Je už čas jít k lékaři? Zánět průdušek.

2075
19.11.19 00:50

Je už čas jít k lékaři? Zánět průdušek...

Ahojte,

nevím, jestli jste ještě někdo vzhůru, ale potřebovala bych radu. Ve čtvrtek večer jsem začala smrkat a kašlat a táhne se to dodnes. Jenomže se to vůbec nelepší, teď poslední cca 4 hodiny dost krize, pořád kašlu, nemůžu ležet, kašlem se dávím na zvracení. Beru 3-krát denně Erdomed, 3-krát denně dýchám Ventolin a na noc si beru Rivotril. Teplotu nemám, ani jsem neměla, ale já mám běžně 35,0 takže když jsem měla včera 36,6 bylo to jako horečka u jiného.

No a teď nevím, mám jít zítra k praktické lékařce, aby si mě poslechla a nabrala CRP? Mám totiž strach z počínajícího zápalu plic, ale zas si říkám, že pokud by to byla jen virová bronchitida, tak abych tam zbytečně neotravovala, navíc ji mám hodinu cesty, tak aby na mě někdo ještě něco neprskl dalšího.

Moc děkuji za případné odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

661
19.11.19 01:01

@Lollitka
Pokud není teplota, zkusila bych přes den něco na vykašlání a na noc na tlumení kašle, aby jsi se vyspala. Já zkoušela přes den cibulový sirup (dá se vygooglit) a na noc stoptussin (sinecod). Když bylo skutečně nejhůř, zabral recept mé babi (pomazat hrudník sádlem, pocákat slivovicí, na to vrstvu vaty, igelit a zavázat hrudník plínkou.
Byla jsem tehdy těhotná a nechtěla do sebe cpát zbytečný léky. Pomohlo to. Sama jsem se divila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2075
19.11.19 01:07

@babice Díky moc, na vykašlávání beru ten Erdomed a Stoptussin není náhodou na předpis? Já vůbec nemůžu ležet, ani v polosedě, ukašlala bych se. Sádlo ani slivovici doma nemám, ale věřím, že zábaly mohou pomoci, tak leda vymyslet nějaký jiný. Na cibulový sirup mrknu, díky moc. A takže bys na mém místě k Dr. ještě nechodila? Já právě měla zánět průdušek za poslední rok a půl 4-krát a teplotu jsem neměla nikdy, ale CRP vysoké, takže jsem brala ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
19.11.19 05:25

@Lollitka Pokud takhle kašleš pár hodin, tak proč nezajít k lékaři. I když by to bylo virové, může Ti dát jiný lék na kašel. V těchto případech preferuji kodein, i když bych ho správně neměla. Stoptussin je volně prodejný - když minule dceři nepomohl, tak dr doporučila Sinecod. A mám dojem, že by měl být dobrý i Robitussin. Nicméně v tomto Ti může právě nejlépe poradit lékař, který Tě zná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.19 06:53

Záleží jaký typ kašle máš. Je lepší zajít k lékařce ať ti vezme CRPko, jestli to není na ATB. U zánětu (a to ho mívám několikrát do roka)) teplotu ani horečku nemívám, ovšem vždy jsem měla CRPko vyšší a dostala ATB. Jinak mi hodně pomáhal Levopront, měl by být volně prodejný. Doporučil mi ho i lékař. Pak zázvor s medem a citronem, česnekačka a pořádně to vyležet. Ten kašel je úmorný, kdyžtak to dobře zvaž a když nepůjdeš k lékaři, tak aspoň se běž poradit do lékárny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12185
19.11.19 07:06

@Lollitka já být tebou k doktorovi jdu, teplotu neřeš, já neměla teplotu téměř nikdy ani u zápalu plic, pokud se kašel a problémy táhnou už od čtvrtka a je to spíš horší, tak je doktor na místě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1846
19.11.19 08:28

U Erdomedu se právě nemají brát tlumící léky na kašel - je to kontraproduktivní. Je to i v příbalovém letáku napsáno. Otázka je, zda Erdomed je ta správná volba na Tvůj kašel. Myslím, že návštěva lékaře je na místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24867
19.11.19 08:35

Mela jsem ted to same, silene daveni, bez teploty. Vcera jsem si k dr zasla a zanet prudusek. Dostala jsem atb a dnesni noc jsem se uz nedavila. Do nedele jsem to lecila tussinem a dithiadenem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2075
19.11.19 12:09

Ahojte,
moc vám všem děkuji za reakce, nakonec jsem prostě celou noc nespala a ráno se vydala k Dr. Mám poslechově zánět průdušek, byla jsem i na rtg, jestli to není bronchopneumonie, ale rtg byl čistý. Pak mi Dr, doporučila ten Levopront, jak to zmiňujete a pak Ventoliber sirup, protože já neumím pořádně dýchat Ventolin, vždy si tak max postříkám jazyk. Erdomed brát nebudu, nepomáhal a ve Ventoliberu je ambroxan. Kodein mi říkala Dr., že určitě ne, tlumí dechové centrum a prý ho nepíše. Ještě mi nabrali CRP a KO a podle výsledků kdyžtak ATB. Tak snad bude zas lépe, ještě jednou vám moc děkuji za rady a tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama