě na stehnech, to u rychlé chůze nehrozí, že ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58748
11.4.16 09:32
@Kelly33 píše:
Holky, jinak má ještě problém s rychlým nabíráním svalů právě na stehnech, to u rychlé chůze nehrozí, že ne?

pokud budeš hlídat tepovku, a nepolezeš stále jen do kopce, tak neboj ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
11.4.16 09:37

@martina.se super, nejlepší jsou asi rovinky, že ano?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58748
11.4.16 09:46
@Kelly33 píše:
@martina.se super, nejlepší jsou asi rovinky, že ano?

na dlouhé pochody jo a max menší terén

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama