Je účinnost HA při menstruaci stejná?

Anonymní
2.10.20 12:35

Je ucinnost pri MS HA stejna?

Dobry den, mam dotaz. Za tyden jdu na gynekologickou prohlidku a chtela bych si nechat napsat antikoncepci. Vim ze mi tam vysvetli jak funguje ale me to neda a uz bych se chtela informovat hned. Na jakem principu vlastne funguje kdyz je zena chranena i v 7 denni pauze kdy nebere, ale kdyz si mimo MS jeden zapomene vzit tak uz se snizuje jeji ucinnost :nevim:
Tak jak muze byt stejne chranena i kdyz 7 dni nebere? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3736
2.10.20 13:23

Volně na internetu je spousta informací, tak co zkusit pohledat? Antikoncepce funguje na bázi hormonů tak, aby blokovala ovulaci. Když není ovulace (uvolnění vajíčka z vejcovodu) nemají spermie co oplodnit. Sedmi denni pauza se dělá proto, aby v těle vyvolala pseudomenstruaci a jsi v ní chráněna stejně jako když prášky bereš. Ženský cyklus umožňuje oplodnění pouze v době ovulace, takže pokud bereš HA ovulace není… Jinak účinnost snižuje nesprávné užívání (tedy i zapomenuty prášek a doporučuje se 7dni užívání kondom), účinnost snižují ale i léky např antibiotika atp., dále pak alkohol, průjem či zvracení jenž mohou narušit vstřebávání pilulky. Jinak já ji brala řádně 15 let. Tehorna jsem nikdy nebyla a s manželem jsme nepoužívali žádnou jinou ochranu. Měla jsem však celou dobu jen jednoho partnera. Pokud bych to střídala určitě použiji kondom, HA nechrání před pohlavními nemocemi… Stačí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.20 13:33

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie