Je ultrazvuk ve 20. tt povinný?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jillinka
Stálice 53 příspěvků 24.09.14 08:21
Je ultrazvuk ve 20. tt povinný?

Ahoj holky, prosím o radu. Dnes jsem ve 20. tt a kamarádka mi říkala, že mám jít na velký ultrazvuk.. Ale minulý týden jsem byla u dr. a on mi nic neříkal.. Mám za sebou screening a poté i odběr plodovky.. Vše je v pořádku. Tak nevím, jestli proto mě nikam neposlal?? K dr. se nemůžu dovolat.. zase tam mají frmol. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 24.09.14 08:25

Povinné není nic, ale je to celkem důležité vyšetření.
Z plodovky by třeba nepoznali nějakou srdeční vadu a tak…

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 24.09.14 08:30

@jillinka kdy máte další kontrolu, někdy je to až 22tt

jillinka
Stálice 53 příspěvků 24.09.14 08:31

Další kontrola mě čeká až za 3 týdny.. to budu 23tt

Pikulenka
Kecalka 196 příspěvků 24.09.14 08:32

Před čtrnácti dny mi gynekoložka na kontrole v 16.týdnu zjistila, že miminku nebije srdíčko. Ve 12.týdnu jsem byla na prvotrimestrální screening a tam vše v pořádku bylo. Takže za mě, každé vyšetření je důležité…

Markéta80
Hvězda diskuse 42463 příspěvků 24.09.14 08:32

@jillinka a kdy máš další kontrolu? a minulý týden tě utz nedělal? nemusí to být přesně 20tt ;), nebo někdo to dělají na genetice ale jít bys měla, já vždy šla 21tt, je to hodně důležitý utz.

jillinka
Stálice 53 příspěvků 24.09.14 08:35

Já jít chci, jen jestli na to nezapomněl i dr. :) minulý týden jsem byla na ultrazvuku a malej je v růstu skoro o týden napřed… To asi z toho, jak nás děsili retardací růstu…

jillinka
Stálice 53 příspěvků 24.09.14 08:47

Tak jsem se dovolala.. na kontrolu jdu ve 23.tt a pak mě teprve někam pošle… podle mě je to dlouho, než mě zase někde vezmou, uplyne aspoň týden a pak další ultrazvuk ve 30.tt půjdu asi až těsně před porodem v 35.tt, ne?? :think: A ještě na mě sestra vyjela, že pan dr. nezapomíná.. a to jsem se slušně zeptala, jak největší vlezprdelka.. Mám z toho trochu nerva, na placeným screeningu mi vyšly špatně výsledky: down 1:299, patauův s. 1:132, a retardace růstu 1:52… a na plodovku až za tři týdny a pak ještě dva týdny čekání na výsledky.. :,(

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 24.09.14 08:52

@jillinka povinné nění v těhu žádné vyšetření. Myslím, že ti hio udělá příště, mně ho dělali až 23tt :-) nebo jestli to chceš vědět, tak mu brnkni :kytka:

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 24.09.14 08:53

@jillinka koukám, že jsem reagovala pozdě :oops: sestru neřeš :kytka: pokud byla plodovka OK, tak se nenervuj

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 24.09.14 08:55

To se nemusí nikam posílat. Někteří dokroři to jakože označují jako velký utz, někteří ho prostě udělají a nekomentují to. Kdybych to nevěděla, že se to tak nazývá, tak to nevím, protože můj doktor to taky nijak nekomentoval. Dělá si tohle všechno sám, má velice dobře vybavenou ordinaci a tak jsem akorát viděla, že měří kosti, orgány a počítá váhu…

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 24.09.14 08:55

@jillinka se někam objednej sama? To by mělo být hrazený, tam kde jsi byla třeba na prvotrimestrálním :nevim:

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 24.09.14 08:57

@jillinka Teď jsem přečetla více… tak to pak chápu tvoje nervy. A sestry jsou někdy na ranu… Ale víc asi nezmůžeš, leda ještě změnit doktora… Jakou má pověst obecně?

jillinka
Stálice 53 příspěvků 24.09.14 09:00

No, on už ho minule asi nějak poměřil a povážil..říkal mi i míry a váhu.. podle tabulek by měl mít 240g a on už měl 300g. Já malýmu věřím, že je to bojovníček :D

jillinka
Stálice 53 příspěvků 24.09.14 09:14

Můj dr. je bývalý primář nemocnice Pardubice.. Ale občas ho zastupuje můj oblíbenec, který odešel do důchodu a já z toho byla špatná, že ho nebudu mít u těhu.. ale právě, že už je v důchodu, tak sem se bála, že by třeba zapomněl :D oba dva mají dobrý recenze a s oběma jsem spokojená. Jen že jsem prvorodička a tohle je po letech vymodlený dítě.. tak jsem vybobkovaná :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >