Reklama

Je umělé mléko zdravé? Je umělé mléko po 1. roce vůbec potřeba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jajackie
Stálice 59 příspěvků 23.02.17 11:26
Je UM zdravé? Je UM po 1. roce vůbec potřeba?

Myslíte si, že je UM zdravé? Že ho děti po 1. roce vůbec potřebují?

Dcera byla do 13 měsíců kojená, teď (15M) je 2 měsíce na UM, bez problémů pije UM a dobře jí i všechno ostatní, je zdravá. Teď jsem však začla přemýšlet, že zatímco já sama se stravuju relativně zdravě (převážně základní potraviny, maso, ovoce, zelenina, apod., a co nejmíň chemie), chudák malá dostává 3× denně mléko z jakéhosi prášku, které já bych si nedala ani do kafe.

Co teď? Přestat dávat UM? Začít dávat místo toho nepasterizované kravské (či kozí) mléko? Nebo v 15M už stačí pestrá strava s nějakým menším podílem mléčných výrobků? Laktaci už asi nerozjedu, to by určitě bývala byla nejzdravější volba:-)

Vím, že už je to dlouhé, ale nemuzu si pomoc, pri patrani po informacich o ockovani jsem narazila na stránky americké nadace Weston A. Price Foundation, která se zabývá zdravou výživou obecně. Jejich názor na očkování a zdravou výživu je hodně blízký tomu, k čemu jsem tak nějak intuitivně došla sama (hlavně proto, že kladou velký důraz na maso a živočišné tuky), proto jsem otevřená jim věřit i v jiných věcech, o kterých jsem zatím nepřemýšlela. A zrovna s UM mě dost nahlodali. Vidí ho jako naprosté zlo a doporučují si vyrábět vlastní UM. Tak brutal-eko-bio zas nejsem, navíc jsem na to líná, nicméně souhlasím, že vykrmovat dítě něčím instatním není ta nejlepší varianta. Co děláte vy ostatní? U kamarádek (pokud ještě nekojí), jsem viděla, že dávají UM i ve 3 letech s tím, že je to pro děti zdravé. Obecně je prostě zafixované, že UM je pro děti prospěšná, a tečka.

článek o UM a jeho tisících nevýhodách: ****
návody jak vyrábět domácí UM: ****

edit admin - odsrtanění odkazu

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Icestar
Závislačka 4171 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 11:38

@jajackie Kluk má rok a půl a v životě si umělého mléka ani nelokl. Nechutná mu, nekupuju ho. Nabízím kravské, vypije třeba decku, ani ne každý den. Nemyslím si, že je po roce věku mlíko tak strašně důležité, jak se na nás valí z médií. Když dítě jí maso, mléčné výrobky (hl. jogurty), má všechno, co potřebuje. Co je v samotném mlíce navíc??

Ice79
Závislačka 2574 příspěvků 23.02.17 11:50

Dle mého UM dítěti ani zdaleka nedá to, co mléko od matky, především imunitu. Taky nevěřím, že UM je extra zdravé. Můj prcek bude mít 14m a stále kojím. A budu, pokud bude chtít. První dítko jsem kojila přes dva roky. :) Za sebe, nechápu matky, které nekojí ani kojence, to, že nemají mléko, je z 90% nesmysl. Překážkou není ani císařský řez.

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 23.02.17 11:52

Dcery byly na UM od narození, ta starší ho po roce asi ještě občas měla, ale ta mladší už v roce na UM nebyla-měla to pro alergiky a já ho nesehnala a došlo nám, tak jsem koupila malé balení normálního s tím, že druhý den ráno dozásobí lékárnu. Jednou se napila, prskala ho a pak už nechtěla ani to svoje, tak jsem ji nenutila :nevim:

AnastazieB
Echt Kelišová 8300 příspěvků 23.02.17 11:53

Na to se asi nedá odpovědět, názor si musíš udělat sama. Já myslím, že UM není nutné, pokud už dítě normálně jí. Syna jsem kojila do 15m, nikdy žádné UM neměl, ani v kaši. Navíc měl na neupravené kravské mléko alergii, asi do dvou let. Dávala jsem mu pak ovesné nebo rýžové mléko (ne sojové), ale asi od roka a půl nechtěl ani to.

Příspěvek upraven 23.02.17 v 11:55

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 23.02.17 11:55

Stačí pestrá strava. Um jsme dávali do cca roka a půl jen proto, že ho chtěl.

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 23.02.17 11:55

Ahoj, moje děti se mateřského mléka teda moc nenapily.
První dcera mi totálně rozervala bradavky, visela mi jedna už jen na kousku jinak byla půlka odtržená a stejně mi na tom malà moc neprospivala, dávala jsem potom Nutrilon na příkrm a malá byla tak spokojená, že se konečně najedla, že věřím, že UM i když je to prášek z krabice je daleko pro děti výživnější, než jakási voda bílého vzhledu z prsa. Nehledě na to, mít stále ocucanà prsa a bolavá :zed:
I moje druhé dítě se moc nenakojilo.., třetí jsem odmítla vůbec rozjíždět laktaci.
Jsou zdravý podotýkám.
Takže za mě UM uznávám. Tak do roka a stačí myslím…
Pak jak píšete stačí dle mě klidně kravské a pestrá strava. :palec:

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 23.02.17 12:03
@Ice79 píše:
Dle mého UM dítěti ani zdaleka nedá to, co mléko od matky, především imunitu. Taky nevěřím, že UM je extra zdravé. Můj prcek bude mít 14m a stále kojím. A budu, pokud bude chtít. První dítko jsem kojila přes dva roky. :) Za sebe, nechápu matky, které nekojí ani kojence, to, že nemají mléko, je z 90% nesmysl. Překážkou není ani císařský řez.

A co když to mlíko od mámy stojí za prd?? Dítě je neklidné, každou chvíli brečí ve dne i v noci… Matka vyflusla, taky brečí, ale bolestí a bezmoci… Že dítě je nespokojené?
Tak teda podle mě zlatá umělá výživa.
V porodnici mě pořád nutili pokračovat v kojení.
Ukončila jsem to sama. I bez prášků.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 23.02.17 12:07
@MaminkaLucka píše:
Ahoj, moje děti se mateřského mléka teda moc nenapily.
První dcera mi totálně rozervala bradavky, visela mi jedna už jen na kousku jinak byla půlka odtržená a stejně mi na tom malà moc neprospivala, dávala jsem potom Nutrilon na příkrm a malá byla tak spokojená, že se konečně najedla, **že věřím, že UM i když je to prášek z krabice je daleko pro děti výživnější, než jakási voda bílého vzhledu z prsa. Nehledě na to, mít stále ocucanà prsa a bolavá ** :zed:

To nemyslis vazne, ze ne?! :roll: mm rozhodne neni „nejaka bila voda“ :roll:

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 23.02.17 12:10

Synovi jsem po prvnim roce postupne vymenila um za mleko (kojeny do 11.mes). Pil ho jen pred spanim, protoze byl na to zvykly a lepe usnul. Ale pokud ji pestrou stravu, jogurty, syry… tak pokud ho nevyzaduje, urcite nutne neni…

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 23.02.17 12:10

Syna jsem kojila do roka a kousek, odstavil se sám a UM nikdy nepil, zkoušela jsem několik druhů i lahví a prostě to nechtěl. Dle naší dětské doktorky to není problém.

Verun83
Echt Kelišová 8623 příspěvků 33 inzerátů 23.02.17 12:22

Kravské jí nedávej, máš snad doma dítě a né tele. Kravské jako nápoj nejdřív od 3let a velmi omezeně. za prvé jí nic nedá a za druhé se prostě nedoporučuje. jestli přemýšlíš o zdravé stravě je spousta jiných rostliných mlék, které jí dají víc. jinak moje skoro dvouletá pořád pije um, má atopický ekzém takže speciální. u syna kravské mléko spustilo atopický ekzém. dcera ho nikdy neměla.

elle21
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 23.02.17 12:26

Já teda nevím proč by mělo být UM nezdravé, to už by ty co kojí nesměly sníst nic instatního a nezdravého, aby se jim to snad nedostalo do mléka :roll:

Uživatel je onlineGosi
Kelišová 5533 příspěvků 23.02.17 12:27

V 15 měsících není ani mm, ani jeho náhrady nutný, pokud jí pestrou stravu, obsahující jogurt, kefir, pudink, nebo cokoli mléčného a nemá z toho žádné problémy, ale pokud mu chutná, není na druhou stranu ani důvod mu ho brát… ono jako s mateřství prokazatelně klesá inteligence, tak až se ti zase nahodí, určitě se přestaneš zbytečně stresovat…

Ornwen
Závislačka 4260 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 12:33

@Verun83 jasně, může jí dát třeba sójové, co? :zed: :zed: (mimochodem v um je taky to kravské)

@jajackie no, spíš by mě zajímalo, proč jsi přestala kojit, když se ti UM nelíbí? Pokud dítě jí i mléčné výrobky (živé jogurty) tak už by um potřebovat nemělo. Tak ho dávat vůbec nemusíš. Bližší lidskému mléku než kravské je kozí.
Náš třeba jogurty a tak moc nejí, tak má i ve dvou letech um na noc.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama