Je v ČR málo zubařů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Králičice
Extra třída :D 13317 příspěvků 01.08.18 14:52
Je v ČR málo zubařů?

Ahoj, včera jsem byla na trhání na stomatochirurgii a během čekání na to, než zabere umrtvení, jsem se dala do řeči s asistentkou na téma nedostatek zubařů a kvalitní zubní péče v ČR. Ona tvrdila, že zubařů je dost, ale že si vybírají pacienty a více se lidem věnují, proto už měsíčně neošetří např. 300 pacientů, ale jen 200. Taky si to nechávají lépe zaplatit.
Ona pak dále pokračovala se zubařem v debatě o tom, že na Slovensku chtějí zavést to, že když lékař po studiu nebude mít praxi v SR, studium si zaplatí. Mělo by se to zavést i u nás?
Jaký je váš názor na toto téma? Přiznám se, že jsem za posledních 10 let měnila zubaře 2×(jednou po zmrveném zákroku, podruhé pro arogantní chování a protože si nechal zaplatit opravu své špatně provedené práce) a u obou bylo dost těžké najít někoho nového.

Reakce:
smajlik345
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 01.08.18 15:11

@Králičice Upřímně hledáním nového zubaře jsem si nedávno prošla a upřímně říkám zubařu je spousta.
Zaleží to jen na lidech jestli si chtějí a jsou ochotní si za peči zaplatit. Zubaře jsem hledala dlouho v okolí bydliště nikdo nebral že mají plno i přesto že lidé od nich odchazeli ( což jsem měla potvrzené ) tak nebrali. Pojištovna mi dala seznam zubařu co berou a stejně k ničemu, protože z těch 4 - 5 na seznamu mi většina řekla že už dávno neberou.
Takže a doporučují každému jsem požádala svoji pojišťovnu o seznam všech zubařu s kterými mají smlouvu v daném okresu v kterým jsem chtěla ( neřešila jsem nějaký seznam těch co berou, prostě jsem požádala o všechny ) Přišel mi seznam cca 100 zubařu a začla jsem obvolávat. Když to srhnu tak asi jen 20 z nich mi řeklo že neberou, ostatní mi řekli zavolejte za 2 týdny, za měsíc a podobně budeme mít novou zubařku a budeme přijímat. Okolo 50 zubařu mi řeklo že berou a byli schopni mě ihned objednat. S tím že samozřejmě a po zkušenostech jsem za to ráda.
Nejsou to zubaři které jsem měla ( měla jsem dvě zubařky a zuby zničené ) K třetí jsem se objednala a když mi řekla po otázce co je potřeba opravit mi řekla to vás nemusí zajímat jsem šla jinam. Tedy ty co davají amalganové plomby a za 5 min jste venku..( takové moje zkušenosti ) ale zubaři kteří vám dělají bílé plomby, podmínka je návštěva dentální hygiena a sice si zaplatíte, ale zubaři odvedou prvotřídní peči. Na prvním místě jste vy a vaše zdravé zuby a ne počet pacientu na křesle a od toho zaplacená peče z pojištovny..

danyk
Generální žvanilka 23449 příspěvků 01.08.18 15:12

podle mě jsou jen špatně rozvrstvení po republice. A nemám potuchu, kolik je potřeba věnovat v ordinaci nepřímé péči (např. objednávání materiálu, papírování, mejly, telefony, předpokládám, že si neuklízí sám), ale občas mám pocit, že u některých lékařů není ta pracovní doba 8 hodin (včetně té nepřímé péče), jedině, že by měli někde druhou ordinaci, ale to by zase museli být hodně nad úvazek.

Qwentin
Hvězda diskuse 65121 příspěvků 01.08.18 15:12

Ahoj, odpovídám jen na část dotazu. Nedokážu říct, jestli je v ČR málo zubařů, to by měli vědět ve Stomatologické komoře nebo na medicínských fakultách.
Za mne - musím se synem jezdit k zubařce cca 200km daleko, všude v okolí mi řekli, že mají stop stav.

Králičice
Extra třída :D 13317 příspěvků 01.08.18 15:25

@smajlik345 - u mě byl problém i dojezdová vzdálenost - neřídím a 2 malé děti, ale nakonec jsem u mladého, který je přijemný a zatím se neprojevil jako „zlatokop“. Jinak první zubařka, co jsem měla, byla taková ta ze „starého“ těsta. Odešla jsem od ní k zubaři, který si nechal 2× za půl roku proplatit bílou plombu na jednom zubu - špatně vyčistil kanálky a ještě byl arogantní. Teď jsem zatím spokojená, uvidíme, o bude dál.
Když jsem hledala, řídila jsem se i www.znamylekar.cz a někdy mě to odradilo volat.

Lalelale
Závislačka 3470 příspěvků 01.08.18 15:30

@Králičice Je málo těch dobrých, jako s každým povoláním. Ale ve chvíli, kdy jsme byli ochotni zaplatit (různě věci jako registrační poplatek), tak v Praze jsem se k zubaři bez problémů dostala.

smajlik345
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 01.08.18 15:37

@Králičice tak já našla do hodiny cesty autobusem. Na známýlekář není každý já upřímně bych měla smůlu moje zubařka je tam evidovaná že má ordinaci v jiném městě než v současnosti je, protože se přestěhovala. Jinak je to problém když si někdo nechá zaplatít za stejnou plombu dvakrát já mám zaručené že platím nebudu, moje zubařka poskytuje záruku na opravené zuby takže si fakt stojí za svoji kvalitně odvedenou prací

Tichošlápek
Extra třída :D 12144 příspěvků 01.08.18 16:59

V Praze není problém. Jinde netuším

elan
Kecalka 215 příspěvků 02.08.18 00:14

já mám zubařku už dobrých 20 let a jsem si sní spokojená, ale až půjde do důchodu, to bude do pár let, tak si budu hledat nového, ale nemám problém si ošetření zaplatit, pokud odvede dobrou práci.Známý nyní shání zubaře a nemůže sehnat,protože nechce za ošetření zaplatit,tak chodí od jednoho zubaře k druhýmu a nechává se ošetřit jako pohotovost,také mu na jeho zdravotní pojišťovně vyjeli seznam a že si je má obvolat, strašně se na pojištovně rozčiloval, že oni mají povinnost mu toho zubaře sehnat, v tu dobu, jsem se za něj v té kanceláře styděla, že je jak malé dítě, postarejte se o mě.Přitom je to 55 letý chlap

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >